Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çınar Yayınları

Çınar Yayınları

• Çınar Yayınları Kitapları | • Çınar Yayınları İletişim Bilgileri | • Çınar Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Çınar Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 154 kitap bulunuyor."Çınar Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Feyza Hepçilingirler

Çınar Yayınları

"Uçtu Uçtu Pelin Uçtu" bir çocuk romanı mı? Hem evet hem hayır. Evet; çünkü çocuğun düş gücünü geliştirecek, ona anadilini sevdirecek, yakın çevresini ve dünyayı değerlendirmesini, nesnelerin arkasını da düşünmesini ve eleştirel bir bakış kazanmasını sağlayacak, çocukça olmadan ..»»
Ursula K. Le Guin

Çınar Yayınları

Bir zürafa ile bir boa yılanı cennet gibi bir adada mutlu bir hayat sürerlerken, sahilde terk edilmiş bir kayık bulurlar ve onunla denize açılıp ufka ulaşmaya karar verirler.Ama yol uzun, yolculuk zordur. İki arkadaş uçsuz bucaksız okyanusta bir fırtınaya yakalanır, şaşırtıcı olaylarla karşı karşıya kalır. Yolculuklarına devam edip etmeyecekleri yaşlı ve bilge bir balina..»»
Ali Murat Özdemir

Çınar Yayınları

Ayşe balkondaki koltukta derin düşüncelere dalıyor... Meşenin gölgesindeki masada yayılıp şiir okuyor. Şiirleri okurken öyle güzel oluyor ki, içinden hep sevinmek geliyor... Son zamanlarda durmadan şarkı söylüyor. Televizyondaki şarkıcıların şarkılarının hemen hepsini biliyor... Annesinin ağır paketler taşımasını istemiyor, çünkü ona yakında bir kardeş getirecek... Bazen canı çok sıkılıyor... Kafa..»»
Nilgün Ilgaz

Çınar Yayınları

"Çocukluk Limanıma Sığınan Foklar" ve "Dostum Çino" adlı kitaplarıyla çocukların beğenisini kazanan Nilgün Ilgaz'ın yeni romanı "Kahraman Çino" Çınar Yayınları tarafından yayımlandı. Anıl ve köpeği Çino'nun yeni serüvenlerinin de çocuklar tarafından ilgiyle okunacağını düşünüyoruz. Yaşam bazen hoş sürprizlerle doludur. Özlemini çektiğiniz bir dostunuza yeniden kavuşmanın heyecanı kıpır kıpır yap..»»
Vladimir Tumanov

Çınar Yayınları

Normal bir çocukken, bir sabah uyandığınızda bir hamam böceğine dönüşmüş olduğunuzu görseydiniz ne yapardınız? Ağlar mıydınız? Çığlık çığlığa saçınızı başınızı mı yolardınız? Yoksa koşup annenizin kucağına mı sığınırdınız? Yaramazlık fırsatlarının kokusunu almak için özel olarak ayarlanmış gibi duran antenlere sahip gerçek bir böceğe dönüşen Gregor Cafard bunların hiçbirini yapmıyor. Aksine, bu e..»»
Mehmet Başaran

Çınar Yayınları

Türkçenin şiir haritasında özgün bir bölge oluşturur Başaran'ın şiirleri... Üreten, yaratan, yaşamı daha güzel, daha yaşanılır kılmaya yönelik her çabayı ululayan bir yaklaşımın ürünüdür bu şiirler. Güneşli, aydınlık günlerin, sömürüsüz, ezinçsiz düzenlerin umudunu yüreklerde çimlendirmeyi isteyen bir yaklaşımın... Bir yanı Rumeli'nden Balkanlardan kopmuş acılı göçmenlerin; bir yanı Anadolu'nun y..»»
Feyza Hepçilingirler

Çınar Yayınları

Huysuz, geçimsiz, anlayışsız ve kavgacı olan Çirkin Prenses üstüne üstlük tembeldir de... Saray çalışanları ve öğretmenlerine hayatı zindan etmektedir... Çirkin Prenses yaptığı tüm yaramazlıklara rağmen anne ve babası tarafından çok sevilmektedir. Kral, ülkesinin yönetimini kızına bırakamayacağını anlayınca kara kara düşünmeye başlar... Kızının öğretmenlerinden birisinin önerisi üzerine, ü..»»
Ayşe Güren

Çınar Yayınları

Ayşe Güren, Çınar Yayınları tarafından yayımlanan ilk kitabı Süreduran Minik Öyküler'le merhaba diyor edebiyat dünyamıza... Üç bölümden oluşan kitapta adı üstünde 77 minik öykü var. Hiç abartıya kaçmadan anlatılmış, canlı, vurucu öyküler... Sıkıntılı İşler uzun zamandır canımı sıkıyor. Bugün Mehmet'i aradım; iki laflarız, biraz da içeriz diye. Gece çalışacakmış. Hakan'ın da annesi gelmiş me..»»
Rıfat Ilgaz

Çınar Yayınları

Sora sora Bağdat bulunur, Gelgelelim İstanbul bulunmaz. Bir hafta mı bir ay mı geçti aradan, Açtılar her molada heybenin ağzını Bir selama karşılık Bir yedek parça aldılar. ... (Ön kapak) »»
Rıfat Ilgaz

Çınar Yayınları

Kimdir Donkişot? Şövalyeliğini sürdürmek isteyen iyi niyetli bir ün budalası mı? Yoksa bir geleneği sürdürmek isteyen soylu üstün kişi mi? Ne var ki hemen her çağın bir Donkişot'u çıkıp ününü sürdürmeye çalışmakta, adını belleğimizin derinliklerine gömmekte. Bizimde bir çok Donkişotlarımız olmadı mı? Bugüne kadar onların ne olduklarını çözemedik. Geldiler geçtiler şu İstanbul'dan. Yıktılar, y..»»
Nural Birden

Çınar Yayınları

Telefon Tanımı: Birbirinden uzakta bulunan iki kişinin konuşmasını sağlayan aygıt. Telefon, günlük yaşamın belki de en vazgeçilmez iletişim aracı. Birkaç numara çeviriyoruz, aradığımız kişiyle anında konuşabiliyoruz. Çağdaş yaşamın yoğun ve hızlı temposunda telefonun olmadığını düşünmek bile olanaksız geliyor insana. (Kitabın İçinden) »»
İ. Reşat Özkan

Çınar Yayınları

1990'lı yıllara kadar dış politikasını bloklardan birinin etkisiyle ve pasif olarak sürdüren Türkiye; bloklar arasındaki buzların erimesinden sonra uluslararası alanda politikasız kalmıştır. Türkiye'nin aktif bir dış politika sürdüremeyişi, iç politikada da kişiliksizliği ve kısırlığı getirmektedir. Usta bir uluslararası ilişkiler uzmanı olan Prof. Dr. İ. Reşat Özkan'ın "Dış Kapının Mandalı Dış..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.