Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ceylan Yayıncılık

Ceylan Yayıncılık

• Ceylan Yayıncılık Kitapları | • Ceylan Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Ceylan Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Ceylan Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 36 kitap bulunuyor."Ceylan Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sami Özbil

Ceylan Yayıncılık

Yarım kalmış bir aşktan sonra hayat var mıdır?.. Tasavvuf ehli annesinin ‘Alim’ diye sevdiği Bora. Abisi TMŞ müdür muavini, babası mezar yeri kazıcısı Lal. Tabiatla, kuşlarla konuşan Arya. Ölüm habercisi boranlar. İki genç kadının adalet çığlığıyla silah kuşandığı istanbul. Sınırlar, vadiler, tepeler, ormanlar, yollar... Aşk, ümit, kavga, devrim, takip, pusu... Sami Özb..»»
Seyit Oktay

Ceylan Yayıncılık

İçimizin ormanlarında kaç türlü canlı yaşar? Kaç ağaç türü vardır? Kaç kanatlı çeşidi? Güneş balkıyan yapraklarda hangi böcekler dolaşır? Dibi toprağın, suyun ve türlü kurtçuğun yatağı olan köklerde, damarlarda akan yaşamı duymak mümkün mü? Çırılçıplak gövdelere dolanmış kabukların hükmü nedir? Ormanlar içlerinde neleri saklar? İçimizdeki ormanlarda ne gizlenir? Farkında..»»
Alp Altınörs

Ceylan Yayıncılık

Abstrakt Dergi tarafından  Ekim Devrimi'nin 100. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen Sosyalizmin Güncelliği Sempozyumu, farklı geleneklerden ve akımlardan Marksist düşünce insanlarını bir araya getirdi. Sempozyumda "Kapitalizmin Bitmeyen Çoklu Bunalımı", "Ekim Devrimi Deneyimleri", "Sosyalizmin Güncelliği" başlıkları altında, geçmişten günümüze ve oradan geleceğe uzanan ver..»»
Kolektif

Ceylan Yayıncılık

Yeni sayımızda, dosya konumuzun ana gövdelerinden birisini Popüler Kültür ve onun yansıması olan Popüler Kültür Dergiciliği ile Yüzüncü Yılında Ekim Devrimi oluşturuyor.Önümüzde, tarihi birikimiyle, bıraktığı değerleriyle, tartıştırdığı konularıyla hâlâ sımsıcak duruyor Ekim Devrimi.   Tartışma Kültürü’nde P. Deniz Tekin, “Devrim” yazısıyla ve Kutsiye Bozoklar da her z..»»
Arzu Demir

Ceylan Yayıncılık

“Suruç’ta kalanların dilinden: Kobanê’ye Gitmek” kitabı aslında bir belgesel çalışmasının bir parçası; katliamdan sağ çıkan gençler ile katledilenlerin aileleri, arkadaşları, yoldaşları ile yapılan video çekimlerden hazırlanan bir portreler kitabı. Bu belgesel çalışması kapsamında yaklaşık iki yıldır, yanıtını aradığımız soru; “Neden gittiler?” oldu. Karadeniz’den, İst..»»
Ali Haydar Saygılı

Ceylan Yayıncılık

21. yüzyılın önsözü ezilenlerin başkaldırıları ve direnişleriyle yazıldı. Emperyalist ideologların « Tarihin Sonu » tezleri ezilenlerin isyan ve direnişlerinin ateşinde eridi. Latin Amerika dan Avrupa ya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu dan Kuzey Amerika ya yeryüzü ezilenlerin ayaklanmalarıyla sarsıldı. Ezilenlerin damarlarındaki kanı tutuşturan, yürek atışlarını birleştiren, a..»»
Kolektif

Ceylan Yayıncılık

Bu kitap BEKSAV’ın 24 Aralık 2016 tarihinde İstanbul’da Şeyh Bedreddin Sempozyumunda sunulan tebliğlerden oluşmaktadır. Toplamda yedi yazıdan oluşan bu çalışmada Şeyh Bedreddin’in yaşamı, felsefesi, isyanı, beslendiği kaynakları ve kendinden sonra gelenler üzerindeki etkileri ele alındı. Kitabın yazıları esasında, Şeyh Bedreddin döneminde yazılı kaynakların yetersizliğin..»»
Mazlum Çetinkaya

Ceylan Yayıncılık

“Çocuklarla hem arkadaş olmak hem de çaktırmadan onların öğretmeni olmak. İşte bunu ‘çaktırmadan’ yapmak için şiir var. Mazlum Çetinkaya hem öğretmen hem şair, hem de en az bunlar kadar değerli olan arkadaşlık duygusuyla uzanıyor sözcüklere. O sözcüklerle barışta, iyilikte, güzel zamanlarda, unutulmaz anılarda, emekte, merakta, şaşkınlık ve sevinçte gezdiriyor bizi. Bu ..»»
Mazlum Çetinkaya

Ceylan Yayıncılık

Mu, arkadaşları Zeynep ve Derya ile birlikte sokak hayvanlarını daha yakından gözlemledi, onların yaşadıkları koşulları inceledi. Birlikte internetten konuyla ilgili bilgi toplayıp, yapılan çalışmalar hakkında yazılanları okudular. Bazı haberler içler acısıydı. Üçü üzüntü içinde haberleri okudu, resim ve videolara baktı. Araştırıp gözlemledikçe kafalarında bazı fikirle..»»
Mazlum Çetinkaya

Ceylan Yayıncılık

Çocuklar sınıftaki dolaplardan renkli kartonlar bulup çıkardılar. Üzerlerine uyuşturucu ve haraç çetesini protesto eden sözler yazdılar. Okulun bütün çocukları okul bahçesinde toplandı. “Okul etrafında çete istemiyoruz”, “Simidin kokusu çetelerin korkusu”, “Uyuma, çocuğuna sahip çık”, “Akşama kadar lak lak, dön de etrafına bir bak”, “Simitçi Simo yalnız değildir” gibi ..»»
Mazlum Çetinkaya

Ceylan Yayıncılık

Selim Amca, bir masal toplayıcısıydı. Diyar diyar gezip kuşlardan, çocuklardan, kelebeklerden, kaplumbağalardan, tilkilerden, karıncalardan bilgiler topluyordu. Daha sonra da bu topladığı bilgilere düşüncelerini katarak hikayeler ve masallar yazıyordu. Toplayıp derlediği hikaye ve masalların yer aldığı kitaplarını, şehir şehir dolaşarak çocuklara dağıtıyordu. »»
Mazlum Çetinkaya

Ceylan Yayıncılık

Bilgisayarda oyun oynarken aklına babasının kurbağalarla ilgili anlattıkları geldi. Araştırmak istedi. “Kurbağalar” diye yazınca internette karşısına çeşitli bilgiler ve oyunlar çıktı. Kurbağa Oyunları adlı bir site dikkatini çekti. Bu sitedeki oyunlardan birine tam dalmıştı ki bilgisayarın monitöründen ve tuşların kenarlından fuşşş diye bir ses geldi. Bilgisayarın tuş..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.