Amaç, sevgi uğruna ölmek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ceviz Kabuğu Yayınları

Ceviz Kabuğu Yayınları

• Ceviz Kabuğu Yayınları Kitapları | • Ceviz Kabuğu Yayınları İletişim Bilgileri | • Ceviz Kabuğu Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Ceviz Kabuğu Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 28 kitap bulunuyor."Ceviz Kabuğu Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

1919: Hepimiz biliyoruz! Ama bilmediğimiz çok önemli bir şey var: Bizi kim işgal etti? Okuttular: Yunan, İngiliz, İtalyan, Fransız… Oysa, George Orwell’ın “1984” romanındaki gibi gizli bir el tarafından tarihten “kazınıp çıkarılan” ve gizlenen bir gerçek var: 1919’daTürkiye’yi ABD işgal etti! Bu kitapta, tarihten gizlenen çok önemli gerçeği, yazılı ve görsel belgeler..»»
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

İttihatçı mıydı?.. Doğum tarihi 1880 mi, 1881 mi?.. Ermenileri sürdü mü?.. Aydınlarımız için neler söyledi?.. Sürekli Devrim mi istedi?.. Musul ve Irak’ın yarısını niçin almak istedi?.. Komünizm ve Bolşevikliği istedi mi?.. İstanbul’da ajan tuzağına nasıl düştü?.. Karga kovaladığı tarla ne tarlasıydı?.. İçki yasağını savundu mu?.. “Milyonlarca Türkü öldürdük” sözüyle ne dem..»»
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Şairin, Abdülhamit dönemini anlatmak için “Kanun, kanun diye, kanun tepelendi” demesi gibi, yaşadığımız yıllarda da “Demokrasi, demokrasi diye, demokrasi tepelendi!” Başbakan Erdoğan’ın, “Bal, bal diyerek ağız tatlanmaz!” sözü, tam da bu duruma uygun ilahi bir örnek. Bu satırların yazıldığı günlerde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kimi bakanlık ve valili..»»
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

-İlmek ilmek işlenmiş bir siyasi ve edebi şaheser! -Ağızları öyle büyüktü ki, Nazilerin alev makinasına benziyordu… Ağızlarını her açtıklarında insanlar yok oluyordu. Hedefe koyulanların kurtulması mümkün değildi. İsim benzerliği olanlar, olayla ilgisi olmayanlar, konuşanlar, yazanlar, muhalefet edenler, hasta olanlar, ha..»»
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

- Cumhuriyet Gerçekten Tehlikede Mi? - Hem Atatürkçü, Hem Atatürk’e Karşı - Kollarımız Kırık, Ayaklarımız Bağlı Mı? - Gulu Gulu Dansı! - “Kafamızı Parçalamak İçin Kurt Yalanları!.. - Toplumları Yönetmenin Yolları - Ulusalcıların Yanılgısı! - Tanrıyı Kıyamete Zorlamak - Şimdi Yeni Bir Söz Söyleme Zamanı - Komutanlara Öğütler.. - “Bir Çocuk..»»
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Hulki Cevizoğlu’nun satış rekorları kıran İşgal ve Direniş (1919 ve Bugün) kitabı şimdi okullar ve öğrenciler için özel baskısıyla yeniden piyasada... “İşgal ve Direniş (Belgelerle 1919)”...

“İşgal ve Direniş (Belgelerle 1919)”, okullar ve öğrenciler için özel içerikle hazırlanarak bir tarih kitabı niteliği kazandı ve ilk baskısını 15 bin adet yaptı.

Tarihi gerçekler bu kitapla Tü..»»

Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

- Darbe yapsın diye askerleri kışkırtan gazetecilerin itirafları...

- İhtilal ortamı yaratmak için gençleri kim örgütledi?..

- MİT’teki “Balon Dosyası” neydi?.. 12 Mart Cuntasının telefonları bile dinlendi mi?..

- 12 Mart’tan üç gün önce darbe olsaydı başbakan olacak sürpriz kişi kimdi?..

- APO’yu salıveren savcı!..

- Tarihi itiraf: “Deniz Gezmiş, mahkemeye saygılı..»»

Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Bir taraftan iç isyanla (ayrılıkçı terörle) boğuşan ülkemiz, ekonomide de nesi varsa yabancılara kaptırıyor. Kaptırmıyor, gönüllü satıyor!..

Bunun özelleştirme olduğunu ileri sürüyorlar!..

Bankaların yansı yabancıların eline geçti. Türk halkına şimdi onlar borç veriyor.. Yarın da onlar tahsil edecekler!.. Bakalım nasıl?..

Türkiye bu duruma nasıl getirildi, AKP`ye nasıl pas atıldı?..»»

Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Hulki Cevizoğlu’nun Kısa Sürede 100.000 Adet Satan “İşgal ve Direniş” Adlı Eserinden Sonra, Dev Bir Çalışması Daha !..

1919’da başlayan Kurtuluş Savaşı’ndan bugüne kadar bilinmeyenler ne?..

Cevizoğlu, araştırdı, buldu, belgeledi…

Fotoğraflarıyla “1919’un Şifresi” olay yaratacak. »»

Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Ankara Tandoğan, İstanbul Çağlayan, İzmir Gündoğdu, Samsun Cumhuriyet ve Denili Demokrasi meydanlarında toplanan on milyonlarca Türk, dünya tarihine geçen çok büyük bir "uyanış" sergiledi.

"Cumhuriyetimize" ve "Mustafa Kemal Atatürk`ün ilkelerine" sahip çıkan on milyonlar, Çankaya`ya Recep Tayip Erdoğan, Abdullah Gül ve AKP düşüncesindeki birisinin çıkmasını engelledi.

Bu bir "KIRMIZI ..»»

Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Hulki Cevizoğlu`nun bir yıldır beklenen kitabı çıktı… - İlk kez “çuval” olayının perde arkası açıklanıyor. - Atatürk`e darbe teklifi.. Atatürk niçin darbe yapmadı? - 1919`da “derin devlet” var mıydı? - Ülke işgal edilirken kimler “işgal yok, bu paranoyadır” dedi? - Mustafa Kemal`in tarihin akışını değiştirecek ABD`lilerle görüşmesinin perde arkas..»»
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başardıktan sonraki "son sözü", bugünkü koşullarda bizim için yeniden "ilk söz" haline geldi. Bugün, neredeyse "her şeye yeniden başlıyoruz!", Kurtuluş Mücadelesi’ndeki gibi.. Mustafa Kemal, "EY TÜRK İSTİKBÂLİNİN EVLÂDI!" derken, "Birinci görevimizin Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyeti’ni sonsuzluğa değin korumak ve savunmak" olduğunu söylüyordu.

"Bütün bu..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.