Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ceren Kültür Yayınları

Ceren Kültür Yayınları

• Ceren Kültür Yayınları Kitapları | • Ceren Kültür Yayınları İletişim Bilgileri | • Ceren Kültür Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Ceren Kültür Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor."Ceren Kültür Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Uğur

Ceren Kültür Yayınları

Işık hızındaki hareket geçmişiyle büyürken, eskisinden eser yoktu. Herbiri buğday başakları gibi serpilirken sesi bir, canı birdi. Her can kendi kanatları üzerinde seyirdeyken biri amir, dğeri memur değildi. Varlığın birliğinden dokulu her ağaç dişisi, erkeği, çocuğu birbiri diğerine karın, kocam, oğlum, kızım demeden bir akarsu gibiydik bu birliğimizin akışında... (Tanıtım Bülteninden) »»
Şevket Karakış

Ceren Kültür Yayınları

Şevket Karakış, şiirin yol arkadaşı ve hayatında, kalbinde, ilişkilerinde şiire yer açmış bir insan, bir şair…***Çocukluğumu Ört Üstüme*** adlı kitabıyla, şiirin yörüngesinde ve imgenin kapısında bizlere selam veriyor. Bu selama, selam durmamak olmaz. -Yılmaz Odabaşı- Şevket Karakış da bu topraklarda yaşanan acılardan ve sevdalardan payını fazlasıyla alm..»»
Şilan Yıldız

Ceren Kültür Yayınları

Birbirleriyle ailelerinin zoruyla evlendiler. Peki ya bu evlilik Aşk olmadan nasıl devam edecek? Peki ya aşık olacaklar mı? Ya olmazsa… Aynı çatı altında ama birbirlerine zıt iki isim: Ateş ve Su. (Tanıtım Bülteninden) »»
Nevzat Çapkın

Ceren Kültür Yayınları

Zamanımızın meçhul ve sıradan kahramanlarına yakılan bir ağıt bu eser. Yazar bu ağıdı yakarırken, hikâyelerin gerçekliğinin içine bizi taşımakta ve yoğunluğun gölgesinde kalmış bu hikâyelere kalemiyle ışık düşürmekte. Voltadaki Adem, Karalastik'teki Seydo, Sesiz Reyhan'daki Reyhan dokunup hissedebileceğimiz kadar sahici kişiler. Sonra Kardeş Muso, bir ironi, tıpkı bu toprakların bin yılık tarihi g..»»
Şehabettin Demir

Ceren Kültür Yayınları

Yine beni bilinmezlere sürüklüyordu bu kavrayış. Sınırlarımı aşıyordu. Göz önünde olup bitenler, bir esrar perdesiyle, kesinlik ve sayısız şüpheler uyandırıyordu. Hiçbir şeyin izahını yapamıyordum. Duygu ve düşüncelerimin arasındaki bağlantılarım adeta kopmuştu. Bende artık hiçbir şey durduğu yerde değildi. Gerçek hayattan belirsiz bir rüya, bana Candaşlık yapıyordu. Nesnelere dokunamıyordum. Bu k..»»
Burhan İşiyok

Ceren Kültür Yayınları

Ben bulunca seni ülkemde Kanatlanıp uçacağım ey özgürlük Ve bütün uçurtmaları gökyüzüne savuracağım Bütün sınırların anlamsızlığını ispatlayacağım Ben bulunca seni ülkemde o gece rahat uyuyacağım Bütün gemilerin halatlarını söküp denizlere salacağım Ve yepyeni bir kardeşlik yaratacağım ey özgürlük. (Tanıtım Bülteninden) »»
Dilek Şeker

Ceren Kültür Yayınları

İsmet Şeker, 20 Temmuz 2015'te Suruç katliamında hayatını kaybeden 33'lerden biriydi. Kobane'li çocuklara oyuncak götüren gençlerle birlikte Suruç'a giden İsmet Şeker'in kısa hayat hikayesi kızı Dilek Şeker tarafından kaleme alındı. ***Öyle içten sevdik ki insanlığı ve çocukları, çıkarsız. Öyle içten istedik ki özgürlük ve barışı. Dürüst olmaktı bunun yolu ve sevgiydi...*** (Tanıtım Bülteninde..»»
Ahmet Dillice

Ceren Kültür Yayınları

Yare Benzettim, Ahmet Dillice'nin ilk kitabı. Yirmi dört yıl Avrupa'da politik sürügün olarak yaşadı. Bazı şiirleri Torosları ve Maraş yöresini anlatan kitaplarda yayınlandı. Yaralı ülkemin bağrı yaralı Ciğer karasıdır yarin yarası Uçtan ucu katliamlar sıralı Ol sebeptendir ki derin yarası Sevdalanmış sevdiğine varamamış Şu dünyada bir gün gün yüzü görememiş Muradı gözünde kalmış ermemi..»»
Emre Özdemir

Ceren Kültür Yayınları

Kendisine oynanan bir oyunun failini bulmak üzere hikayeler deryasında amansız bir mücadeleye çıkan hafızasını kaybetmiş meraklı bir gencin, unuttuğu geçmişine doğru hiç de emin olmayan adımlarıyla ilerlerken yaşadığı birbirien bir şarkının notaları gibi bağlı olan macerasına katılmaya ne dersiniz ? (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.