Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cem Yayınevi

Cem Yayınevi

• Cem Yayınevi Kitapları | • Cem Yayınevi İletişim Bilgileri | • Cem Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Cem Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 146 kitap bulunuyor."Cem Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mihail Lermontov

Cem Yayınevi

Lermantov’un bıraktığı miras Rus edebiyatının iliklerine kadar işlemiştir. - Aleksandr A. Blok - Rus romanının gür ırmağı, bütünüyle, Kafkasya’nın karlı zirvelerinde doğan bu berrak kaynaktan kopup gelmektedir.  -Aleksey N. Gogol - Bizde, Böylesine kusursuz, güzel ve rayiha saçan bir nesri henüz kimse yazmadı. -  Nikolay V. Tolstoy -   (Tanıtım Bülyeninden)       ..»»
Sigmund Freud

Cem Yayınevi

Dört makaleden oluşan Aşkın Psikolojisi'nin ilk makalesinde Freud çocuğun cinselliğin ne olduğunu tam anlamasa da içinde bazı duyguların, özellikle erotik kökenli duyguların etkisini hissetmeye başladığını, özellikle erkek çocuğun annesine karşı olan aşırı sevgisi ve bağlılığının zaman içinde özellikle cinsel organını fark edince cinsel bir eğilime de dönüşebildiğini ve ..»»
Franz Kafka

Cem Yayınevi

Cem Yayınevi çağımızın büyük yazarlarından Kafka'nın bütün eserlerini Kamuran Şipal'in Türkçesiyle yayınlamaktadır. Bütün Eserler'de Bir Savaşın Tasviri, Hikayeler, Taşrada Düğün Hazırlıkları, Dava, Kayıp, Amerika, Günlükler, Değişim, Ottla'ya ve Ailesine Mektuplar, Babama Mektup, ve elinizdeki Şato yer al..»»
William Cuthbert Faulkner

Cem Yayınevi

Popeye, pınarı çevreleyen çalılar perdesi arkasından, adamın su içişine bakıyordu. Yoldan belli belirsiz bir patika geliyordu pınara. Popeye, adamın -uzun boylu, zayıf bir adam, şapkasız, eski kurşuni bir pantolon giymiş, kolunda da tüid bir ceke- patikada belirip, pınardan su içmek için düz çöktüğünü görmüştü..»»
Boris Leonidowitsch Pasternak

Cem Yayınevi

Doktor Jivago, SSCB resmi görüşüne uygun yazılmadığı gerekçesiyle reddedildi. 1957'de ilk kez İtalya'da basılan roman, kısa sürede çeşitli dillere çevrilerek dünyaca ünlendi. Pasternak, 1958 Nobel Edebiyat Ödülü'ne değer görüldü. Ancak, yapılan baskılar sonucu ödülü geri &cc..»»
Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Cem Yayınevi

Dünyaya her biri bir sanat anıtı sayılabilecek eserler verdi. Yaşamı aşırı umutsuzluklar ve mucizevi sevinçlerle dolu olan Dostoyevski insan psikolojisini incelemede en büyük ustadır. Romantizmin de izlerini taşıyan bir gerçekçiliğin içinde yer alan roman kahramanları her zaman evrensel boyutlardadır."Romancıların en büyüğü olarak kala..»»
Voltaire

Cem Yayınevi

Aydınlanma döneminin en etkin yazarı Voltaire, felsefeden şiire, oradan masala kadar çeşitli kültürel ürünler vermiş, insanlığın daha aydınlık bir yol almasında önemli bir yol oynamıştır. Onun tüm kavgası, dogmatik ve önyargılı inançların geri plana itilmesi, insan düşüncesinin öne çıkmasıdır. Candide, onun en önem..»»
Mihail Aleksandroviç Şolohov

Cem Yayınevi

"Don Hikâyeleri" 1965 Nobel Edebiyat Ödülünü alan büyük Sovyet Yazarı Mihail Şolohov'un ilk eseridir. Özellikle Don bölgesindeki iç savaşları ve Kazakların başkaldırmalarını anlatan eser, Sovyetler Birliğinde olduğu gibi, Birleşik Amerika ve İngiltere'de de en çok okunan kitaplar listesine girmiştir. Şol..»»
Veysel Dikmen

Cem Yayınevi

Veysel Dikmen, 2006'da yayımladığımız Büyük Ölüler Meydanı'nda, İttihat ve Terakki'nin tarihini roman biçiminde okuyucuya sunmuştu. Olumlu eleştiriler alan bu tarihsel romanın ardından, yazar bu kez Osmanlı Devleti'nin son yüzyılına ışık tutan yeni bir tarihsel romanla karşımıza çıkıyor. Kayıp Ruhlar Cenneti, yeniçerilerin kıyıma uğratılmasından Birinci Dünya Savaşı'nın sonuna dek geçen süreci, t..»»
Jack London

Cem Yayınevi

John Griffith Chaney; bilinen adıyla Jack London, 1876'da San Francisco'da doğdu. Düzgün bir eğitim alamadı, kendi kendisini yetiştirdi. Yollarda serserilik etti, hapse girdi. Küçük teknesiyle önce hırsızlık yaptı, sonra hırsızları kovaladı. Alaska'ya altın aramaya gitti. ABD'ye dönüşünden sonra yazarlıkla yaşamını kazanmaya başladı. Planlarını kendi çizdiği teknesiyle okyanusları dolaştı. Binbir ..»»
Vartan İhmalyan

Cem Yayınevi

Vartan İhmalyan 1913'de Konya'da doğdu. 1944'de Robert Kolej'in mühendislik bölümünü bitirdi. 1948'de Fransa'ya gitti. Daha sonra da Macaristan, Polonya ve Çin'e... 1961'de Moskova'ya gelen İhmalyan, 1987'de ölümüne kadar orada yaşadı. "Benim iki anadilimden ilki Türkçe'dir" diyen İhmalyan'ın anılarını (Vedat Türkali ve Mete Tuncay'ın yapıt üzerine düşüncelerini yansıtan yazılarıyla birlikte) Tür..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.