İnsanları ikna etmenin en iyi yollarından biri onları dinlemektir. Dean Rusk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çatı Kitapları

Çatı Kitapları

• Çatı Kitapları Kitapları | • Çatı Kitapları İletişim Bilgileri | • Çatı Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Çatı Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 64 kitap bulunuyor."Çatı Kitapları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Manole Neagoe

Çatı Kitapları

Türk-Tatarları 'nın tarihi Avrupa 'da tanınmalarından çok evvel başlar. Hadiselerin bilinmesi ve sıralanması bakımından büyük güçlüklerle dolu olan bu tarih, Asya Kıtası'nın genişliği ile orantılıdır. Avrupalılarca az tanınan ve onun ruhuna yabancı olan hadiselerin anlaşılması ve hele izahı çok güçtür. Bu kavimlerin dramati..»»
Aytekin Şahan

Çatı Kitapları

- Sağlıklı yiyecekler ve yeni elbiseler için dolaplarınızda yer açın! - Gıdaların değerlerini öğrenin, yaşam şekliniz değişsin! - Bu kitapçığın amacı; size sağlıklı ve bilinçli bir şekilde kilonuzu kontrol edebilmenin yollarını göstermektir. - Her yaşa ve yaşantıya göre kalori listeleri bulacağınız bu kitapçıkla hayatınız değişecek...»»
Diba Ayten Yılmaz

Çatı Kitapları

Bu kitap, hem içeriği hem de oluşturulma biçimi açısından Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen benzersiz bir çalışma. Diba, ülkemizde öncülüğünü yaptığı Geçmiş Yaşam Regresyon Çalışması alanındaki deneyimlerini okuyucusu ile paylaşıyor. Uluslararası kabul görmüş normlara ve tekniklere uygun olarak ger&..»»
Nazım Tektaş

Çatı Kitapları

İstanbul'u fethederek bir devri kapatıp yeni bir çağı açan korkusuz sultan. Devleti, imparatorluğa taşıyıp çıkardığı Kanunnamelerle yeniden düzenleyerek, girdiği savaşlarla ülke topraklarını genişleten, güçlü hükümdar. Hem şair, hem devlet başkanı. Bir hadis ve İstanbul'un önemi, hırslı iştahını daha da kabartıyordu. "Ya İ..»»
Oğuz Tektaş

Çatı Kitapları

Annelerimiz eşyalarını özenle korur, bozulduklarında ertesi gün yerine yenisinin gelmeyeceğini bilirlerdi. Hemen hepsinin elinde bir iğne iplik önlüklerin sökükleri okula gitmek üzereyken ayaküstü dikilirdi. Günlerinde kek, börek, "bir çay daha!", poğaça, "Ay! Komşu tatlıda mı yaptın!" derken başlarlardı şişmanlamaya. Evlerini yuva yapmaya çalışırken yorulurlar, ama asla yorgun olmazlardı. Sokağı..»»
Nazım Tektaş

Çatı Kitapları

Kanuniyi bir hükümdar olarak değil de yalnızca bir baba olarak düşününce insanın yüreği sızlar. Kırk altı sene boyunca bir devleti yönetmek zor iştir; bunun ağır bedelleri de oluyor tıpkı Sultan Süleyman'ın ödedikleri gibi. İnsan hayatının en zor anları yakınlarını kaybettiklerinde yaşanır. "Allah insana evlât acısı tattırmasın," temennisi o kadar yerinde bir sözdür ki, bu durumu ancak o acıyı çe..»»
Erdal Tuğsel

Çatı Kitapları

Saçsızlığın tedavisinde en geçerli ve başarılı yöntem, saç ekimidir. Dünyada en sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alır. Bu operasyonların başarısı mutlak ve standart değildir. Operasyonu yapan hekimin uzmanlığı, deneyimi ve yeteneği, asistanlarının becerisi, hastanın ensedeki var olan saçlarının kalitesi ve sıklığı, bir seansta ekilen saç kökleri veya greftlerinin sayısı, bunların ekim..»»
Volkan Gönenç

Çatı Kitapları

Biraz anı biraz roman olan bu kitap, 1991-92 yıllarında yaşanan bir yolculuğun hikâyesidir. Yazarımız çıktığı bu maceralı yolculukta gözlem ve deneyimlerini neşeli bir üslupla okuyucusuna sunuyor. Bunu derken her satırın neşeli olduğunu da söyleyemeyiz. Yukarıda belirtilen zaman dilimi Balkanlar'da bir şeylerin değişmeye, insanların birbirlerini kırmaya başladığı zamandır da. Bu arada üzerinden o..»»
Yavuz Özmen

Çatı Kitapları

İçinde bulunduğumuz asır bilimsel gelişmeler itibarı ile hayranlık vesilesi olan birçok dev adımın atıldığı bir zamandır. Kuran böylesi bir zamanda da ışık yaymaya devam ederek tüm insanlığa yol gösterirken, bilim dünyasını da aydınlatmaya devam etmektedir. Gelişmiş ülkeler atom ile ilgili bilinmezleri konu alan çalışmalara çok yüksek miktarlarda para ve zaman harcamalarına rağmen bir sonuca ulaş..»»
Derya Demir

Çatı Kitapları

Yüzyıllarca üzerinde durulan, tartışılan bir gizem olmuştur aşk. Kimileri için bağlılık, kimileri için tutku, kimileri içinse tatlı ve acı veren bir heyecan. Aşk bir tanımla sınırlandırılamayacak kadar engin bir derinliği barındırır içinde. Kim demiş aşkın ömrü kısadır diye! Aşka ömür biçemeyenler de var. Aldatmak konusu da dâhil, aşkı, sevgiyi, kadın-erkek ilişkilerini uzmanlarıyla konuştum. İşte..»»
Ufuk Ata Bora

Çatı Kitapları

Geçmişin karanlık güçleri mavi dünyamızı kirleterek insanoğlunu yok etmek ve tüm dünyayı ele geçirmek istiyorlardı. Gezegenimizin ve insanoğlunun kaderi, Yaşanmış gelecekten gönderilmiş bir avuç Türk'e bağlıydı. Bu hikâye "Kuzamo Ekibi" olarak bilinen bir avuç kahraman Türk insanına adanmıştır. "Onlar, aramızda yaşıyorlar!" Evrenin ve yeni dünyaların keşfi, hiç bu kadar heyecanlı olmamıştı...»»
Alihan İren

Çatı Kitapları

Sevinç, neşe, aşk, mutluluk, keder tümüyle insanlar içindir. Benim gönlüm tüm insanların mutlu olmasını ister. Acılarla dolu olan bu kitabı okuyanlar ne kadar da karamsar adammış diye düşünüp, belki de beni suçlayabilirler. Ben yaşadıklarımı yazdım. Başkalarının içini karartmak niyetinde değilim. Her an her dakika mutlu olan insanlar parmakla gösterilecek kadar azdır. Kimileri çok varlıklıdır, ma..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.