Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Carpe Diem

Carpe Diem

• Carpe Diem Kitapları | • Carpe Diem İletişim Bilgileri | • Carpe Diem Hakkında Bilgi
Sitemizde Carpe Diem isimli yayınevine ait Toplam 21 kitap bulunuyor."Carpe Diem" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Carpe Diem

Ruhuma üfleneni yazan bir kâtibim ben. Nice kelimelere gebe kalan, onları ince ince tartıp, sonunda kalemi mürekkebe batırıp yaz deneni yazan bir kâtibim... Ben sesim, ben soluğum... Beni uykularımdan uyandıran, masaldan gerçeğe bir adım yaklaştıran, ne olduğumu, nerden gelip nereye gittiğimi hatırlatan, mahremiyetimde insanlığın aradığı sırrı bulduğum bir nefesim. Leyla'yım ben, Zühre'nin..»»
Metin Celal

Carpe Diem

Bu kitap masal diyene masaldır, kendini "gerçek"leştirmek isteyene gerçek... Bu kitap öykü öykü hayattır, ki bu öyküler aklı diri tutar, yüreği sıcak... Bu kitabı herkes okur ama herkes okuyamaz! Bu kitabı herkes anlar ama herkes anlayamaz! Ümit edilir ki, bu kitabı okuyan kişi beğenip sevdiklerine de okutsun.. . Ümit edilir ki, hakikati arayan kişi bu kitapta kendini bul..»»
Evelyn Elsaesser Valarino

Carpe Diem

Nefesim tükeniyor. Gerçeği ne kadar derinlemesine anlasam da, asla alışamayacağım. Burada kullandığım `asla` kelimesi, belki de hiç yaşamayacağım bir geleceği temsil ediyor... "Bana ne kadar zaman veriyorsun?" "Bana kalsa, dünyadaki tüm zamanları sana verirdim." "Bu kitap, ölümün soğuk nefesini ensesinde hissetmekten kurtulmak isteyen herkes içindir. Özgürlüğü ve onu elde e..»»
Ömer Sevinçgül

Carpe Diem

"Hayatın anlamı ne, nereden geldim, ölümden sonra ne olacak?" gibi sorular sormaya başladın mı, alacağın cevap, "Kafayı mı yedin kızım sen!" olur. Ya da, "Erkek arkadaşınla kavga mı ettin yoksa!" falan derler. Aslında her insanın hayatı sorgulaması gerektiğini düşünmek istmez ler pek... Umrumdaydı sanki! Zeki bir genç kız... Kitap okuyor... Düşünüyor... Sorguluyor... Ne inanıyor ne de ink..»»
Aslı Aker

Carpe Diem

Sizi coşkulandırıp göklerde bir sefere çıkaracak, diğer alemler üzerine düşünürken kapılarınıza anahtar olacak bir kitap bu. Varlık, oluş, dünya, aşk insan ve daha nice konular hakkında Mevlana`dan ruhunuza dokunacak düşünceler »»
Esra Uluç

Carpe Diem

Adını duymayan var mıdır Tolstoy`un? Edebiyat ve düşünce dünyasının dev isimlerinden biri o. Güçlü bir kalem, müthiş bir kafa ve bedeninde çırpınan tutkulu bir ruh o. Tolstoy`ın aşka, evliliğe, mutluluğa, inanca, Hıristiyanlık`a, İslam`a, ölüme ve hayata dair ruha dokunan düşünceleri var bu kitapta. Sayfalarda sabırsız bekliyorlar okumak için.. Okundukça ruhunuza dokunmak için.....»»
Fatma Burçak

Carpe Diem

“Bir maniniz yoksa okuyun…” Develer tellâl iken, pireler berber iken, sen dedenin beşiğini tıngır mıngır sallarken, aşka destan yazılırken, hayat söze dökülürmüş. Bir varmış bir yokmuş, bu kitapta güzel şey çokmuş. Fıkır fıkır fıkralar, türlü türlü türküler, masallar, bilmeceler, uykusuza ninniler, ilginç atasözleri, deyimlerin öyküleri… Destanlar, maniler, şiirler, tekerleme..»»
Esra Uluç

Carpe Diem

Okumaya doymayanlar... Lakin fazla vakti olmayanlar... Bu kitap size! "Derli toplu bir Dostoyevski kitabı arıyorum. Hem rahat okunsun hem ruhuna dokunsuz." diyenler için hazırlamış bu kitapta edebiyat ve düşünce dünyasının dev ismi Dostoyevski`nin anlamlı sözleri, ruha dokunan düşünceleri, kitaplarından çarpıcı bölümler ve ilginç hayat hikayesi var. Bu kitabı okuduktan sonra; daha ö..»»
Mine Sota

Carpe Diem

Dikkat! bu kitabı okuduktan sonra hepinize olanlar olacak! Meseka birine selam vermek yerine "Aman borçlu çıkarım şimdi, neme lazım." deyip tırıs tırıs kaçmak yok artık yok. Geçtiii! "Koş Necdet Abi kavga var!" diye el alemin seyrine bakmak da yopk. Sonra öyle, ziyaret saatleri dışında hastanın yanına kaçmak için, kapıdaki görevliye Andersen`den masallar anlatıp adamı hasta etmek de yok. Hali hazı..»»
Mine Sota

Carpe Diem

Sokakta yürürken bir televizyon muhabiri size pat diye mikrofon uzatıp “En son ne zaman delirdiniz? Ağladınız? Sevindiniz? Merhamet duydunuz? Şımardınız? Âşık oldunuz? Acıdınız? Sinirlendiniz? Gözünüzden yaş gelene kadar güldünüz?” diye sorarsa, bu soruların cümlesine birden “Mine Sota’nın son kitabını okuduğumda.” diye cevap verebilirsiniz. Bir ömrü bir güne sığdıran bir kelebek gibi, hayattan ha..»»
Mine Sota

Carpe Diem

Valla ben okuyanın doğrucusuyum; gereği düşünülen her şey bu kitapta! Bu kitabın ölüyü bile güldürdüğü, kiloluk kahkahanın toptan fiyatına perakende satıldığı, derde kedere “Aman boş ver be!” dedirttiği ve bozuk morallerin Mine Sota atölyelerinde itina ile tamir edildiği söyleniyor. “Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman” diyenlerdenseniz bu kitap seçiciliğinize fena halde hitap e..»»
Mine Sota

Carpe Diem

Baylar, bayanlar! Şu elimde görmüş olduğunuz kitap; her kitapçıda bulunmakla beraber, içindeki şaşırtıcı, afallatıcı, yer yer gülerken gözden yaş getirtici hikâyeler bu kitaptan başka hiç bir yerde bulunmamaktadır. Kitabı ilk açtığınızda içindekiler bölümüne bakarken, aslında kendi içinizdekilere bakacaksınız. Su içerken okunması, karşınızdakine püskürtme ihtimali sebebiyle önerilmez. Son okuma ta..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.