Bir insanı avucunuza almanın en iyi yolu, kalbini kazanmaktır.-- LA CORDAIRE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

• Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar Kitapları | • Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar İletişim Bilgileri | • Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar Hakkında Bilgi
Sitemizde Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Vaclav Havel

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Ünlü Çek yazarı ***Vaclac Havel***in ülkemizde ***Buruk Ezgi*** adıyla oynanan ***Largo Desolato*** adlı bu oyunu, çağdaş dünyada insanın güdüldüğünü açığa çıkaran bir baskı yönetimi yergisi, baskılı bir ortamda kendisine ve çevresine yabancılaşan bir aydının kimlik arayışı, korku ve kaygının yıpratıcı etkilerini dile getiren buruk bir gülmece, insanlar arasındaki yabancılaşma, kopukl..»»
Vaclav Havel

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

***Bildirim***, ünlü Çek yazarı ***Vaclac Havel***in, sanatçı yeteneğini en iyi açığa çıkardığı ve dünyada en çok oynanan oyunu sayılıyor. Havel, bu oyununda insanın kendi yaratttığı bir dünyaya tutsak düşüşünü anlatır ve bundan da insanın kendisinin sorumlu olduğunu vurgular. Olumsuz olanı gözler önüne sererek olumlu olana ışık tutmaya çalışır. ***Bence tiyatronun görevi, olumlu kahr..»»
Turgay Gönenç

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Turgay Gönenç, içindeki çocuğu hiç yitirmeyen bir şair-yazar, ***Beni Irmak Boylarına Götür Anne*** adıyla yayımladığımız bu kitaptaki denemeler, böylesi bir çocuğun gözüyle dünyaya bakışın yazıları. Bisikletine atlayıp, doğup büyüdüğü kent olan İzmir'in eski sokaklarında dolaşırken kafasında ve yüreğinde oluşturduğu bu sevgi, hüzün ve şiir yüklü yazılarda sanata ve insana yapılan küç..»»
Nurullah Ataç

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Önce Son Havadis, sonra Ulus gazetesinde yayımlanan köşe yazılarına neden ***Günce*** başlığını koyduğunu Ataç şöyle açıklıyordu: ***Günce, sizin anlayacağınız hatıra defteri, Frenklerin journal dedikleri. Ne yazacağım bu ***Günce***de? Günler ne getirirse onu yazacağım. (...) Her gün ne yaptığımı mı anlatacağım? Hayır. Her gün benim ne yaptığımdan kime ne? Okuduklarım bana bir şey..»»
Nurullah Ataç

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Nurullah Ataç, Cumhuriyet dönemiyle başlayan 'Türkiye aydınlanma hareketi'nin öncülerinden biriydi. Öylesine akılcı, mantıkçı, inatçı bir edebiyat ve düşünce adamıydı ki, Türkçe kökenli bir sözcük olmadığı için ilk adı olan Nurullah'ı atıp, yalnızca Ataç soyadını kullanarak yazdı sonraki yazılarını. Dilimizin anlaşması yolunda verdiği büyük kavga, sonuçlarını vermiştir. Bugün konuşma ..»»
Ali Kırca

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Ali Kırca, usta bir televizyoncu olduğu kadar iyi bir gözlemci de. Halkın dilinden anlıyor, nabzını tutuyor, onların dile getiremediklerini, gerek hazırladığı haber programlarında, gerekse köşe yazılarında, yumuşak bir üslupla gündeme getiriyor. Ali Kırca, televizyon ekranından insanlarla kurduğu sıcak ilişkiyi yazılarında sürdürüyor. Bu kez de politikacısından sanatçısına, küçüğünden..»»
Burhan Günel

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Burhan Günel'in önceki öykülerinden oldukça değişik duran bir öykü kitabı Kar Düşleri. İçindeki yedi öykü, kısa metinlerle birbirinden ayrılmış. Öykü kişilerinin iç konuşmaları da diyebileceğimiz ve Burhan Günel'in şiirli anlatımının öne çıktığı bu kısa metinler, öyküleri hem birbirinden ayırıyor, hem de bir köprü gibi birbiriyle birleştiriyor. Böylece kitaptaki öyküler bir bakıma öy..»»
Heinrich Böll

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Solgun Köpek, 1972 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan Heinrich Böll'ün, çoğunu İkinci Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında yazdığı, ancak yayınlanmamış on bir öyküsünden oluşuyor. Yumuşak, şiirsel bir dille anlatılan bu öyküler, aslında yaşamın acımasız gerçeklerine, savaşın ve savaş sonrası dönemin bireysel ve toplumsal gerçekliklerine ayna tutuyor. Umutsuzluğun egemen olduğu öykülerde ..»»
Nazlı Eray

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

Sıcak bir kıyı kentine yarı hasta ulaşan romanın başkişisi, her an peşinde koşan ***ölüm***e karşı koymaya çalışmakta ve ***Orphee***nin evini, yardımcısı ***Bay Gece*** ile bulmaya çalışmaktadır. Olayların akışına beklenmedik bir biçimde karışan Roma İmparatoru ***Hadrian***ın mermerden heykeli ve ***Paris'te Son Tango*** filminin kişileri, bu kıyı kentinde, bizleri düş ve gerçeğin a..»»
Dashiell Hammett

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

***Polisiye Dizi***mizi, dünyanın en ünlü polisiye roman yazarlarından Dashiel Hammett'ın ***Sırça Anahtar*** adlı kitabıyla sürdürüyoruz. Kendi yaşamı da yazdığı romanlar ve öyküler kadar renkli ve inişli çıkışlı bir yazardır Dashiel Hammett. 67 yıllık yaşamında yazar olarak geçirdiği yılların sayısı topu topu ondur, ama bu on yıla beş roman, altmış yedi öykü, çok sayıda makale ve se..»»
Valentin Rasputin

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

***Valentin Grigoryeviç Rasputin***, günümüz Rus edebiyatının en parlak isimlerinden biri. Zengin bir gözlem gücüne dayanan, aşırı duyarlı ilk yapıtlarından sonra, ***Maria İçin Para*** adlı ilk romanını yayımladı. Dengeli bir gerçeklik anlayışıyla işlediği bu romanı, onu ülkesinin en ünlü yazarları arasına soktu. Daha sonra yazdıklarıyla da dünya edebiyat çevrelerinde büyük bir saygı..»»
Ya Sanat Ya Ölüm (Akıl Uyuyunca)

Can Yayınları Özel Fiyatlı Kitaplar

***Antonio Buero Vallejo***, Lorca'dan sonra, Ispanyol gerçeğini ve yaşamını yendien sahneye döndüren yazar olarak gösterilir. ***Goya -Ya Sanat Ya Ölüm (Akıl Uyuyunca)*** adlı oyunuyla, ***Beuero Vallejo***, İspanyol Özgürlük Savaşı ve Franco faşizmi sonrası İspanyol tiyatrosunun dünyaca tanınmasına yol açmış, çağdaş Batı tiyatrosunun en iyi oyun yazarları arasında gösterilmiştir... ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.