Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Camgöz Kitap

Camgöz Kitap

• Camgöz Kitap Kitapları | • Camgöz Kitap İletişim Bilgileri | • Camgöz Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Camgöz Kitap isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor.
1996 yılından bu yana Plastik Sanatlar alanında etkinlikler sürdüren “Çekirdek Sanat” “Çekirdek Sanat Yayınları” ve “Camgöz Kitap” başlığı ile programına yayıncılığı da eklemiştir. Sanat ve edebiyat vb. alanlarda kaliteli kitaplar yayınlamayı hedefleyen ve bir çok kitap yayınlayan, çeşitli kitap projeleri olan Çekirdek Sanat, sizlerden kitaplaşacak dosyalar beklemektedir… Çekirdek Sanat Atölyesinin üretimlerini, Çekirdek Sanat, Çekirdek Film, Camgöz Kitap ve Kirpi Şiir başlıklarıyla arayarak diğer faaliyetlerimize ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz…
Son Yayınlanan Kitapları
Sadaget Kerim Kızı Esedova

Camgöz Kitap

Lehçe araştırmalarının yapılması hem dilin tarihi hem de onun dilbilgisi kurallarının öğrenilmesi bakımından özel önem taşır. Buna göre Barçalı şivelerinin Anadolu Türkleri yaşayan dili ile karşılaştırılması, Türk dili kullanan halkların hem etnik yapısının hem de medeni - tarihi değerlerinin, rivayetlerin, destanların, tarihi etnografik yapıların daha d..»»
Bedriye Korkankorkmaz

Camgöz Kitap

İnsanın ruhsal, duygusal ille de düşünsel bilinmezliğini bilinir yapmak hiç kuşkusuz ki imkansız. Kitaplarla Söyleşi, merakla bu imkansız duygunun peşinden koşuyor soluk soluğa. Pope'un "İnsanlığı incelemenin en uygun yolu insanı incelemektir" düsturundan yola çıkarak yazın tarihine altın harflerle adlarını yazdıran düşünürlerin, yazarların, şairlerin biyografilerinden, eserlerinden edebiyat..»»
Kolektif

Camgöz Kitap

Katkıda Bulunanlar: Çağla Toygan Kara, Çağlayan Kiriş, Abdülkadir Erdil, Ahmed Akif, Ali özer, Ali Rıza Alican, Buket Kundur, Burcu Coşkun, Coşkun Demirok, Demet Tekin, Duygu Şahin Laçin, Ecem Bayar, Emine Yılmaz, Erol Can Ün, Esme Aras, Esra Doğan, Esra Tanrıbilir, Esra Ulaş, Fazlı Levent Oğuz, Gökhan Ertekin, Gürsel Ceren Güneş, Güven Akgün, Hakan Uşaklı, Harika Külçür, Kadir Aydemir, Kerem..»»
Erozan Kurtaş

Camgöz Kitap

"Buyrun!" Tok bir sesin, sığındığım yazıhanenin duvarlarında çınlamasıyla kendime geldim. Yazıhane uzun bir koridor şeklindeydi ve ses, koridorun diğer ucundaki masanın ardında oturan adamdan geliyordu. "Buyrun!" diye yineledi ve ayağa kalktı. Bakıştık. Eliyle, oturduğu masanın önüne karşılıklı yerleştirilmiş ve aralarındaki kahve sehpasının sağını, solunu tutmuş koltuklardan birini işaret ed..»»
Bayram Eser

Camgöz Kitap

her şeyi olabilir insanın ama hiç aşkı bulamamışsa çok fakirdir her şeyi yapabilir insan hayatta aşksız kalmışsa gerisi ve sairdir bazen bahara ilişkin bazen hazan aşkla ilgili sonsuz ya da aşkı sezen ne yazdığım apacık ortada zaten benim yazdıklarım hayata dairdir (Tanıtım Bülteninden) »»
Tünay Avcı

Camgöz Kitap

Başını, yavaşca yukarı kaldırdı. Samanyolu, ışıl ışıl parlıyordu gök kubbede. Birden oturduğu koltukta doğruldu. Ayağa kalktı. İki adım atıp, pencerenin önünde durdu. Yıldızlara takıldı gözleri. Hepsi de, ayrı güzellikte parlıyordu. Sanki bir avuç elması alıp, gökyüzüne serpmişlerdi. Dakikalarca baktı geceye. Binlerce kez diledi, gecmişin hiç yaşanmamış olmasını. Ama hiç yıldız kaymadı o gece..»»
İbrahim Yusuf Pala

Camgöz Kitap

saatini cabuk kur zamanımız yok gün ağarmadan kacmalıyız peşimizdeler cokça polis biraz sivil bir de seninkiler ne kadar acemi olsak ta çok sevmiştik birbirimizi dur! şuan ağlama katiyen sırası değil biz ne güzel paylaşmıştık sevgilerimizi korkma artık yüzüne renk kat, birazcık çeki düzen biliyorsun seni asla elimden alamazlar limanda kücük bir tekne var ikimizi bekleyen mümkün değil bi..»»
İsmail Sertaç Yılmaz

Camgöz Kitap

"İnsanlar belli duygular karşısında ne kadar farklılaşabilirlerdi? İnsan, en nihayetinde hepsi bir yerde aynı değiller mi? Onlar hep kaybeden, kaybetmenin huzurunda uyuyanlar. Yaşamaktır amacları, bazıları onu da kaybetmiştir. En büyük hastalık yaşamak, ucu ölüm kokan." (Arka Kapak) »»
Meltem Arslan

Camgöz Kitap

kabuk şimdi ben boş bir kabuk ... dışı; enine boyuna birbirinin icine geçmiş derin çizgilerle aşınmış içi; aldırmaz alevlerle yanmış tutuşmuş kalmamış artık hiçbir şey geride geriye kalan boş bir kabuk öylece yalın, öksüz geriye kalan boş bir kabuk oluklarından akan su damlalarıyla temizlenmekte geriye kalan boş bir kabuk koca dünyada bir o anlamsız a..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.