Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cadde Yayınları

Cadde Yayınları

• Cadde Yayınları Kitapları | • Cadde Yayınları İletişim Bilgileri | • Cadde Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Cadde Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 32 kitap bulunuyor."Cadde Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nihat Genç

Cadde Yayınları

İçindekiler - Bush'un B.kunda Müslüman Çocukları - Satılan Mal Geri Alınmaz - Ha Ha Ha Hain Gaddar - Asker Kukla Olmayı Redetti - Ağaçlar Kaçıyor - Halamın Torununu da Tutukladılar - Hoşgeldin Bedevi - Taraf Gazetesi'nin Şakacı Çocukları Daha Çok Karpuz Kesecek - Dövüş Ustası Tayyip Erdoğan - Ey Gaziler Gazanız Mübarek Olsun - Fiziki Gerçeklik Gitti Yeni Dünya Lideri Geldi - Bir Hayalet Ağrı Olar..»»
Nihat Genç

Cadde Yayınları

Üçüncü Selim; İngiltere ve Rusya'nın Türkiye'ye savaş ilan edip aralarında bölüşmesinden çok korkuyor. Fransız sefiri çok üzülen Üçüncü Selim'e "'sizin Rusya ve İngiltere'den daha büyük üç düşmanınız var, onlara üzülün", demiş. III. Selim: "..»»
Hasip Kaplan

Cadde Yayınları

Ateşi söndürmek için, bir kırlangıcın gagasında taşıdığı bir damla su gibi, her birey kendince kendi gücü oranında sembolik de olsa bir damla katkıda bulunduğu zaman, damlalardan bir göl oluşturduğunu; nehir olup denizlere aktığını görecek, bundan da öte, bireyler ne denli büyük bir güç çözüm kaynağı olduklarının farkına vararak, eşit ve özgür bir yurttaş olmanın doyumuna erişeceklerdir. Kardeşliğ..»»
Eflatun Nuri

Cadde Yayınları

Alıntı... "Vedat Bey, gün boyu, ekabir bir derviş gibi İstanbul u dolaştı. Tophane de nargile içti, tinerci gençlerle birdirbir oynadı, Asmalımescit te Eflatun Nuri ye rastladı. Ona, Herkes, birbirinin mülkünü, parasını, karısını kıskanır; ben ise sizin anılarınızı kıskanıyorum bay Nuri dedi. Yeniköy de, denizi seyretti, Galata Kulesi nde kanyak içti, Kumkapı da yine denizi seyretti... Tahtakale y..»»
Zahit Atam

Cadde Yayınları

Bir gün nereli olduğumu sordular. Babam Siverek'lidir dedim. Siverek adına şaşırdılar, hiç duymamışlar. "Nerededir bu Siverek?" dediler. Siverek Napoli'nin kazasıdır dedim. Düşündüler bir süre, birbirlerine bakındılar. Biz İtalya'yı çok iyi biliriz. Yanlışınız olmasın. Napoli'nin böyle bir kazası yoktur. Siverek İtalya'da olsa bileceklerdi. Siverek Urfa'nın bir kazasıydı. Urfa'da Türkiye'de bir ..»»
Zahit Atam

Cadde Yayınları

Yahu iş oyunda, iş senaryoda, iş karakterde, iş yarattığın durumda, bu tutturmuş hala büyük laf, laf salatası ile sanat olmuyor onun bile farkında değil, işte bizim sahnemiz işte bizim sinemamız, asıl hayıflanılacak olan da bu.” İhtiyar sen beni oyuncunun azizi yaptın farkında mısın? “Aziz olsan bile yarım azizsin Yılmaz! Benim derdim de bu, arkadaş.” Yahu ihtiyar acı konuş d..»»
Zahit Atam

Cadde Yayınları

Derler ki tek yumurta ikizlerinin bütün genleri aynıymış, yalnızca yüzü bedeni değil, ruhları da aynıymış, gerçeklik değişir de hisleri çok değişmezmiş, ama bir tek farkları varmış bunların: parmak izleri. Dünyaya gelen hiçbir insanın parmak izi aynı olmazmış, dil din ulus kültür uygarlık her şey aynı olsa ne yazar. İşte bu roman parmak iziyle imzalansın ve kanla yazılsın diye söylenmiştir, başta..»»
Kaya Boztepe

Cadde Yayınları

... Akşam yemek listesinde varsınız değil mi diye sordu Bush. İstifa etmek zorunda kalan Valinin müşteri listesi geldi aklıma,güldüm. Evet dedim listedeyiz, hatta ben listede 11 numaraydım, bugün bir eksilme olmuş 10 numaraya terfi ettim.... »»
Turgut Ekiz

Cadde Yayınları

?ben bir Rafet resmi yapmaya başlasaydım, ne yapabilirdim diye düşünmeye başladım. Çünkü koşan bir atın, dört ayağı yok, binlerce ayağı var. Rafet öyle bir adamdı ki, ne çerçeveye sığan, ne tuvale sığan, ne odalara sığan, nede meydanlara sığan bir adamdı! İsa Çelik Rafet rüzgarda uçan kesekağıdına, havadayken resim yapan adamdı. Rafet Ekiz, Türk Resminin başrol oyuncusuydu. Önden gideniydi. Yapma..»»
Nihat Genç

Cadde Yayınları

İçindekiler; Bush'un B.kunda Müslüman Çocukları Satılan Mal Geri Alınmaz Ha Ha Ha Hain Gaddar Asker Kukla Olmayı Redetti Ağaçlar Kaçıyor Halamın Torununu da Tutukladılar Hoşgeldin Bedevi Taraf Gazetesi'nin Şakacı Çocukları Daha Çok Karpuz Kesecek Dövüş Ustası Tayyip Erdoğan Ey Gaziler Gazanız Mübarek Olsun Fiziki Gerçeklik Gitti Yeni Dünya Lideri Geldi Bir Hayalet Ağrı Olarak Dış P..»»
Eflatun Nuri

Cadde Yayınları

Alıntı... "Vedat Bey, gün boyu, ekabir bir derviş gibi İstanbul'u dolaştı. Tophane'de nargile içti, tinerci gençlerle birdirbir oynadı, Asmalımescit'te Eflatun Nuri'ye rastladı. Ona, 'Herkes, birbirinin mülkünü, parasını, karısını kıskanır; ben ise sizin anılarınızı kıskanıyorum bay Nuri' dedi. Yeniköy'de, denizi seyretti, Galata Kulesi'nde kanyak içti, Kumkapı'da yine denizi seyretti... ..»»
Hasip Kaplan

Cadde Yayınları

"Ateşi söndürmek için, bir kırlangıcın gagasında taşıdığı bir damla su gibi, her birey kendince kendi gücü oranında sembolik de olsa bir damla katkıda bulunduğu zaman, damlalardan bir göl oluşturduğunu; nehir olup denizlere aktığını görecek, bundan da öte, bireyler ne denli büyük bir güç çözüm kaynağı olduklarının farkına vararak, eşit ve özgür bir yurttaş olmanın doyumuna erişeceklerdir. Kardeş..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.