Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olanşey de düşünüleni yapmaktır. (Goethe) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Büyülü Fener

Büyülü Fener

• Büyülü Fener Kitapları | • Büyülü Fener İletişim Bilgileri | • Büyülü Fener Hakkında Bilgi
Sitemizde Büyülü Fener isimli yayınevine ait Toplam 102 kitap bulunuyor."Büyülü Fener" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Lewis Carroll

Büyülü Fener

Lewis Carroll'In, Alice'in olağanüstü serüvenini anlattığı klâsik öyküsü, garip olaylar, tuhaf ve unutulmaz karakterlerle doludur. Alice, Beyaz Tavşan'ın peşinden deliğe girer ve kendini Harikalar Diyarında, bir dizi maceranın içinde bulur. Bu ülkede çılgınlıklar, saçmalıklar ve gerçeküstü olaylar esastı..»»
Adnan Özyalçıner

Büyülü Fener

Çocuklar masallarla büyür, masallardan öğrenir dünyayı, insanları, hayvanları. İyilikle kötülüğün çarpışmasında iyiliğin kazanacağını bilir. Birbirleriyle yardımlaşmanın, birbirini sevmenin güzelliğini anlatır masallar. Biz, bu kitapta, her gün için Türk ve dünya masallarının en güzellerinden, en sevilenlerinden ..»»

Büyülü Fener

Milly bir günlüğüne görünmez olur. Bu beklenmedik güç diğer yavrulara ve Winx perilerine şakalar yapmak için mükemmel bir fırsattır. Ancak ortalık karışınca herkes Pet Shop’ta saklanan gizemli varlığın peşine düşer. »»
Regina Bizzi

Büyülü Fener

Magix’e gezmeye gittiklerinde Pepe diğer yavruları ikna eder, Winx perilerine söylemeden hep birlikte Karanlılar ormanını keşfetmeye giderler. Orman küçük yavrular için uygun bir yer değildir, onları kurtarmak için periler harekete geçer.  »»
Behzat Taş

Büyülü Fener

Kahramanlar üzerine... Antikçağ, insanlık tarihinin uzun bir dönemini kapsıyor. Bu dönemin önemli özelliklerinden biri söylencelerle iç içe geçmiş olması. Toplumsal olayların yazılı hale getirilmediği dönemlerde geniş bir sözlü gelenek bulunuyordu. Hom eros gibi ozanlar, tarihi olayları meraklı kitlelere kent meydanlarında..»»
Ali Yalman

Büyülü Fener

Bu kitap, 15 kolay anlaşılır, öğretici, düşündürücü oyunla Dünya’nın çeşitli yerlerinde uzaylılarla yapılan yarışmaları anlatıyor. Königsberg’de başlayıp Rio de Janerio, Roma, Varanasi, Riyad, Sidney, Johannesburg ve İstanbul’da oynanan 15 oyunla bir dünya turu yapacaksınız. Bu dünya turunda hem dünyayı uzaylılardan..»»
Maeve Friel

Büyülü Fener

Kaptan Lily kitap okumaya sadece düşkün değil, tamamen kafayı takmış durumda! Kafası korsanların, harikalr diyarlarının, cesur kahramnaların ve gömülü hazinelerin hikâyeleriyle dolup taşıyor… Şimdi de dahice bir fikir geldi aklına. Bir kahraman olacak ve macera peşinde tüm dünyayı dolaşacak! Ama ortada bir sorun var. Kaplan Lilly, hiçbir..»»
Maeve Friel

Büyülü Fener

Kaplan Lily büyük baskı altında. Üç bacaklı sevgili köpeği Rosie, sürekli yaramazlık yapıyor ve sonunda    Lily'nin annesini bıktırıyor. "Rosie bu evden gitmek zorunda!" Ama Kaplan Lily'nin tek endişesi bu değil. Hanniballer'in yeni yaban domuzu Ermina ve yavruları cinnet geçiriyormuş gibi. Etrafta koşuşturuyor. Buna ka..»»
Haldun Hürel

Büyülü Fener

Türklerin ilk sanat eserleri nelerdir? Acaba Türk sanatı ne zaman başladı? Bu konudaki bilgilere ulaşmak için hangi tarihlere dek inmek gerekiyor? Bu sorulara kesin olarak yanıt vermek zordur. Çünkü Asya'da, Türklerin bulunduğu her coğrafyada, farklı zaman dilimlerindeki yaşayışlar, kültürler, sanatlar söz konusudur. Tüm bun..»»
Haldun Hürel

Büyülü Fener

Güzel Anadolumuz, çok eski asırlardan bu yana tarihin çeşitli sayfalarına kaynak oluşturmuştur. Bu topraklarda nice ilkel insan toplulukları, görkemli uygarlıklar, dev imparatorluklar, farklı dinlerden milletler yaşayıp gitmişler.Anadoluda yaşamış ve derin izler bırakmış, ülkemizin hemen her yanını eşsiz eserleriyle süslemiş irili ufaklı eski uygarlıkları tanım..»»
Haldun Hürel

Büyülü Fener

14. yüzyılın başlarında kurulan Osmanlı Devleti, asırlarca tüm dünyaya hükmeden bir güç olmuştur. Osmanlılardan çok büyük bir kültür birikimi, sayılamayacak kadar çok Türk sanat eseri, hepimizin genlerine işleyen geleneksel yaşam modelleri, bitip tükenmeyen ilginç anılar ve upuzun bir tarih kaldı. Altın tahtlarda..»»
Leman Tecimer

Büyülü Fener

Barışın ve kardeşliğin şairi Nâzım Hikmet, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük şairlerinden biri. Şiirleri bütün dünyanın dillerine çevrildi, uluslar arası ödüller aldı. Ben bir insan Tepeden tırnağa kavga, hasret Ve ümitten ibaret… … Ben hem kendimden bahseden Şiirler yazmak istiyorum, H..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.