Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olanşey de düşünüleni yapmaktır. (Goethe) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Burç Yayınevi

Burç Yayınevi

• Burç Yayınevi Kitapları | • Burç Yayınevi İletişim Bilgileri | • Burç Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Burç Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Burç Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Evren Kul

Burç Yayınevi

Ben... Bir ömrü tüketirken son mührü kalbime vurmuştum. Ben, Demir Akman. Severken, aşkın canıma mal olacağını ummamıştım. Öğrendim ki; aşk yanılgılar yumağıymış ve herkes kendi yanılgısının içinde boğulup gidermiş. Kimi yanılgısının sebebi olarak kimi de kendi yanılgısının kurbanı... Ama benimki, belki de, en vahimi. En acınası olanı. Hem sebep hem kurban olmak benim bahtımın en kara yanı. B..»»
Evren Kul

Burç Yayınevi

Buraya bir hayal çizdim. Gözleri ile bakan göremez. Yalnızca kelimeleri okuyan anlamına varamaz. Gerçekliğin çok ötesinde, hakikate henüz varamayan bir hayal... (Tanıtım Bülteninden) »»
Evren Kul

Burç Yayınevi

Aşkın yalan oluşu, var olmayışından değil. İnsanın hep mutlu son ile biten hayaller kurmasından ve aslında hiçbir zaman mutlu bitmemesinden. Hayaller kurarak kendini kandırışından. Kendi gerçekliğine sırtını dönüşünden. Kendi içinde kayboluşundan. Kendisi için çizdiği yola ilk önce kendisini tarumar edişinden. Var olmak için uğraşırken yok olmanın yolunu açmasından. Baştan ve sondan, geçtiği bütün..»»
Elif Bahadır

Burç Yayınevi

Hayatın getirdiği risklerin farkına varabilme, ileriye daha sağlam adımlarla yürüme ve istikrar açısından, bilimsel başarı tahminlerinin önemi bütün dünya tarafından kabul edilmektedir. Bireylerin hızla gelişen dünyanın değişimlerine uyum sağlayıp, rekabeti yönetmeleri ve değişimleri kariyerlerinde avantaj haline dönüştürebilmeleri giderek zorlaşmaktadır. Yetişkin birey düzeyinde yaşanan kariyer g..»»
Evren Kul

Burç Yayınevi

Feri çekilen gözleri... Kirpiklerinin ardına gizlenen bakışları... Yarı baygın yarı uyanık... Kaybedilmiş bir savaş gibi... Yitirilmiş bir umut... Direnci kalmamış bir benlik... Kendini ölümün kollarına teslim eden âşık... Ölüm mü büyük sen mi? Ruhuna, karşılığı olmayan bir aşk ile yaşamayı uygun görmemişti. Bahtına düşen karşılıksız bir aşksa, bahtını reddetmişti. Bazı reddedişler hakt..»»
M.S. 1453***

Burç Yayınevi

Bu kitap ile; İmam-Hatip Ortaokulu, İmam-Hatip Lisesi, Arap Dili ve Edebiyatı Hazırlık Sınıfı, Yabana Diller Yüksekokulu Arapça Bölümü ve diğer Arapça hazırlık kurslarına başlangıç seviyesinde yardımcı olmak amaçlanmıştır. Arapça dilbilgisi iki bolümden oluşmaktadır: Sarf ve Nahiv. Sarf; kelimenin istenilen manaya göre biçim değiştirmesini inceleyen biçim {morfoloji) bilgisidir. Nahiv ise;..»»
M.S. 1453***

Burç Yayınevi

Ülkemizin yetkili ve güvenilir hocası Prof.Dr. Orhan Çeker hocamızdan günlük hayatımızda karşılaştığımız sorularla ilgili (724 soru) doyurucu cevaplar. Fetva verme yöntemiyle ilgili örnek bir çalışmayı, Bir fetva defteri örneğini, Kadınlar mahremsiz hacca gidebilir mi? Kaza namazı var mıdır? Sünnetler yerine kaza namazı kılınabilir mi? Asgari ücretle çalışana zekat verilebilir mi? Lens kullan..»»
Orhan Çeker

Burç Yayınevi

Bu kitapta;, tasavvufla ilgili can alıcı meseleler hangileriyse onları mümkün mertebe gündeme alıp izah etmeye çalıştık. İzahlarda tabii ki kaynağımız Kur'an ve Sünnet oldu. Sünneti dışlamak gibi bir sapıklığa kesinlikle ve kesinlikle karşıyız. Sünnet karşıtlığı fikrinin inanca zarar verdiğini tebliğ ediyoruz. Böylece müslümanın, 'doğru sadece benim bildiğim ve dediğimdir, başkaları yanlıştır', fi..»»
Eyüp Kibritçi

Burç Yayınevi

O'nun (s.a.s.) doğumundan ölümüne kadar geçen yaklaşık 63 yıllık dönem, onbinlerce yıllık dünya tarihi içerisinde en çok dikkat çeken, en nadide, en özel dönemdir. O (s.a.s.); insanların en çok merak ettiği, hakkında en çok araştırmalar yaptığı, kitaplar yazdığı, okuduğu bir insandır. Dünya tarihi boyunca niteliği ne olursa olsun hiçbir insan hayatta iken ve öldükten sonra, O'nun (s.a.s.) kadar se..»»
Halil Atalay

Burç Yayınevi

Çocuk olmak güzeldir ama çocuk kalmamak şartıyla. Çocuk kalmamak için bedenimizin gelişip büyüdüğü gibi ruhumuzun geliştiği, kalbimizin olgunlaşması ve fikrimizin güçlenmesi gerekir. Hz. Mevlâna derki:***Çocuklar masal söylerler, hikaye anlatırlar, eğlenirler ya; masallarında hikayelerinde ince sırlar, nice öğütler vardır? Çocuklarımızın gelişip olgunlaşa bilmesi için güzel örneklere ihtiyacı vard..»»
Yusuf Koç

Burç Yayınevi

Ne Kadar da çok isteklerimiz var! Ne kadar da çok şikayet ediyoruz! Ne kadar da çok kendimizi seviyoruz! Ne kadar da çok ilgisiz yaşıyoruz renklerden... Dur durak bilmiyor zaman; akıp gidiyor ama hızının farkında değiliz. Bir sevda masalı olmaktan çıksın hayat, hayatımızdan... Sema çekilsin ötelere, ne var anında görmek istiyor ruhumun gözleri... Arzın magmaları kaynayıp durmasın ayaklarımın altın..»»
Yeni Başlayanlar İçin

Burç Yayınevi

Yeni bir dil öğrenmek isteyen öğrencilerimizin bu işi severek yapması, öğrenirken zevk alması öğrenimlerini kolaylaştıracaktır. Arapça öğreniminde yazı yazma faaliyeti önemli bir konudur. Arapça, harflerinin karakteri itibarıyla yazılışı zor olan bir dildir. Bu zorluk ancak usulüne uygun bir şekilde yazmayı öğrenmek ve çok tekrarla aşılabilmektedir. Biz bu çalışmamızda, yazı yazma çalışmasını zevk..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.