Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bulut Yayınları

Bulut Yayınları

• Bulut Yayınları Kitapları | • Bulut Yayınları İletişim Bilgileri | • Bulut Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bulut Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 144 kitap bulunuyor."Bulut Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hasan Yiğit

Bulut Yayınları

Tarihteki en ünlü kentlerden biri… Paris ve Helen’in aşkı, Ölümsüzlük Suyu’na batırılmış Aşil (Akhilleus) ve Hektor, Tahta At (Truva Atı)… Dünya durdukça unutulmayacak…       »»
Hasan Yiğit

Bulut Yayınları

Amazonlar gerçekten var mıydı? Yaşadılar mı? Kadınların yönettiği bir devlete sahipler miydi? Sinop, Terme, Amasya, Smirna (İzmir), Efes kentlerini onlar mı kurdular? Truva’yı Yunanistan’dan ve Ege adalarından gelen yağmacı Akalara karşı savundular mı? Amazon Ormanları ile Amazon Nehri’ne neden onların adı verildi?   Amazonlar yaşadı. Günümüze bolca iz, isim, res..»»
Hasan Yiğit

Bulut Yayınları

Anadolu’nun en köklü devletlerinden biri olan Hititler, MÖ 1200 yıllarında düşmanlarının saldırıları sonucu yıkıldı. Hitit Devleti’nin yıkılmasından hemen sonra yeni kurulan devletlerden biri de Frigya Devleti’ydi. Frigya Devleti yaklaşık dört yüz-beş yüz yıl kadar yaşadı. Eski Yunanlılar, bölgede yaşayan insanlara Frig diyorlardı. Bu yüzden bölge insanlarının kurduğu ..»»
Hasan Yiğit

Bulut Yayınları

Hititler, Orta Anadolu’da MÖ 1700-1200 yılları arasında büyük bir devlet kurdular. Uygarlık tarihine büyük katkılarda bulundular. Batı uygarlığı; Eski Yunan, Eski Roma uygarlıkları, Bizans İmparatorluklarında Hititlilerin izlerine bol miktarda rastlanır. Bronz çağının en güzel örneklerini günümüze bıraktılar. Güneş, geyik heykelleri onların simgeleri oldu. Bronz çağında..»»
Hasan Yiğit

Bulut Yayınları

Hikâyemiz Manisa’da geçiyor. Ege bölgesinin bu ünlü kentinde çok eskiden Lidya Devleti vardı. Devletin başkenti Sard kentiydi. Sard, görkemli yapıları, mermer, mozaik işlemeleriyle günümüzde bile ayakta duruyor ve görenleri büyülemeyi sürdürüyor.       »»
İdil Bilgin Sait

Bulut Yayınları

 “Konya’da İz Peşinde” isimli çocuk kitabımın temel hedefi 9-11 yaş aralığındaki çocuklara kültürel miras sevgisini ve bilincini alışılagelmişin dışında bir yöntemle vermektir. Kitabı okuyarak ve kitaptaki aktiviteleri uygulayarak çocuklar Konya'nın kültürel mirasından bir kesit öğrenirken, bir yandan da kültürel mirası koruma anlamına gelen konservasyon terimi ile tanış..»»
Erdem Seçmen

Bulut Yayınları

Bir başka bilgiye ulaşana kadar, bildiğimiz evrendeki tek uygarlık bizlerin oluşturduğu uygarlık. Adına Dünya dediğimiz, aslında pek de büyük olmayan bu gezegende yaşıyor, insanı ayrıcalıklı kılan akıl sayesinde gezegeni değiştiriyoruz. İyi hoş da, biz insanlar, çok hassas dengeler üzerine kurulu gezegenimizin geleceğini düşünüyor muyuz? Onu tanıyor, seviyor ve koruyor ..»»
Tarık Dursun K.

Bulut Yayınları

Tarık Dursun K. Bahriyeli Çocuk adını verdiği bu hikayeler kitabında çocukluk ve ilkgençlik yıllarının o doyumsuz günlerini dile getiriyor. Bu, herkesin, hepimizin içinden geçtiği, yaşadığı dönemler, şimdi çok gerilerde kalmış ve hepsi de birer anı olmuş günlerdir. Bahriyeli Çocuğa bir açıdan otobiyografik hikayeler de diyeb..»»
Tarık Dursun K.

Bulut Yayınları

Tarık Dursun K. (Bu uzun hikayesinde) kişilerin iç dünyasını da anlatıyor, fakat iyi seçilmiş bir tek hareketle, sayfalarca (bir) ruhbilimcinin veremeyeceği bilgiyi veriyor; yani gerçek bir hikayeci gibi davranıyor. Tarık Dursun K.'nın en özlü yanı bunları şuurlu olarak, bilerek yapması, göremeyeceği, duyamayacağı olaylardan söz açmaması. Ta..»»

Bulut Yayınları

Dört çocuk, bir köpek ve kediden oluşan yaşam biçimi elbette sorunsuz olmayacaktı. Anna da bunu biliyordu. Ama tüm bunlara karşın kocasını terk edip kendi ayakları üzerinde durmayı tercih etti. Sıcacık, yaşamdolu ve tüm kadınsı duyguların zirvede dolaştığı keyifli bir kitap. Kitabın her satırında yaşamınızdan bir parça bulacağınızdan eminim.»»
Sina Cimcoz

Bulut Yayınları

Bacaksız deyince aklımıza hep boyundan büyük işlere kalkışan çocuklar gelir aklımıza. Bu gülmece kitabı da işte bu bacaksızların öyküsünü anlatıyor »»
Sina Cimcoz

Bulut Yayınları

Aşk Nedir Deli, deliye sorar: - Aşk nedir? Deli, soruyu soran deliye gülerek cevap verir: - Ben niye deli oldum?   Aşk fıkraları ve şakaları Aşkla ilgili şakalar Komik aşk bilmeceleri Aşk hakkında duvar yazıları Balayı fıkraları Evlilik fıkraları ve şakaları Evlilikle ilgili şakalar Evlilik ile ilgili komik bilmeceler Evlilik hak..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.