Sükutumdan dolayı kendimden başka kimse kabahatli değildir. En büyük düşmanım ben idim. NAPOLEON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Boyut Yayın Grubu

Boyut Yayın Grubu

• Boyut Yayın Grubu Kitapları | • Boyut Yayın Grubu İletişim Bilgileri | • Boyut Yayın Grubu Hakkında Bilgi
Sitemizde Boyut Yayın Grubu isimli yayınevine ait Toplam 335 kitap bulunuyor."Boyut Yayın Grubu" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nazlı İnönü

Boyut Yayın Grubu

Mantık doğru akıl yürütme biçimlerini inceleyen formel bir bilimdir. İlk kez Aristoteles tarafından ortaya atıldığı kabul edilen bu bilim İlkçağda Antik Yunanlar tarafından geliştirilir. Mantık daha sonraki çağlar boyunca mantıkçıların uğraşları sonucu çeşitli ilerlemeler göstererek günümüze kadar gelir. Bu kitap Ortaçağ boyunca mantık biliminde görülen gelişmeleri ele almaktadır. Ortaçağda ma..»»
Cevat Ülkekul

Boyut Yayın Grubu

Cevat Ülkekul’un, Piri Reis’in 1528 tarihli haritasına ilişkin çok değerli çalışmasını kitaplaştırdık. Ülkekul, Piri Reis’in adının geçtiği onlarca uluslararası ve yerel toplantıda hazır bulunmuş ve birikimlerini paylaşmıştır. Piri Reis üzerine hazırlanmış, neredeyse tüm kolektif kitaplarda Cevat Ülkekul’un makalelerine rastlamak mümkündür.  Boyut Yayınları olarak Piri Reis haritasının 500’ünc..»»
Tuğrul Yalnızoğlu

Boyut Yayın Grubu

Dört Kapı Kırk Makam Öğretisi, Anadolu halkının almak üzere değil insanlara bilgi vererek mutlu olmasını öğreten bir tasavvufi eğitimidir. Eğitimi almaya hazır olan can, soyunmuş demekir. Dikkat edin; Can denilerek erkek veya kadın farkı gözetilmediği vurgulanır. Soyunmuş denilerek de büyük üstad mevlananın sözleriyle; ‘’Sevgide güneş gibi ol Dostlukta ve kardeşlikte..»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Arka Kapak Yazısı       Riskli Bebek Aile Rehberi Prof. Dr. İpek Akman’ın editörlüğünde 32 doktorun kaleminden Riskli Bebeklerle ilgili ailelerin bilmesi gereken her şey… Gebelikte, doğum sırasında yaşanan sorunlara veya doğum sonrası erken dönemde yaşanan olaylara bağlı nörolojik açıdan gelişme geriliği görülebilecek bebeklere riskli bebek denir. Riskli bebeklerin ..»»
Murat Aydın

Boyut Yayın Grubu

Arka Kapak Yazısı Bütün sanatların temel meselesi, bilindiği gibi insanı tanımaktır. Mesleği bizler gibi yöneticilik olanların, aynı zamanda bir sanat dalına ilgi göstermeleri, bu uğurda atılmış adımların en anlamlısı olsa gerek. Çünkü bilindiği gibi insanı tanımadan topluma hizmet etmek mümkün değildir. Böyle düşününce, yönetici mesaisinin kalitesi aslında onun bekle..»»
Yakup KorkmazSıtkı UstaoğluTayfun Acarer

Boyut Yayın Grubu

Bu kitap, özellikle son yıllarda hızla değişen yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen Bilişim sektöründeki değişimi ve gelişimi gösteren bilgileri içermektedir. Özellike Bilişim sektöründeki eğilimin ve yakın süreçte ortaya çıkacak gelişmelerin hem yaşantımızı nasıl değiştireceği, hem de sektördeki firmalarda nasıl bir değişime yol acaçağını göstermesi açısından..»»
Oğuz Tanrıdağ

Boyut Yayın Grubu

Alzheimer hastalığı ne zaman başladığı belli olmayan ilerleyici bir beyin-zihin hastalığıdır. Başlangıç yaşı 40-90 arası değişebilir. Başlangıç belirtileri kolaylıkla yanlış yorumlanabilir ve yaşa bağlı zihin yorgunluğu ve dikkatsizlik, depresyon, tiroid hastalığı,B12 vitamininin eksikliği gibi durumlarla karıştırılabilir.   Erken tanısı konusunda yaygınlaşmış bir uygu..»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Uzay boşluğundaki cisimlerin, yani Güneş'in, Ay'ın, Merkür'ün... Zodyaktaki hareketlerini gösteren izdüşüm tablosuna "Ephemeris" denir. Gökteki hareketlerin günlüğüdür, gök günlüğü olarak da adladırılabilir. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurtuluş Yılı 1923'ü başlangıç tarihi olara..»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Uzay boşluğundaki cisimlerin, yani Güneş'in, Ay'ın, Merkür'ün... Zodyaktaki hareketlerini gösteren izdüşüm tablosuna "Ephemeris" denir. Gökteki hareketlerin günlüğüdür, gök günlüğü olarak da adlandırılabilir. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılındaki gezegen hareketlerini içerme..»»
Tuluyhan Uğurlu

Boyut Yayın Grubu

İstanbul Kanatlarımın Altında, 17. yüzyılda, IV. Murat döneminde, uçmayı düşleyen ve bu düşünü bütün engellere karşın gerçekleştiren bir Türk'ün, Hezarfen Ahmet Çelebi'nin öyküsüdür... Bu film, yıllardan beri seyirci bulamayan Türk sinemasının ufkunu genişletip toplumun büyük bir kesim..»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Mimar ve mühendislerden oluşan bir ekip tarafından özel olarak tasarlanmış, dünyanın en tanınmış yolcu gemisinin maket kitabı... Çocukların açıklamaları takip ederek zorlanmadan hazırlayabileceği bu maket, önceden defalarca denerek piyasaya sunuldu. Biraz el becerisi, biraz sabır, biraz da yaratıcılık ile benzersiz bir maket artık çok kolay... Sıcak bir ..»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Bugüne kadar yapılmış en tatlı, en lezzetli kitap. Üstelik “mutluluk” garantili. Okurken de, “yerken” de büyük keyif alacaksınız… Hayatınıza keyif ve mutluluk katmaya hazır mısınız? Tarihinden tariflere, mutluluk verici etkisinden az bilinen mucizelerine çikolata hakkında merak edilen her şey... Çikolatayla harikalar yaratmanı..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.