İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Boğaziçi Yayınları

Boğaziçi Yayınları

• Boğaziçi Yayınları Kitapları | • Boğaziçi Yayınları İletişim Bilgileri | • Boğaziçi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Boğaziçi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 261 kitap bulunuyor.
Boğaziçi Yayınları, 1971 yılında ülkemizin ilim, kültür, sanat, basın yayın ve iş hayatında tanınmış kişilerin öncülüğünde Komandit Ortaklık olarak kurulmuştur. Kurucular, sonradan ortaklığa katılan kişiler ve kuruluşlar arasında şunlar bulunmaktadır : Komandit Ortaklık, 15 Ocak 1980 tarihinde Boğaziçi Yayınları A.Ş. olarak tescil edilmiş, her türlü kitap, dergi, gazete ve benzeri yayınlar yapmak üzere faaliyetlerine devam etmiştir. Boğaziçi Yayınları; yayımladığı Hatıralar Serisi, Büyük Kültür Serisi, İlmi Araştırmalar Serisi, Tercüme Serisi, Romanlar, Tarih, Edebi Eserler, Yazarlar ve Şairler, Albümler, Fikir Eserleri yanında bazı müelliflerin bütün eserlerinin neşrine de öncülük etmiştir. Bunlar arasında ; Prof.Dr.Osman Turan, Mehmet Turgut, Ergun Göze, H.Hicran Göze, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş bulunmaktadır. Ayrıca 12 cilt halinde Ebussuud Tefsiri bu neşriyat arasındadır. 2010 yılına kadar toplam 308 adet eser yayımlanmıştır. Türkiye çapında dağıtım yapan dağıtıcılar yoluyla tüm kitapçılarda mevcut eserleri bulabilir ya da sitemizden sipariş vererek temin edebilirsiniz.
Son Yayınlanan Kitapları
Ergun Göze

Boğaziçi Yayınları

2008 Mart'ının 18, 19 ve 21. günlerinde üst üste ameliyat geçirdim. Üçü de ciddi ve sonuncusu By Pass olan bu ameliyatları başarıyla gerçekleştiren milletlerarası üne sahip Prof. Dr. Bingür Sönmez, daha ilk görüşmemizde, rahmetli babamın Rusya'da Üç Esaret Yılı hatıra kitabından cümleler söyleyerek beni şaşırtmıştı.Beni görmeden, tanımadan, babamın Kafkas Cephesi hatıralarını görmüştü. Sarıkamış'ı..»»
Kolektif

Boğaziçi Yayınları

Esmâ-i Hüsnâ. Yüce Allah´ın güzel isimleri. Son devrin en büyük talik üstadı merhum Prof. Ali Alparslan´ın hattı ve Ergun Göze´nin Osmanlı - Türk Edebiyatından seçmiş olduğu, her isimle alakalı şaheser mısralarla açıklamalı. Sahasında ilk ve en güzel.  »»
Kolektif

Boğaziçi Yayınları

İslâmın yüce peygamberinden günümüze, 400´den fazla Besmele örneği. Kufi, muhakkak, reyhani, sülüs, nesih,tevki-rika, nesta´lik, divani-celi, divani ve resim besmeleler, sultan ve hanım besmeleleri, Goethe ve Immanuel Kant besmeleleri olmak üzere 400´den fazla örnek. En büyük hattatların meşkinden yansıyan Hat sanatının 14 asrı...  »»
Ergun Göze

Boğaziçi Yayınları

Benim, Suriye ve Filistin´den gelen iki alayım Plevne´de son neferlerine kadar şehid oldular. Türk İmparatorluk toprakları bana değil, Türk Milletine aittir. Bu İmparatorluğun hiç bir parçasını hiç bir kimseye veremem. Yahudiler şimdilik milyarlarını biriktirsinler. Kimbilir, bir gün bu İmparatorluk paylaşılırsa, onlar da istediklerini belki de bir şey ödemeden elde edebilirler. Fakat ancak kadavr..»»
Tahsin Paşa

Boğaziçi Yayınları

Şahsiyet ve rolü çok münakaşa edilmiş kişilerin başında Sultan Abdülhamid gelir. Kimine göre Kızıl, kimine göre Gök Sultan. Münakaşa hala sürüp gitmekte ve padişahın kusurları da ortaya dökülmektedir. Tarihin hesabı ise kronolojiktir.Şöyle ki 33 yıl hükümdarlık yapan sultanı ittihatçılar biz senden daha iyi idare ederiz, iddiasıyla 1908´de tahttan indirdiler. 1919´da yani 10 sene sonra ise, Yunanl..»»
Mehmet Saray

Boğaziçi Yayınları

Bu küçük el kitabını hazırlamamızın nedeni, hem tarih araştırmacılarının, hem de diğer sosyal bilim dallarında (hukuk, iktisat, sosyoloji, felsefe, psikoloji ve antropoloji) ve çeşitli mesleklerde çalışan insanların, yapacakları araştırmalarda karşılaştıkları veya karşılaşacakları güçlükleri nasıl halledebileceklerini göstermek ve onlara yardımcı olmaktır. Ümit ediyoruz ki bu el kitabı genç ara..»»
Süleyman Üstüner Dede

Boğaziçi Yayınları

Yüce Allah'a giden yollar yaratıkların nefesleri sayısıncadır. Gerçeğe ulaşmış kişi­ler bunların arasından, içinde şu dört mertebe bulunan bir yolu ter­cih edip seçmişlerdir: Şeriat, Tarikat, Marifet, Hakikat.»»
Necati Kırış

Boğaziçi Yayınları

İnsan, gönül dünyasını ne kadar değerlerle doldurursa, o ölçüde tam anlamıyla insan olur. Değerlerin bu kişilik oluşturan işlevi, ahlaki değerlerde daha da belirgindir. Ahlaki değerler, insana onur/şeref denilen özelliği kazandırarak onu insan varlığının daha yüksek derecesine çıkarır. Örneğin sözünde durma, yalan söylememe, adaletli davranma, iyiye yönelik bir irade, genel ve temel ahlaki değerle..»»
Bizon Benye

Boğaziçi Yayınları

İşte bu ikinci kitabımız, Bu vatanın bir çocuğunun 1965-1982 yıllarındaki hayat hikayesini anlatmakta. Buyrun!... Kendinizi, bizi bulacaksınız. "Evet artık çukurdayım. O, rüyamda gördüğüm, kenarlarından babamın, Hamide Hanımın, kardeşimin, Hocamın bana bir zaman baktıktan sonra teker teker ayrılarak arkalarındaki ormana daldıkları  o kocaman çukurda. "Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan..»»
Arslan Tekin

Boğaziçi Yayınları

Edebiyatımızda Terimlerin beşinci baskısında; İslâmiyet Öncesi Türk Edebiyatı, İslâmî Türk Edebiyatı, Divan Edebiyatı, Tekke Edebiyatı, Tanzimat Dönemi Edebiyatı, Servet-i Fünûn Edebiyatı, Millî Edebiyat, Millî Mücadele Dönemi Edebiyatı, Cumhuriyet Dönemi Edebiyatı ve bu edebiyatlar içinde yer alan akımlar, terimler, kavramlar tek tek anlatılmıştır. Terim ve kavramlara en az birer örnek gösterilmi..»»
Önder Kocatürk

Boğaziçi Yayınları

Amiral Wilhelm Souchon komutasında Almanya’nın Goeben zırhlısının 15-23 Mayıs 1914 tarihlerinde İstanbul’a gerçekleştirdiği ziyaret iki ülke tarihinin günümüzde unutulmuş ve az bilinen, ancak çok önemli olaylarından birisidir. Ziyaret esnasında Goeben’in Avrupa'da tanınan orkestrası Gülhane ve Taksim'de binlerce kişinin katıldığı halka açık konserler vermiş, ayrıca Fenerbahçe ve Goeben zırhlısının..»»
Rabia Aksoy

Boğaziçi Yayınları

Kişinin bakış açısı, olayların anlam ve değerini belirleyerek onları şekillendirir. Her öznenin bakış açısı, tıpkı herkesin birbirinden farklı olan parmak izleri gibidir. Aynı olayın doğruluğu ve yanlışlığı, iyi veya kötü olduğu, bireyin kendi filtrelediği perspektifiyle anlama kavuşur. Aynı resme bakıp birbirinden bağımsız yorumlar yapılabildiği gibi… Sahip olunan tek bir “bakış açısı” kazanılmam..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.