Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bizim Avrupa Yayınları

Bizim Avrupa Yayınları

• Bizim Avrupa Yayınları Kitapları | • Bizim Avrupa Yayınları İletişim Bilgileri | • Bizim Avrupa Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bizim Avrupa Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor."Bizim Avrupa Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hüseyin Latif

Bizim Avrupa Yayınları

Hüseyin Latifin hikayeler bütününden zihin kurmacalarıyla oluşturduğu roman tadında bir çalışma... Yazar bu kitabında da her zamanki gibi gelişmiş toplumlarda bireyleri en çok ilgilendiren konuları, aşkı, sevgiyi, mutluluğu ve yalnızlığı kahramanlarının ruh halini yaşayarak kendisine özgü kurgu ve üslubuyla sorguluyor. Her zamanki gibi bir kedi çizmiştim. Kuyruğunu kıvırmış posbıyıklı bir kedi,..»»
Hüseyin Latif

Bizim Avrupa Yayınları

İstanbul düşüyor, baylar bayanlar... 1453'ten bu yana gün be gün, anbean düşüyor... İstanbul'da hep perde arkasında kadınlar. Perde arkasında tarihi değiştiriyor, kendi kişisel tarihlerini yazacakları anı bekliyorlar... Tıpkı "İstanbul Düşerken"in kahramanları gibi... "Suden", "Heran" ve "Ansızın"... Fatih Sultan Mehmed'in yatağından son Bizans İmparatoru'nun düşlerine giren, Bizans'ın çöküşünd..»»
Hüseyin Latif,Bilge Demirkazan,Mireille Sadege

Bizim Avrupa Yayınları

Hüseyin Latif

Bizim Avrupa Yayınları

Bir toplumun özgür olup olmadığına ABD hangi gerekçelerle karar verebilir? Toplumun kendi iradesi ne kadar önemlidir; kendi iradesi dışında "özgürleştirilmeye yönelik çabalar" aslında "özgürlüğe müdahale" değil midir? 11 Eylül saldırılarından BOP'un uygulanabilirliği için de faydalanan ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'yle amaçladığı çok açıktı: "Bölgede yer alan devletten sözüm ona kendi istekler..»»
Hüseyin Latif

Bizim Avrupa Yayınları

Hüseyin Latif, bu kitabında çağımız modern yaşamının en çok konuşulan konusu çevre problemlerinin etrafında küreselleşen dünya ve değişen Türkiye'yi sergiliyor. Gelişmiş ülkelerin uygarlık seviyesini güncel örnekler ile anlatırken, Türkiye'nin bu gelişmişlikteki tarihsel yerini uluslararası ilişkiler açısından saptamaya çalışıyor. Şimdi asıl sorulan soruya gelelim. Müzakerelerin açılması amacıy..»»
Hüseyin Latif

Bizim Avrupa Yayınları

Kimi bilim adamları aşkı bağımlılık, kimisi de diğer bağımlılıklardan kaçarken yakalanılan yeni, değişik bir bağlılık olarak yorumluyorlar.Başlangıçta insanı mutlu eden, bazen anne ya da baba ile çocuk arasında, bazen de sevgililer arasında hastalık haline dönüşebilen, sonra insana kaybetme duygusunu yaşatan, endişenin ardından öfkeye dönüşen üç aşamalı, kontrol edilemez bir duygu karmaşası olmalı..»»
Hüseyin Latif

Bizim Avrupa Yayınları

Hüseyin Latif’in çeşitli dönemlerde yazıp kütüphanesinin raflarında unuttuğu not defterlerinden derlediği, gerçek yaşamıyla düşsel dünyasını birleştiren ve iç içe geçmiş hikayelerden oluşan bu kitabını okurken kimi zaman eski Galata Köprüsü’nün altındaki Erzurum Çayevi’nde demli çayınızı yudumlayacak, kimi zamansa İstanbul Boğazı’nın derin sularında Bizans kalıntılarını arıyor olacaksınız. Yaza..»»
Sadri Özel

Bizim Avrupa Yayınları

Onları hep gazetecilerin ya da dışarıdan gözlem yapan yazarların kaleminden çıkan satırlarla okuduk.Tanıdık..Ya da tanımaya çalıştık..

Bu kitap,harbiye`yi ve onun öncesindeki Askeri Lise yaşantısını,80`li yıllardabu okullarda öğrenim görmüş Sadri Özel`in,kıvrak kalemi ve akıcı üslubuyla ,bir roman tadında okuyucuya çıkarıyor. »»

Hüseyin Latif

Bizim Avrupa Yayınları

IS ARAKEN KAZANDIRAN STRATEJILER»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.