İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Birey Yayıncılık

Birey Yayıncılık

• Birey Yayıncılık Kitapları | • Birey Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Birey Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Birey Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 46 kitap bulunuyor."Birey Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Lev Nikolayeviç Tolstoy

Birey Yayıncılık

"... Anladım ki; Allah insanları birbirinden ayrı ayrı değil, tek vücut halinde yaşamalarını istediğinden, her birine kendi ihtiyaçlarını değil, hepsi için gerekli olan şeyleri ilham ediyor. Anladım ki; insanlar kendilerini düşünerek yaşıyor gibi görünse de, gerçekte onları yaşatan tek şey sevgidir. Kim severse Allah'a yaklaşır; Allah d..»»
Adem Özbay

Birey Yayıncılık

Filibeli Ahmed Hilmi

Birey Yayıncılık

Bu kitabı, "gerçeklik" endişesiyle dolu vicdanlar, sonsuzlukla ilgili konuları seven insanlar, zevkle okuyabilirler. Bir yüzyıldır bu toplum ve bu millet birçok Râci'ler yetiştirdi ve daha birçokları da yetişecektir. Okuyucularımıza sunduğumuz bu hikâyeler (Acaba hikâye mi?) beğenilmeye lâyık görülürse kendimizi mutlu s..»»
Tevfik El Hakim

Birey Yayıncılık

Düşünce, edebiyat ve sanat alanında yüzden fazla kaleme aldığı eserleriyle birçok ödül aldı. Bazen gerçekçi bazen psikolog olan, bilerek sade bir üslup belirleyip yazılarında yerel lehçeyi de sık sık kullanan yazarın eserlerinin çoğu başta Fransızca ve İngilizce olmak üzere çeşitli dillere çevrilmiş olup, özel..»»
Adem Özbay

Birey Yayıncılık

Umuda gülümseyen kelimelerin eşliğinde bir mevsime yaslandı aşklarımız. Aynaların arka sokaklarında elyordamıyla akıp vardığımız ormanlar da, dağlara sırt vermiş türkülerin nağmelerini mırıldandık. Yüreğimize yüklediğimiz ışıklarla yıllardır kanayan onulmaz yaramızı yokuşlara vurduk. Sonbaharlar ülkesinde diz çöküp, gözyaşlandığımız h&uu..»»
Edmondo De Amicis

Birey Yayıncılık

Çocuk Kalbi, Dünya Çocuk Klasikleri arasında seçkin bir yeri sahiptir. İtalyan yazar Edmando de Amicis bu romanda İtalyan bir öğrencinin ilköğretim okuluna başladığı günden itibaren tuttuğu duygulu günlüğünden yola çıkarak çocukların renkli dünyasını anlatır. Bu kitap sizlere sevgiyi, arkadaşlığı, dostluğu ve bağlılığı sunu..»»
Immanuel Kant

Birey Yayıncılık

200. Ölüm Yıldönümü Anısına İnsan soyunun ve insan soyu için kutsal olan her ne varsa onun dostları! Özenli ve ciddi denemeden geçirdikten sonra, kendiniz için inanılmaya değer olan şeyi kabul edin, ama yalnızca aklın yeryüzünde sahip olduğu en büyül serveti, yani gerçeği en son deney taşı olduğu ayrıcalığını inkar etmey..»»
Kolektif

Birey Yayıncılık

Doğu ve Batı... İki ayrı coğrafya; birbirinden farklı insanları, farklı kültürleri barındırdı kucağında. Peki ya kuzey ve güney? Evet orada da aynı öyküler yaşanıyor. Çünkü insanlığın kaderi hep aynı. Aşk bu kaderin en merkezinde bulunuyor. Hep birbirinden ayrı anıldılar fakat aşk bütün coğrafyaları birleştirdi. Aşk efsanelerini okudukç..»»
Jan Devrim

Birey Yayıncılık

"Ben artık her mevsim hüzünlü bir şehrin evladıyım. Gözyaşlarımı tutmayı öğrenmeliyim... O kente dair hatıralar son kez ziyaret edildi... Son kez tebessüm edildi, saklambaç oynadığım binanın önünde... Ve o hatıralara dair insanlar, eğer yaşıyorlarsa, oradalarsa, bulunabiliyorlarsa, ziyaret edildi son kez. Artık bu sahne derleniyor, grayderler, ko..»»
Alaattin Altuntaş

Birey Yayıncılık

YGS ve LYSde Matematik Matematik soruları YGSde Temel Matematik testinde ve LYSde Matematik, Geometri Sınavında yer alacaktır. Bu nedenle elinizdeki bu kitap -hangi alandan sınava hazırlanırsanız hazırlanın- mutlaka çözmeniz gereken Temel Matematik ve Matematik Geometri testleri için temel kaynak olacaktır. Yeni sınav sistemine göre, Matematik, Geometri Sınavına girecek &ou..»»
Alaattin Altuntaş

Birey Yayıncılık

YGS ve LYS’de Matematik Matematik soruları YGS’de Temel Matematik testinde ve LYS’de Matematik, Geometri Sınavı’nda yer alacaktır. Bu nedenle elinizdeki bu kitap -hangi alandan sınava hazırlanırsanız hazırlanın- mutlaka çözmeniz gereken Temel Matematik ve Matematik Geometri testleri için temel kaynak olacaktır. Yeni sınav sistemine göre, Matematik, G..»»
Fatih Oylumlu

Birey Yayıncılık

Sevgili Gençler, YGS de bildiğiniz üzere tüm adaylar tüm somlardan sorumludur. Bu nedenle her adayın kendi alanındaki soruları çözdükten sonra diğer alanlardaki soruları da çözmesi puanlama açısından oldukça önemlidir. Bu anlamda YGS kimya soruları temel fen bilgilerini test etmesi ve günlük h..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.