Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bilim ve Sanat Yayıncılık

Bilim ve Sanat Yayıncılık

• Bilim ve Sanat Yayıncılık Kitapları | • Bilim ve Sanat Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Bilim ve Sanat Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Bilim ve Sanat Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 23 kitap bulunuyor."Bilim ve Sanat Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Cemal Güzel

Bilim ve Sanat Yayıncılık

Bilim Felsefesi Tarihi dizisi, 20. yüzyıl eşiğinden günümüze dek bilim felsefesi alanındaki başlıca eğilimleri, bilime ilişkin tartışmanın ileri gelen "taraflarının" temel savlarını topluca okura sunmayı amaçlıyor. Bu çağın çocuğu olan bilim felsefesinin neyi başarmaya çalıştığının yanı sıra ne ölçüde başardığını, n..»»
Alan Swingewood

Bilim ve Sanat Yayıncılık

Kitle Kültürü Efsanesi »»
John Fiske

Bilim ve Sanat Yayıncılık

İletişim nedir? İletişim ürünlerini nasıl çözümlemeli? İletişim çalışmalarında hangi yaklaşım daha işlevseldir? İdeoloji medya aracılığıyla nasıl işliyor? Anlamlandırma çerçevelerimiz nasıl belirleniyor? Haber fotoğrafları ya da popüler televizyon programları gibi görünürde çok basit iletişim biçimlerinin giz..»»
Ralph Schroeder

Bilim ve Sanat Yayıncılık

Weberin toplum düşüncesinin... birliği, belli başlı çalışmalarında eğilinen merkezi bir sorun etrafında, yani kültür ve toplumsal hayat arasındaki ilişki sorununun etrafında oluşuyor.. inançların toplumsal gerçekliğe nasıl tercüme edildiği ya da farklı dünya görüşlerinin kültürel önemini nasıl anlayabileceğimiz kon..»»
Andrew Wernick

Bilim ve Sanat Yayıncılık

  Reklam, İdeoloji ve Sembolik Anlatım   "... Sonuçta, yararlı bir hipotez şekillendi: Günümüz iletişim kanallarının (gerek özel, gerekse kamusal, politik, akademik, sanatsal, vb. nitelikli kanalların) promosyonculuk tutkusu, postmodern dönemi karakterize ettiği düşünülen özelliklerin (metinlerarasılık, gönderge..»»
J. M. Bochenski

Bilim ve Sanat Yayıncılık

Yasa, Bilgi, Doğruluk, Değer, İnsan, Varlık, Toplum, Mutlak...bu başlıklar felsefe dediğimiz düşünsel uğraşın en temel sorunları.   Bochenski'nin Felsefece Düşünmenin Yolları adlı kitabı işte bu temel sorunları ve bu sorunların tarih boyunca nasıl işlendiğini karşıt görüşleri yan yana getirerek tanıtıyor bize. Felsefece Düşünm..»»
Aristoteles

Bilim ve Sanat Yayıncılık

Felsefede yalınlığın ve duruluğun doruk noktası; "çözümleme"nin ve "bölümleme"nin üstadı Aristoteles'in, şiir sanatının gücünü "sözün gücü"yle açığa vurduğu bir başyapıt: Poietika. Eski Yunan tragedyalarının doğasını, tarihini ve geleneksel uygulamalarını bütün bir şiirsel ardyöresiyle birlikte konu edinen Aristoteles'in Poietika'sı, çağları aşan etkisiyle günümüzün sanat ve yazın kuramlarına yo..»»
Henri Bergson

Bilim ve Sanat Yayıncılık

Eğer bir gerçekliği görece olarak bilmenin yerine onu mutlak olarak ele geçirmenin, ona dışardaki bakış açılarından bakmak yerine onun içine girmenin, çözümlemesini yapmak yerine sevgisine sahip olmanın kısacası, onu ifade etme, dönüştürme ya da simgesel temsil etme olmaksızın kavramanın bir yolu varsa bu yol metafiziktir. Öyleyse, Metafizik, simgelerden arınma savından olan bilimdir. Henri Berg..»»
Mehmet Öz

Bilim ve Sanat Yayıncılık

Zeytin Ağacı bin yıl yaşardı... kimseciklere yük olmaz, kendiliğinden yetişir; havadan sudan nemden beslenirdi. Dağların yamaçlarında... Meyvesi istendiğinde dövülür, kırılan dallarında barışı temsil etmekten Asla vazgeçmezdi... Ana Dilde Susmak Yarım bırakırdı çocukları... O ise susar… susardı. »»
John Fiske

Bilim ve Sanat Yayıncılık

İletişim nedir? İletişim ürünlerini nasıl çözümlemeli? İletişim çalışmalarında hangi yaklaşım daha işlevseldir? İdeoloji medya aracılığıyla nasıl işliyor? Anlamlandırma çerçevelerimiz nasıl belirleniyor? Haber fotoğrafları ya da popüler televizyon programları gibi görünürde çok basit iletişim biçimlerinin gizli kültürel anlamlarını nasıl keşfedebiliriz? İşte ***İletişim Çalışmalarına ..»»
Andrew Wernick

Bilim ve Sanat Yayıncılık

***... Sonuçta, yararlı bir hipotez şekillendi. Günümüz iletişim kanallarının (gerek özel, gerekse kamusal, politik, akademik, sanatsal, vb. nitelikli kanalların) promosyonculuk tutkusu, postmodern dönemi karakterize ettiği düşünülen özelliklerin (metinlerarasılık, göndergeselliğin yok olması, gerçeğin imajda özümsenerek erimesi) pek çoğunu açıklayabilecekti. Eğer postmodern dönem (Fr..»»
Aristoteles

Bilim ve Sanat Yayıncılık

Felsefede yalınlığın ve duruluğun doruk noktası; ***çözümleme***nin ve ***bölümleme***nin üstadı Aristoteles'in, şiir sanatının gücünü ***sözün gücü***yle açığa vurduğu bir başyapıt: Poietika. Eski Yunan tragedyalarının doğasını, tarihini ve geleneksel uygulamalarını bütün bir şiirsel ardyöresiyle birlikte konu edinen Aristoteles'in Poietika'sı, çağları aşan etkisiyle günümüzün sa..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.