Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
BilgeSu Yayıncılık

BilgeSu Yayıncılık

• BilgeSu Yayıncılık Kitapları | • BilgeSu Yayıncılık İletişim Bilgileri | • BilgeSu Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde BilgeSu Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 17 kitap bulunuyor."BilgeSu Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Pertev Naili Boratav

BilgeSu Yayıncılık

Pertev Naili Boratav (1907 Gümülcüne, Darıdere [Zlatograd-Bulgaristan]-1998 Paris) Köroğlu Destanı'nda Köroğlu adıyla ün almış efsane kahramanı üzerine bir şeyler öğrenmek isteyen sıradan okuyucu, bu konuda, 1931'lerdeki olanaklarım ölçüsünde edinebildiğim bilgileri bulacak, Köroğlu ile ***Delileri***nin yiğitlik maceralarını, yer yer kopuk bir sinema şeridine bakar gibi seyredecek, bir bölüğü ..»»
Özlem Kasap

BilgeSu Yayıncılık

Bir yanda tüm kötülüklerin kaynağı olduğu düşünülen, öte yanda aileye ait erdemleri bebeğine verdiği sütle soya geçirerek devam ettirdiğine inanılan kadına karşı bu olumsuz ve çelişkili tutum, eski çağlardan günümüze dek sürmüş müdür yoksa iyiye doğru değişikliğe uğramış mıdır? Kadın oyun yazarları üzerine giriştiğimiz bu çalışmanın, geçmişten günümüze, eğitimli, kültürlü ve yaratıcı kadınların du..»»
Dominique Janicaud

BilgeSu Yayıncılık

Felsefenin etrafında örülen, güç olduğu yollu söylence, ona mesafe alanların ilk bahanesidir. Ne var ki, ondan fazla kitabıyla ve Heidegger üzerine yaptığı çalışmalarla Fransız düşünce dünyasının yakından tanıdığı Dominique Janicaud bu kitabında felsefede bahanelere yer olmadığını açıklıkla gösteriyor. Düşünürün felsefe okumaya niyet eden kızı için kaleme aldığı kitap, okuruna öğretmenlik taslamak..»»
Auguste Comte

BilgeSu Yayıncılık

Comte'un pozitif felsefe dediğiyle İngiliz filozofların doğa felsefesi ya da bilimler felsefesi dedikleri arasında pek çok benzerlik olmakla birlikte, İngilizlerin adlandırması bütün fenomen düzenlerine uygulanmış değildir. Diğer fenomenler kadar sosyal fenomenlerin de incelenmesi ancak pozitif felsefeyle olanaklı olur. Pozitif felsefe insan zihninin kendini gösterdiği bütün konulara uygulanab..»»
Pertev Naili Boratav

BilgeSu Yayıncılık

Bu kitap, Boratav'ın, arkası sıra geleceğini ümit ettiği Halk Hikâyeleri Külliyatı'na giriş diye yazılmıştır. Kitapta halk hikâyeleri mevzu, şekil, üslûp bakımından ele alınmakta; destan, masal, roman, halk şiiri, meddah hikâyeleriyle karşılaştırılmakta; halk hikâyelerinin yazılı metin haline gelişi ele alınmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Alison Bechdel

BilgeSu Yayıncılık

Yazdıklarıyla popüler kültür ve edebiyat alanına yenilik getiren Bechdel'in, anababasının izini sürdüğü nefes kesici bu ikinci kitabında Annem Sen Misin'de (ilk kitap Cenaze Evi Şenlik Evi ) konu hevesli bir okur, klasik müzik dinleyicisi ve amatör oyuncu olan annesi çevresinde dolanır. Eşcinsel olduğunu saklayan bir kocayla mutsuz bir evlilik yürüten, çocukluk yıllarında sanata olan tutkusu içten..»»
Jean François Lyotard

BilgeSu Yayıncılık

J. F. Lyotard, yalnızca felsefe tarihinde değil, düşüncenin işbaşında olduğu her yerde bir dönüm noktasını işaret eden elinizdeki metninde modernizm ile esastan bir hesaplaşmaya giriyor ve ***postmodern*** denince el çabukluğuyla birtakım klişeleri öne sürmeyi alışkanlık haline getirmiş galatımeşhurların aksine bilgi felsefesi çerçevesinde düşünüyor. ***Postmodern durum***un öncelikle bilginin sta..»»
Karl Heinrich Marx

BilgeSu Yayıncılık

Marx'ın doktora tezi olan bu çalışma, Althusser'in tabiriyle tarih kıtasını keşfeden Marx'ın maddecilik kıtasını keşfetmesinin başlangıcıdır. Sokratik geleneği izleyen Demokritos ile Aristotelesçi geleneği izleyen Epikouros'a ilişkin bu tartışma aslında sadece doğa felsefelerine değil, aynı zamanda kolları varlık ve bilgi felsefesine kadar uzayan çok daha geniş çaplı bir soruşturmanın temelidi..»»
Pertev Naili Boratav

BilgeSu Yayıncılık

Pertev Naili Boratav (1907 Gümülcüne, Darıdere [Zlatograd-Bulgaristan]- 1998 Paris) Bu kitap, halkbilimin ***önemli, ama küçücük bir dalı olan halk edebiyatı*** hakkındadır. Halk edebiyatının bütün yönleri hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli kaynaklardan biridir. Konunun yetkin uzmanı olduğu dünyaca kabul edilmiş olan Pertev Naili Boratav bu kitapta Türk halk edebiyatını, aşık edebiy..»»
Ergi Deniz Özsoy

BilgeSu Yayıncılık

Evrimsel Biyoloji Yazıları, içeriğiyle evrimsel biyolojinin bilimsel kapsamını özetleyen bir bütün sunmaktadır. Kitapta sözü edilen konular evrimsel biyolojinin tarihsel gelişiminden, ilgili olduğu teknik ana başlıklara kadar uzandığı için kitap evrimsel biyolojiye bir giriş niteliğindedir. Kitap, evrimsel biyolojinin tarihinin özetlendiği bir bölümle başlayıp, Türlerin Kökeni'nde ..»»
Kenneth Einar Himma

BilgeSu Yayıncılık

Hukuki pozitivist düşüncenin hukuk ile ahlak arasında kategorik bir ayrımı gerekli kıldığına dair görüşün çağdaş pozitivist düşünürler arasında evrensel bir kabul düzeyine ulaşmadığı görülüyor. Bir hukuk normunun geçerliliğinin onun içeriğinin ahlaki niteliklerine bağlı olabileceğini savunan ***kapsayıcı hukuki pozitivizm*** taraftarları, bu türden bir ayrımı reddeden ***Bağdaşım Tezi..»»
Işıl İnce Özyıldırım

BilgeSu Yayıncılık

Akademik ve profesyonel metinlerin kapsamlı bir biçimde çalışılması olarak tanımlanan tür çözümlemesi günümüzde giderek yaygınlaşan bir alan haline gelmiştir. Bu kitabın amacı da son yıllarda söylem çözümlemesi çalışmaları içerisinde önemli bir yer tutan tür çözümlemesi alanında Türkçe'nin farklı metin türlerinin söylem özelliklerini ortaya çıkartmaktır. Bu çalışma içerisinde hem y..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.