Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bilgeoğuz Yayınları

Bilgeoğuz Yayınları

• Bilgeoğuz Yayınları Kitapları | • Bilgeoğuz Yayınları İletişim Bilgileri | • Bilgeoğuz Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bilgeoğuz Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 177 kitap bulunuyor.
BİLGEOĞUZ YAYINLARI, İdeallerin, emeğin ve inancın vücuda getirdiği bir düş olarak; Oğuzhan Cengiz ve eşi Ümmühan Cengiz tarafından, 2000 yılında, Türk Milli Kültürü’ne hizmet etmek amacıyla kurulmuştur. Sıradanlığın dışında bir yayıncılık politikası izinde, yayınlanmayanları yayınlamak, okunması gerekenleri okunur hale getirerek hizmete sunmak ülküsünü, kendisine şiar edinmiştir. Dürüst, ilkeli, mücadeleci, inançlı, milli ahlaka ve milli değerlere saygılı CESUR çizgisinden asla taviz vermeden, OKUNACAK KİTAPLAR yayınlayan BİLGEOĞUZ YAYINLARI; kısa sürede benimsenmiş, milyonlarca okura, tutkulu ve takipçi, sorgulayıcı, araştırıcı bir okur kitlesine ulaşmıştır. Hedef kitlesi, Türk Milleti’nin bütün fertleridir ve yediden yetmişe herkesi kucaklayarak, her kesime hitap ederek bu büyük kitleye ulaşmaya çalışmaktadır. Yayınlarının açılımında, Türk Tarihi, siyaset, bilim ve fen, Türk Edebiyatı, güncel ve tarihi konular, araştırma ve inceleme başta olmak üzere, çok geniş bir yelpaze söz konusudur. Yayınlanan her kitapla, biraz daha büyüyen, zenginleşen kapasitesi ile bu alanda, büyük bellenenlerle, baş edecek güce erişmiştir. Bugün BİLGEOĞUZ YAYINLARI aranmakta ve başardıkları ile taklit edilmektedir. Gelecek için planladığı hedefe doğru emin adımlarla ilerlemektedir. BİLGEOĞUZ YAYINLARI güçlü çatısının altında; genel kültüre dönük kitapları ile FOSİL YAYINLARI, çocuklara hitap eden kitapları ile de BİLGECAN YAYINLARI yer almaktadır. BİLGEOĞUZ YAYINLARI; daha fazla okuyucuya ulaşmak, okuyucularına aracısız, yüksek indirimlerle kitaplar temin etmek adına, perakende satışlarına ağırlık vermeye başlamış, bu amaçla ilk mağazasını CAĞALOĞLU’ nda açmıştır. Bununla da yetinmeyerek internetten ve doğrudan doğruya kaynağından kitap edinilmesi konusundaki hizmetine yakında başlayacaktır.
Son Yayınlanan Kitapları
Veli Tahir Erdoğan

Bilgeoğuz Yayınları

Şu özelliklere sahip olan bir meal arıyorum;-  Öncekilerin tekrarı olmayacak,-  Akıcı ve anlaşılır olacak,-  Hurafelerden arınmış, sahih ve sağlam bilgiyi öne çıkaracak,-  Her ayete Kur’ân bütünlüğü içinde bakacak,-  Meal okumaya yeni başlayanları dikkate alacak,-  Açıklamaları ile anlaşılması zor olan ayet bırakmayacak,-  Meal, tefsir ve siyer üçlüsü ile üçü bir arada olacak,-  Bana hitap ede..»»
Yitik Sevdalar

Bilgeoğuz Yayınları

Hayat çoğu zaman mükemmeli sunmaz insana. Bazen kurşundan ağır bir efkâr balyası gibi çöküverir omuzlarımıza.   Böylesi anlarda hislerim ya bağlamamda ezgi olup kanatlanır ya da bir beyaz kağıt üzerine dosta yazılmış kırık dökük üç beş satır.   Bir yürek çığlığıdır bu. İsyankâr bir sükût. Gündelik telaşlar içerisinde tüm güzel hasletlerimiz gibi yitip giden sevdaları..»»
Ata Türker

Bilgeoğuz Yayınları

Yazmak, nefes almak gibi bir şey! Hayata tutunmamı sağlıyor. İyi ki yazıyorum. Sait faik’in dediği gibi: “yazmasaydım” çıldırırdım.         »»
Nesligül Erengük Durak

Bilgeoğuz Yayınları

Tercihlerimizle hayatımızı ve başkalarının hayatını nasıl değiştirdiğimizi vurgulayan modern bir aşk hikayesi. Almanya'da başlayıp Avrupa’nın başkentlerinde devam eden, oradan İstanbul ve Alaçatı'ya uzanan ilgi çekici bir yaşam. Lale Arı’nın hikâyesi size, seçimlerimizin, hayatımızın Akışını nasıl değiştirdiğini hatırlatacak. Yıllar içinde yol ayırımlarına giren Lale il..»»
Hüseyin Adıgüzel

Bilgeoğuz Yayınları

Son dönem Türk tarihinin mücadeleler ile dolu sayfaları arasında, çok kısa bir dönemi kapsayan bölümünde ortaya çıkan ve etkileri günümüze kadar gelen siyasi cemiyeti, hiç şüphe yoktur ki, İttihat ve Terakki Cemiyetidir. Hakkında olumlu, olumsuz yüzlerce eser kaleme alınan, bu gizli ve gizemli cemiyetin tarihi, kendisi gibi gizli ve gizemlidir. Tarihin kaydettiği en uzu..»»
İlhan Esen

Bilgeoğuz Yayınları

  Gönülden habersiz, nefis yüklü can,  Dünya malı ile, dolsa ne yazar...  Canan derdi ile, dertlenmeyen can,  Yaşasa ne yazar, ölse ne yazar....   Haramiler basmış, sevda çalınmış,  Ahde vefa bitmiş, hatır silinmiş,  Dost hançeri ile, sırtım delinmiş,  Düşman oku göğsü, delse ne yazar..   Sevdayı bilmeyen, gönüller kıran,  Nefsini herşeyin, üstünde gören,  Kul hakkını ..»»
Murat Atalay

Bilgeoğuz Yayınları

Şimdi Türk kavimleri için 1. Garpta, Anadolu ve Azerbaycan, 2. Şarkta, Türkistan’dan başka vatan yoktur. Balkan, Yunanistan, Şimali Afrika, Mısır, Hicaz, Suriye ve Mezopotamya’ya dağılan Garp Türkleri, Türkiye’ye toplandıkları gibi, Şark Türkleri de Türkistan’a toplanmalıdırlar. Yegâne doğru yol budur. Bu fikir, milletin efradı arasında bilhassa gençlikte yerleştirilmeli..»»
Bahtiyar Tuncay

Bilgeoğuz Yayınları

Ön Türk Tarihi, ulu önder Mustafa Kemal’den sonra ne hikmet ise, Türk Tarihinden silindi, atıldı. Ön Türk Tarihi unutturuldu. Bunun en büyük nedeni Rus ve Batı Tarihçilerinin genellikle Türk Tarihi olmadığını iddia ve ispat etme gayretlerinden başka bir şey değildi. Onlara bakarak tarih yazma gayreti içinde olan bizim tarihçilerimiz de, maalesef onlardan aşağı kalmadıkla..»»
Atilla Çilingir

Bilgeoğuz Yayınları

Eğitim-öğretim alanında önemli ve etkin katkılarıyla yararlı çabalarını beğeniyle izlediğimiz Sayın Atilla ÇİLİNGİR’in elinizde bulunan bu kitabı yurt sevgisinin, ulus bilincinin, devlet değerinin, gerçek milliyetçilikle ATATÜRK saygısının anlamlı yansımalarını içermektedir.Kutsal bildiğimiz, çoğu ulusal değerlerimizin ve özelliklerimizin, anlamı konusunda değişik yaklaş..»»
Ahmet Emre Ateş

Bilgeoğuz Yayınları

Tarafsızlık, Osmanlı Devleti’nin o çok zor son dönemini yaşayan ve bu makûs gidişata ‘dur’ demek için fedakârlıklar gösteren nesle karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Öyle ki en zor zamanlarda sorumluluk alarak öne çıkan, askerlerini ileri sürüp ölmeyi emretmek yerine askerleriyle beraber şehadete yürüyen o yiğit ve mücahit ruha en azından bunu borçlu sayılırız. Türkiye’n..»»
Hasan Külünk

Bilgeoğuz Yayınları

Sen Altay dağlarından fışkıran ruhun rüzgârı. Sen asırların birleştirip devrettiği kârı, Sen dağları delip üç günlük yollara kanal yapan deha, Sen kılıcının gölgesinde Çin seddini yaptıran paha, Tiyanşan'dan Viyana’ya koşarken, Fırat olup Tuna olup coşarken, Dünyanın yarısına abideler dikerken, Medreseler ilim irfan yazarken, Bu günleri düşündün ..»»
Hasan Külünk

Bilgeoğuz Yayınları

Anadolu'nun tabii sınırları, kuzeyde Kırım, batıda Bosna, güneyde Yemen ve doğuda Afganistan’dır. Bu sınırlar aynı zamanda Anadolu'nun savunma hattıdır. Anadolu'nun savunması bu sınırlarda başlar. 10-25-50-100 yıllık kilometre taşlarıyla işaretlediğimiz tarih hafızasında bu yürüyüşün hızı, kalitesi, istikrarı için her Türk üzerine düşeni yapar.   Bu yürüyüşteki nihai h..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.