Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bilgeoğuz Yayınları

Bilgeoğuz Yayınları

• Bilgeoğuz Yayınları Kitapları | • Bilgeoğuz Yayınları İletişim Bilgileri | • Bilgeoğuz Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bilgeoğuz Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 621 kitap bulunuyor.
BİLGEOĞUZ YAYINLARI, İdeallerin, emeğin ve inancın vücuda getirdiği bir düş olarak; Oğuzhan Cengiz ve eşi Ümmühan Cengiz tarafından, 2000 yılında, Türk Milli Kültürü’ne hizmet etmek amacıyla kurulmuştur. Sıradanlığın dışında bir yayıncılık politikası izinde, yayınlanmayanları yayınlamak, okunması gerekenleri okunur hale getirerek hizmete sunmak ülküsünü, kendisine şiar edinmiştir. Dürüst, ilkeli, mücadeleci, inançlı, milli ahlaka ve milli değerlere saygılı CESUR çizgisinden asla taviz vermeden, OKUNACAK KİTAPLAR yayınlayan BİLGEOĞUZ YAYINLARI; kısa sürede benimsenmiş, milyonlarca okura, tutkulu ve takipçi, sorgulayıcı, araştırıcı bir okur kitlesine ulaşmıştır. Hedef kitlesi, Türk Milleti’nin bütün fertleridir ve yediden yetmişe herkesi kucaklayarak, her kesime hitap ederek bu büyük kitleye ulaşmaya çalışmaktadır. Yayınlarının açılımında, Türk Tarihi, siyaset, bilim ve fen, Türk Edebiyatı, güncel ve tarihi konular, araştırma ve inceleme başta olmak üzere, çok geniş bir yelpaze söz konusudur. Yayınlanan her kitapla, biraz daha büyüyen, zenginleşen kapasitesi ile bu alanda, büyük bellenenlerle, baş edecek güce erişmiştir. Bugün BİLGEOĞUZ YAYINLARI aranmakta ve başardıkları ile taklit edilmektedir. Gelecek için planladığı hedefe doğru emin adımlarla ilerlemektedir. BİLGEOĞUZ YAYINLARI güçlü çatısının altında; genel kültüre dönük kitapları ile FOSİL YAYINLARI, çocuklara hitap eden kitapları ile de BİLGECAN YAYINLARI yer almaktadır. BİLGEOĞUZ YAYINLARI; daha fazla okuyucuya ulaşmak, okuyucularına aracısız, yüksek indirimlerle kitaplar temin etmek adına, perakende satışlarına ağırlık vermeye başlamış, bu amaçla ilk mağazasını CAĞALOĞLU’ nda açmıştır. Bununla da yetinmeyerek internetten ve doğrudan doğruya kaynağından kitap edinilmesi konusundaki hizmetine yakında başlayacaktır.
Son Yayınlanan Kitapları
Haluk Berkmen

Bilgeoğuz Yayınları

Bu kitapta, klasik-modern ayrımı yapılmaksızın, mekaniğin bir bütünlük içinde sunulması amaçlanmıştır. Günümüzde lise çağında gittikçe daha çok verilmeye başlanmış olan birçok modern bilgi, en temel kavramlarla bir araya getirilip aktarılmaktadır. Üniversite birinci veya ikinci sınıflarda okutulmak üzere hazırlanmış olan bu kitabı izleyebilmek için lise düzeyinde bir matematik bilgisi yeterlidir. ..»»
Necdet Öztürk

Bilgeoğuz Yayınları

Osmanlı tarihi kaynaklarına (arşiv ve kütüphane malzemesi) dayalı yayınların sayısında artış olduğu tartışma götürmez; ancak her yayının bilimsel değerinin tartışmasız olduğu söylenemez. Amacın doğru olarak ortaya konulmadığı, ilmî usul hatalarının bolca görüldüğü yayınlar (makale, kitap) hiç de az değildir. Bilimsel standartları düşük seviyede eserlerin ortaya çıkmasının en temel nedenlerinden..»»
Halit Ziya Uşaklıgil

Bilgeoğuz Yayınları

Halit Ziya Uşaklıgil, Maî ve Siyah’ta, , duygusal bir genç şairin hayallerini ve hayal kırıklıklarını anlatır.Roman kahramanı Ahmet Cemil yazdığı yeni tarz şiirleriyle çığır açacak, tanınacak, zengin olacak, üst sınıftan Lamia ile evlenecektir. Fakat “mai” (mavi: Aydınlık) bir gecede kurduğu bu hayalleri hayata geçirme şansını bir türlü yakalayamaz. Üstelik çok sevdiği insanları da birer birer kay..»»
Halit Ziya Uşaklıgil

Bilgeoğuz Yayınları

Aşk-ı Memnü, Halit Ziya Uşaklıgil’in en bilinen romanıdır. İlk olarak Servet-i Fünun dergisinde tefrika edilen (1897-1898) Aşk-ı Memnü, Türk romancılığının gelişmesinde önemli bir dönemeç olarak görülür.Edebiyat araştırmacıları Aşk-ı Memnü ile Türk edebiyatında gerçek romanın ortaya çıktığını belirtirler.Aşk-ı Memnü’da roman kişileri arasındaki çatışmalar ve kişilerin iç gerilimleri başarılı bir ş..»»
Sermin Cenik

Bilgeoğuz Yayınları

Almanya'da Sivas kökenli bir işçi çocuğu olmak çok şey kattı bana. İğne ile kuyu kazarken ilk tattığım bir yudum suya şükretmeyi mesela. İşte bu benim alın terim demeyi örneğin; Hayat'ta hazır hiçbir şeyin tadı olmadığını annemden, alın teri olmadan elde edilen her şeyin değersiz hatta haram olduğunu babamdan öğrendim ve tabi mücadeleyi ve tabii sevmeyi de. Karşılıksız üstelik. Din, dil, ırk, r..»»
Enes Demir

Bilgeoğuz Yayınları

El-Bâb, stratejik coğrafi konumuyla Anadolu’nun güneyi ile Suriye’yi, Fırat’ın doğusu ile Akdeniz’e açılan Hatay’ı birbirine bağlayan, adının anlamı ile müsemma bir yerdir.Mîsâk-ı Millî sınırlarımız içerisinde yer almakta olup bugünlerde Fırat Kalkanı harekâtı ile gündemimize giren bu şehir, bulunduğu coğrafi konum ve tarih boyunca geçirdiği birbirinden ilginç safhalarla, coğrafyamızdaki önemli ye..»»
Hüseyin Adıgüzel

Bilgeoğuz Yayınları

Türk tarihinin en önemli kahramanlarından biri, birinci Göktürk devletinin şadlarından olan, Hüseyin Nihal Atsız hocamızın “ Bozkurtlar “ romanı ile Türk milleti tarafından tanınmış, sevilmiş ve saygı görmüş olan Kürşad’dır.Kırk arkadaşı ile birlikte Çin yazlık sarayını basan imparatoru kaçırarak Türk Hakanı ile değiştirmeyi düşünen Kürşad’ın hayatı hakkında detaylı bilgiler çok azdır, yok dereces..»»
Erol Maraşlı

Bilgeoğuz Yayınları

Demokrasi geleneğimizde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birçoğu sancılı olduğu kadar adeta partiler, klikler, ideolojik düşünce sahipleri arasında bir savaş haline de getirilmiştir. Halkımızın bir kesimi bu savaşın bir yanı olurken, diğer bir kesiminin de diğer yanı yapıldığı görülür. Önce seçilecek kişinin mutlaka birey olarak bizim düşüncemizde olması gerekiyor. Eğer seçilecek kişi böyle birisi..»»
Muhittin Dağhan

Bilgeoğuz Yayınları

Bana bugüne kadar şiir kitaplarına önsöz yazmam için yüzlerce talep geldi. Maalesef, bu kardeşlerimizin içinde parmakla sayılabilecek kadar az şair vardı. Şimdi Muhittin gibi doğuştan şair kardeşlerimize önsöz yazmak ve teşvik etmek benim için çok güzel bir duygu. Serbest şiir, serbest nazım diye bir tarzdır. Bu tarzı Türkiye'de ilk başlatan Fransız edebiyatından şiir çevirileri yapan merhum Or..»»
İsmail Özalp

Bilgeoğuz Yayınları

…rağmen diye başlayan cümlelerin sevgiye uzanan dallarında beşinci mevsimi bekleyen tomurcuklarız. Ne fecrin kızıllığında çözülür, ne de gecenin karanlığında kayboluruz. Bizim işimiz gölgelerin söküğünü dikmek, karınca yuvalarını şerbetle beslemek bir de gamzesinde gül yetiştiren çocukların o masum gülüşlerini zamanın zulmünden gizlemek. Kim olduğumuzun bir önemi var mı? İsimlerimiz ve cisimlerimi..»»
Hüseyin Adıgüzel

Bilgeoğuz Yayınları

Bir halk bilgemiz bakın neler söylüyor: "Devlette halkı, ahlâkta hakkı, imanda aklı öne almayan toplumlar, millet olamaz, devlet kuramaz. Devlette gücü, ahlâkta sözü, imanda özü bulamayan milletler, tarih sahnesinden silinirler. Devlet güven verirse, ahlâk iyi niyeti tanırsa, imanda hâmiyet olursa, devlet ve millet beraberce yaşar. Devlette ilim ve kudret, ahlâkta ilim ve iyi niyet, gençlikte i..»»
Ertuğrul Sertbaş

Bilgeoğuz Yayınları

Mustafa Kemal Atatürk ya çok yüceltilmiş ya alabildiğine kötülenmek istenmiştir. Mustafa Kemal ve dönemi, bir başkasının değil, bizimdir... Tarihimizin bir safhasıdır. Ne aşırı yüceltmekle bir yere varabiliriz, ne Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı dönemi “90 yıllık ara dönem” diyerek yok sayabiliriz. Millî Mücadele, bizim milli mücadelemizdir; başkasının de­ğil. Yedi düvelin istilasında..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.