Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Beka Yayınları

Beka Yayınları

• Beka Yayınları Kitapları | • Beka Yayınları İletişim Bilgileri | • Beka Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Beka Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 79 kitap bulunuyor."Beka Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mecdi El-Hilali

Beka Yayınları

 Allah’ın izniyle bu değişimi sağlayacak en önemli unsur; Kalplerde imanın artırılması gerektiği bilincinin oluşturulmasıdır. İmanın artırılmasının gerektiği düşüncesi güçlendikçe, bu konudaki rağbet arttıkça, bunun gerçekleşmesi için de çaba artar. İmanlarımızın artırılması gerektiği bilincinin güçlenmesi için sahabe kuşağında meydana gelen imanın meyvelerini ve o top..»»
Hennad B. Es-Seri

Beka Yayınları

Ahmed b. Hanbel ve İbnEbîŞeybe gibi âlimlerle aynı dönemde yaşayan ve Kütüb-i Sitte müelliflerinin tamamına hocalık yapan Hennâd b. es-Serî, bu eserinde, bir Müslümanın dünyada nasıl bir yaşantıya sahip olması gerektiğini Kur’ân-ı Kerîm âyetleri, müfessirlerin sözleri, nebevî hadisler, sahâbenin, tâbiûnun ve onlardan sonrakilerin önde gelenlerinin rivayetleri ve önceki p..»»
İbn Receb El-Hanbeli

Beka Yayınları

Elinizdeki eser Hanbelî fakihi, muhaddis ve müfessir İbnReceb’in, müstakil olarak yazmış olduğu 12 hadis şerhinden oluşmaktadır. Bu kitapta yer alan hadisler, İbnReceb’in, Nevevî’nin el-Erbaîn adlı hadis eserine yazmış olduğu meşhur şerhi Câmiu’l-Ulûm ve’l-Hikem dışında kalan hadis risâlelerinden oluşmaktadır. Bu risâleler, İslâm dünyasında tek tek risâle şeklinde yayınl..»»
Mecdi El-Hilali

Beka Yayınları

Bizden her birimiz, kendini böyle tehlikeli bir noktada hayal etsin. Kendini dünyaya döndürülmek için bekleyen, bunun için yalvarır bir halde düşünsün. Bir an için bile olsa yaptığı yanlışlıkları düzeltmek için geri döndürülmek istese… Bu esnada bütün hesaplarını tekrar gözden geçirse… Ama bu isteği kabul edilmese ve ruhu alınsa… Gasilhaneye götürülse sonra da yıkanıp ke..»»
Mecdi El-Hilali

Beka Yayınları

“Kurtuluşun, sıkıntıların en şiddetlendiği zamanda gelmesinin ince sırlarından biri de, sıkıntılar büyüyüp şiddetlendiğinde ve kişinin insanlardan yana beklentileri tükendiğinde, sadece Yaratıcıya bağlanır… Her kim yaratılanları bırakır da Yaratan’a bağlanırsa; Allah azze ve celle, o kişinin isteklerine icabet eder”       »»
Mecdi El-Hilali

Beka Yayınları

Bu yeniden diriliş ve ıslahın etrafındaki fikirlerin doğruluğunun gerekliliğini ispatlayan örneklerden biri de günümüzde ümmetin içinde bulunduğu bu hezimet, Allah’a davet eden davetçilerin yaşamakta olduğu baskı ve bütün toplumu olumsuz olarak etkileyen olayların varlığıdır. Aynı şekilde, önü alınamayan teknoloji düşkünlüğü ve Müslümanların, buralardaki mevcut duruma ra..»»
Soner Duman

Beka Yayınları

İlâhî çağrıya kulak tıkayan insanoğlu bugün tüm zamanlardakinden daha zorlu bir süreçden geçiyor. Rahmet yüklü mesajı göz ardı eden bir yaşam, yalnızca bireysel olarak değil küresel ölçekte bir felaketi de beraberinde getiriyor. İnsanoğlunun kendi elleriyle yaptıkları yüzünden karada ve denizde fesat ortaya çıktı. Merhamet ve adaletin yok sayıldığı, zulüm ve haksızlığın ..»»
Muhammed Nasuriddin El-Elbani

Beka Yayınları

"De ki, siz gerçekten Allah'ı seviyorsanız bana uyan ki, Allah da sizi sevsin ve suçlarını bağışlasın. Çünkü Allah çok esirgeyici ve bağışlayıcıdır." (Al-i İmran, 31)»»
Halid Muhammed Halid

Beka Yayınları

Onlar, tam beklendikleri zamanda ve söz verildikleri günde geldiler..Onlar, Peygamberleri s.a.v. ile beraber müjdeleyici ve kulluk edici olarak geldiler.. Kitapta anlatılan örnek ve önder bu altmış sahabe, Resulullah s.a.v. ile beraber yaşayan binlercesini anlatmada örnek şahsiyetlerdir ve bütün bir ashabı bunların şahsında anlatabiliriz.»»
Duran Çetin

Beka Yayınları

Bir öğretmenin yaşadıkları; acımasızca... Ve hayatın her anını kuşatan bir karşı koyuş... Öğretmen ve öğrencilerin yaşadığı anlatılmaz duygularla bezeli gerçek bir hayat hikayesi olan roman, idealist bir öğretmenin mücadelesini arı duru, sade ve yalın bir dille, mütavazı bir üslüpla, hazin hazin anlatıyor.»»
Osman Arpaçukuru

Beka Yayınları

Hasan Karakaya

Beka Yayınları

Sizlere sunmuş olduğumuz bu eser, itikâdi konuların bir bölümünü içeren mütevazı bir eserdir. Düşüncelerin altüst edildiği, hak ile batılın birbirine karıştırıldığı ve dinlerinde samimi olan mü'minlerin çeşitli şeytani yollarla saptırılmaya çalışıldığı bir zamanda, İslam inancının temel esaslarını öğrenip savunmaya şiddetli ihtiyaç vardır. Ta ki küfür ile iman, tevhid ile şirk ayırt edilsin, yar..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.