Yalnız seni sevenleri sevmek sevgi değil, değiş tokuştur. CENAP ŞAHABETTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Barış Platin Kitabevi

Barış Platin Kitabevi

• Barış Platin Kitabevi Kitapları | • Barış Platin Kitabevi İletişim Bilgileri | • Barış Platin Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Barış Platin Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor."Barış Platin Kitabevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Suat Aydın

Barış Platin Kitabevi

Kolektif

Barış Platin Kitabevi

1979 yılında gerçekleşen İslam Devrimiyle İran, hem Orta Doğu siyasetinde hem de uluslararası politikada önemle takip edilen bir ülke olmuştur. İslam Devrimiyle birlikte yeni bir içyapıya kavuşan Iran, dış politikada da ciddi bölgesel etkiler doğuran bir tutum içine girmiştir. Dini devrimle ortaya çıkan yeni İran bölgesel dengelerde değişimlere sebep..»»
Mehmet Akif Özer

Barış Platin Kitabevi

Artık oldukça popüler hale gelen yeni kamu yönetimi düşüncesi; kamu yönetiminde, çabuk hareket etme, hızlı karar alma, yönetime dinamik ve daha esnek bir yapı kazandırma ve değişen koşulların ortaya çıkardığı toplumsal taleplerin karşılanması amacına yönelik yönetim yapısı oluşturma gibi süreçleri gündeme getirmektedir. Tüm bu süreçleri ayrıntılı bir şekilde inceleme nesnesi edinen bu çalışma, ge..»»
Haydar Çakmak

Barış Platin Kitabevi

Terörizmin finansmanı, uluslararası terörizmin oldukça karmaşık ve hassas bir boyutudur. Günümüz terör örgütleri, gerekli finansal kaynaklara sahip olmadan ve bu kaynakları modern teknolojik araçlar kullanmadan terör düşüncelerini eyleme dönüştüremezler. Dolayısıyla, terörizmle mücadele etmenin en etkili yollarından biri terörizmin finansmanı ile mücadele etmektir. Ancak bu mücadelede daha önce de..»»
Ertan Efegil

Barış Platin Kitabevi

Soğuk Savaş`ın sona ermesiyle birlikte var olan tehditlerin kaynağı, yönü değişmiş ve bu bağlamda tüm dünya açısından yeni tehditler ve riskler süreç açısından belirleyici temel aktörler olarak ön plana çıkmışlardır. Klasik tehdit ortamının ortadan kalkması ve yeni tehdit algılamalarıyla birlikte ulus-devletler değişen şartlara uygun o..»»
Mehmet Seyfettin Erol

Barış Platin Kitabevi

Çok kutuplu bir dünyaya geçiş sürecinde, ABD hegemonyasının kolektif gücü konumunda bulunan NATO, Soğuk Savaş sonrasının en büyük silahlı gücü olarak uluslararası sistemin yeniden inşası sürecinde aktif rol oynamaya devam ediyor. Varlık nedeninin ortadan kalkmasıyla birlikte uzunca bir süre "kimlik, meşruiyet, misyon" sorunu yaşayan ve bu kapsamda kendisine yeni tehditler, rol ve misyon arayışları..»»
Ertan Efegil

Barış Platin Kitabevi

“Yeni Büyük Oyun” olanca hızı ve acımasızlığıyla devam ediyor. Yeniden inşa ve değişim sürecinin merkezinde yer alan Türk-İslam dünyası açısından barış, istikrar, adalet ve refah anlamına gelen güçlü bir Türkiye`ye duyulan ihtiyaç had safhada. Türkiye, bundan dolayı, istese de istemese de tarihsel misyonuyla yüzleşmek zorunda. Aksi takdirde, konjonktürün yüzyılda bir getirdiği bu fırs..»»
Kolektif

Barış Platin Kitabevi

Sovyetlerin yıkılmasıyla bağımsızlıklarına kavuşan Türk kökenli Cumhuriyetler, Soğuk Savaş sonrası dönemde Türkiye'nin gündemine iki temel sloganla giriş yaptı: "Adriyatik'ten Çin Seddi'ne Kadar Türk Dünyası" ve bu Cumhuriyetlere yol gösterme amacıyla "Türkiye Modeli". Önerisi gibi görüşlere şahit olduk. Başlangıçta özellikle Kızıl Elmacılar veya "Turan İmparatorluğu"na inanan gruplar için birçok ..»»
Serkan Yenal

Barış Platin Kitabevi

Kuruluşundan 11 dakika sonrasından İsrail'i tanıyan ilk ülke olan ABD ve İsrail'in Orta Doğu'daki çıkarları ve izledikleri politikalar, yakın geçmişte olduğu gibi günümüzde de birbirlerine paralel bir seyir izlemektedir. İsrail'in güvenliği ve varlığını sürdürmesi, ABD dış politikasının birincil öncelikli konuları arasındadır. Çalışmada bu durumun nedenleri farklı boyutları ile incelenmiştir...»»
Musa Gül

Barış Platin Kitabevi

Duygularım kabarınca, Ağlamak gelir içimden. Yanımda sen olmayınca Ağlamak gelir içimden. Geceler yalnız, geceler karanlık Bu gece de çekerim, hep yalnızlık Kara sevdan gitmez içimden Ağlamak gelir içimden. Yanımda yok ne bacım ne kardeşim? İçimden bir türlü dinmez sızım Ne kışım belli? Ne yazım Ağlamak gelir içimden. Bitkinim, yorgunum yine sensiz, İçindeki dertleri dökemedin bensiz..»»
Davut Tunçbilek

Barış Platin Kitabevi

Sahile doğru yöneldim. Deniz kıyısındaki bankların birine oturdum ve denizi seyretmeye koyuldum. Kış ayı olmasına rağmen hava sıcak sayılırdı. Denizde oluşan dalgalar gümüş Renkli balıklara benziyordu.Sanki yüzlerce balık bir araya gelmiş karşımda oynaşıyordu. Deniz kuşlarını izledim bir süre. Dünyanın en kalabalık dans grubu eşsiz bir koreografi eşliğinde dans ediyordu adeta. Topluca kanat çırpı..»»
Mehmet Ersal

Barış Platin Kitabevi

Hayatı, Şiirleri ve Karaşar Bektaşiliği Alevi inanç sistemi merkezli anlatmalarda Karaşar beldesi, Hünkar Hacı Bektaş Veli'nin ''Has Bahçesi'' olarak gösterilen bir yerleşim birimidir. Karaşar, inanç sisteminin farklılıklarını değerlendirdiğinde bu adlandırmayı hak ettiği görülmektedir. Bu zengin inanç yapısı içinde birçok değer yetişmiştir. Bu değerlerden biri de çalışmaya konu olan Civelek Bab..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.