Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bağlam Yayınları

Bağlam Yayınları

• Bağlam Yayınları Kitapları | • Bağlam Yayınları İletişim Bilgileri | • Bağlam Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bağlam Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 83 kitap bulunuyor."Bağlam Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ingeborg Bachmann

Bağlam Yayınları

Dil nedir? Yeni bir yazın dili nasıl kurulur? Yazın ütopyası ne demektir? Ahlak nedir? Ahlak ile yazının bağıntıları nelerdir? Yazan ben kimdir?    Tarih boyunca hangi değişimlere uğramıştır? Çağdaş yazında yazarın konumu nedir? Bakir beyaz sayfa neden gelecekte yazılacak olan metinleri de içerir? Çağdaş yazında isimler nasıl kullanılır? Neden is..»»
Besim F. Dellaloğlu

Bağlam Yayınları

Bu çalışmanın temel hedefi ve peşinde olduğu tez şudur: Bilgikuramı ancak bir toplumsal kuram ve proje olarak mümkündür. Elbette bu, Habermas'ın düşünce evreni çerçevesinde ve onun kuramsal tercihleri ışığında gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Böylece Habermas'ın düşüncesi de olabildiğince geniş bir ç..»»
Besim F. Dellaloğlu

Bağlam Yayınları

Bu çalışma iki temel ilgiyi birden içeriyor. Birincisi, bir felsefe ya da düşünce geleneği olarak Frankfurt Okulu'nun ortaya koyduklarına bir bütün olarak duyulan ilgi; ikincisi ise, sanat-toplum ilişkisine, ikisi arasındaki birbirini etkileme ve hatta belirleme süreçlerine duyulan ilgi. Çalışmanın çıkış noktası, bu iki ilgini..»»
Deniz Ülke Arıboğan

Bağlam Yayınları

Vamık D. Volkan

Bağlam Yayınları

Etnik, dini ve kültürel çatışmanın yaygınlığı düşünüldüğünde, insanların bireyselleşmiş motivasyonlarının ötesinde, büyük grup kimliklerini korumak ve sürdürmek için neden birbirlerini öldürdüklerini anlamak acil bir gereksinimdir. Onlar neden ataları ya da kendi soylarından olanlara karşı yapılan yanl..»»
Pierre Bourdieu

Bağlam Yayınları

Vakti zamanında hem ne kadar yapmacık hem de ne kadar aldatıcı olduğunu yeterince söylediğim otobiyografi türüne kendimi kaptırmak niyetinde değilim. Sadece, bir oto-sosyoanaliz için bazı öğeleri bir araya getirmeyi ve açıklamayı denemek istiyorum. Olağan yanlış anlaşılma korkusunun çok ötesine giden çekincelerimi saklamıyo..»»
Seval Şahin

Bağlam Yayınları

Bu kitap Edebiyatın İzinde üst başlığıyla yayımlanacak olan serinin ilk kitabını oluşturmaktadır. Bu ilk kitabı polisiye edebiyata ayırdık. Türkiye'de özellikle 1990'ların sonlarından itibaren yoğun bir şekilde ilgi gören bu tür eleştiri alanında hak ettiği ilgiyi çok fazla bulamamıştır. Bu kitap öncelikle söz konusu boşluğu doldurmak ü..»»
Kemal Tahir

Bağlam Yayınları

... Kitap yalnız içinde yaşanan çağın insanları arasında değil, kuşaklar arasında da tarih boyunca süregelen iletişimin en kalıcı araçlarından biridir. Tarih'in, yazı'nın bulunuşuyla birlikte başlatılması bile bu açıdan çok anlamlıdır. Yazılı ilişkiler, ilk kez, insanoğlu arasında o ana kadar varolan yüzyüze ilişkileri aşıyor ve çağlar üst üyepyeni bir uygarlık aşamasının kapılarını aralıyordu. ..»»
Kemal Tahir

Bağlam Yayınları

Kemal Tahir'in ağırlıklı olarak kendi sanat dalı üzerine düşüncelerini kapsayan "Sanat Edebiyat" notları, elinizdeki dördüncü kitap ile tamamlanmaktadır. Bu dört kitabın ardından 1933'te roman yazmaya hazırlanan, 1940'ta romancı olmaya karar veren ve 1955'te ilk romanı kitaplaşan Kemal Tahir'in romancılık serüvenini anlatan "1950 Öncesi" notlar (şiirler, hikayeler, romanlar ve cezaevi notları) y..»»
Kemal Tahir

Bağlam Yayınları

... Notlar, öncelikle, "Köyün Kamburu" başta olmak üzere, Kemal Tahir'in köy romanları ve söz konusu romanların ışığında Anadolu insanı üstüne düşüncelerini dile getirmektedir. ... Kemal Tahir'in "Sanat Edebiyat" notlarında gün ışığına çıkan şey, öncelikle yaşadığı Türkiye'yi çok seven ve onu özgün bir dünya görüşüyle dile getirme savaşımını veren bir büyük yazarın portresidir. Türkiye'de toplu..»»
Kemal Tahir

Bağlam Yayınları

Kemal Tahir, ünlü "Tarih Notları"nın "Çöküntü" adlı dosyasında, Ondokuzuncu yüzyılın Batılılaşma deneyimleriyle kurtulacağını uman Osmanlılar'ın giderek nasıl bir çöküşe sürüklendiklerini sergiler. Bu çöküşün kökenlerinde yatan ise, Osmanlı'nın kendi tarihsel varoluş koşulları ile Batılılaşma sürecinin zorladığı işlevler arasındaki uzlaşmaz çelişkilerdir. Osmanlı, tarihi boyunca, üretici doğu ve..»»
Bağlam Yayınları Komisyon

Bağlam Yayınları

İçindekiler: Contents sunuş / presentation Talat Parman önsöz / preface Talat Parman dil bozukluğu: çocuğun ruhsal süreci üzerindeki etkisi ve terapötik yaklaşım language disorders: their impact on the child’s mental process and therapeutic approaches LAURENT DANON-BOILEAU / ÇEVİREN / TRANSLATED BY ALPER ŞAHİN Yeni doğanda dil gelişimi ve bebekçe Language development in newborn and baby talk..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.