Hatalarımı düzelten kimse uşağım bile olsa efendim olur. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ayrıntı Özel Fiyat

Ayrıntı Özel Fiyat

• Ayrıntı Özel Fiyat Kitapları | • Ayrıntı Özel Fiyat İletişim Bilgileri | • Ayrıntı Özel Fiyat Hakkında Bilgi
Sitemizde Ayrıntı Özel Fiyat isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Ayrıntı Özel Fiyat" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Peter Freund

Ayrıntı Özel Fiyat

Otomobilin ortaya çıkışından günümüze kadar geçen süre içinde, on yedi milyondan fazla insan kazalarda can vermiş, milyonlarcası da bu kazalar sonucu sakat kalmıştır. Otomobil kazalarıyla ilgili haberler, yazılı ve ***görüntülü*** basının kanıksanmış bir üslupla verdiği günlük haberlerden biri haline gelmiştir. Bu kazaların sorumlusu olarak, hala hatalı otomobil kullanımı (***Trafik C..»»
Jose Pablo Feinmann

Ayrıntı Özel Fiyat

Bir Garip Vaka: Matmazel P., duyular üzerine, özellikle de görme duyusu üzerine bir roman. Gündelik hayatımızda nesnelerle olan ilişkilerimizi, görmek hakkındaki bazı temel varsayımlar yönlendirir. Bunlara göre, dış dünyayı gözlerimiz sayesinde ***içimize alır*** ve ***bilir***iz. Görsel sanatlar alanındaki kuramsal çalışmalarıyla tanınan O'Doherty ise bu ilk romanında, görmenin doğal..»»
Jose Pablo Feinmann

Ayrıntı Özel Fiyat

O, bütün kiralık katillerin en iyisidir. Hiçbir örgüte bağlanmadan çalışan tek kişilik bir örgüt, anonim bir silahtır. Kurbanlarını büyük bir özenle öldürür. Öldüreceği kişinin bütün ilişkilerini tanımak; dolaştığı, yaşadığı bütün mekanları görmek; böylece, kurbanının kaderine hakim olmak ister. Gerçek bir zanaatkardır. Meslektaşları ona büyük bir hayranlık duyar, kıskanırlar. Kadınsı..»»
Jurek Becker

Ayrıntı Özel Fiyat

...Amanda, zeki, güzel, roman yazmak isteyen, düzen karşıtı, kendine güvenen, hırslı ve arayışını hala sürdüren bir kadındır. Hiçbir şeyi beğenmediği, her şeye kusur bulduğu için eylemsizliğe itilmiş ve bundan dolayı ***ebedi seyirci*** olarak kalmıştır. Amanda'yı seven her üç erkek de yazı yazarak geçinirler. İlki, parti rozeti taşıyan, düzen yanlısı bir gazetecidir. Evliliğe inanır...»»
Dan Kavanagh

Ayrıntı Özel Fiyat

Dan Kavanagh, Duffy dizisinin ikinci kitabı olan Yalan Dolan Kenti'nde sıradışı dedektifi Duffy'yi bu kez, bir havalimanı gümrüğünde dönen dolapları ortaya çıkarmakla görevlendiriyor. Uyuşturucu kaçırmanın binbir yolu, ***follukçu*** olarak adlandırılan taşıyıcı kızlar, onları kendi özel yöntemlerine göre ***yumurtlatmayı*** bilen kurt gümrük görevlileri, ölü bebek karnında eroin kaçı..»»
Dan Kavanagh

Ayrıntı Özel Fiyat

Dan Kavanagh, Duffy dizisinin üçüncü kitabı olan Tekmeyi Yapıştırmak'a bu kez kamerasını, artık oluk oluk para getiren bir endüstri haline gelmiş olan futbol dünyasının karanlık iktidar ilişkilerine çeviriyor. Kendisi de bir kaleci olan kahramanımız Duffy'nin çok yakından tanıdığı, zorlu bir dünyadır bu. Ve Dan Kavangh bu romanında, bir yandan başta kaleciler olmak üzere, değişik mevk..»»
François Vigouroux

Ayrıntı Özel Fiyat

Kriz eşiğinde bulunan büyük bir şirketin zirvesindeki yönetici ansızın sırra kadem basarsa ne olur ? Personel, öğretmeni ortada görünmeyen bir sınıfa mı döner ? Peki , başsız kalan bir yetişkinler ordusu böyle bir durumda nasıl davranır ? Romanın ***danışman*** unvanlı anlatıcısı söz konusu şirkette beş gün boyunca, insan ilişkilerini ve personelin ruhsal durumunu incelemekle göre..»»
Denis Johnson

Ayrıntı Özel Fiyat

***Roman yazmaktan hoşlanıyorum. Okyanus gibi. Bir tekne inşa edip yola çıkabilirsiniz,*** diyen Denis Johnson'la bir kez daha okyanusa açılıyoruz. New York Times'in ***Genç Herman Melville bugün yaşasaydı, Kutsal Kitap, Çorak Ülke, Fahrenheit 451 ve Dog Soldiers gibi birbirleriyle kıyaslanamaz yapıtları inceleseydi, Yıldız Savaşları ve Kıyamet gibi filmleri defalarca izleseydi, sürüy..»»
Joachim Zelter

Ayrıntı Özel Fiyat

Bazı romanlar vardır ki, şu ya da bu nedenle rahatsızlık yaratır. Koca bir yumru gibi oturur yüreğe... Istırapla besler zamanı. Bazı romanlar vardır ki, ezber bozar. Tutup kolunuzdan bilinmezin yuvasına sürükler sizi. Yanılsamanın kucağına atar. Sersemletir. İşte Amerika Mektupları da böylesi romanlardan. Okuru rahatsız ediyor. Ama bir şey daha yapıyor: Kendine bağımlı kılıyor. Esi..»»
A. J. Racy

Ayrıntı Özel Fiyat

California Üniversitesi'nde etnomüzikoloji profesörü olan A. J. Racy, Arap Dünyasında Müzik; Tarab Kültürü ve Sanatı adlı kitabında Yakındoğu Arap müziğini müzik-duygu ilişkisi temelinde ele alıyor ve verilerini bir icracı, bir besteci ve kültürlerarası müzik-duygu ilişkisine ilgi duyan bir etnomüzikolog olarak yorumluyor. Edward Said'in ***Şark*** kavramının kendisinin bile Batılılar..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.