Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

• Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık Kitapları | • Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor."Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Türker Ayyıldız

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

***Kelepçeleyip götürdüler. İki gün nezarette kaldım. Amir sordu, ben anlattım. Babacan bir adamdı. Hulusi Kentmen'inkilere benzeyen bıyıkları vardı. 'Bak oğlum,'dedi, 'ölenle ölünmez. Hem devlet malına bir ton zarar vermişsin. Adamlar gidip rapor almışlar.' Sustum, ne desem içim acıyordu. Ayağa kalkıp yanıma geldi. 'Hadi var git yoluna,' dedi. Kemerimi, bağcıklarımı verdi. Gemiciler sonradan n..»»
D. H. Lawrence

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

***Yolumuza devam ederken, 'Böyle bir alacakaranlıkta aşkın büyüsüne kapıldığını ve sevgilinle yeri göğü birbirine kattığını bir hayal etsene,' dedim. Ancak düşen ağacın yanına gittiğimizde, o düşündüğümüz türden âşıklarla değil de boylu boyunca uzanmış, uykusunda mırıldanan bir adamla karşılaştık. Başını, kırık dalı büyük bir özenle süsleyen küçük yabani sardunyalara yaslamıştı; şapkası da kır sa..»»
Cicero

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

***Öncül bir neden olmadan hiçbir şeyin olamayacağı kabul edilse bile, bu nedenlerin ebedî nedenlerden ötürü uygun olmadığını söylemek neye yarar? Oysa neden bir şeye etki edendir ve onun da bir nedeni vardır, yara nasıl ölümün, hazımsızlık nasıl hastalığın, ateş nasıl alevin nedeniyse. Buna göre neden bir şeyin öncesinde meydana gelen bir şey olarak değil, o şeyi etkileyecek şekilde ondan önce ge..»»
Jose Marti

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

***Bu karanlık zamanlarda, dünyadaki her şey ruhu aşağı çekmeye meyilli, ama her şey, kitaplar ve tablolar, para ve sevgi. Bizim mavi illerimizde bile! Her zaman göz önünde ve etrafta, duvarları süsleyen, gölgelerin sığındığı köşeleri canlandıran, gölgeleri renklendiren ve dağıtan güzel objeler bulundurmak iyi gelir.*** Küba bağımsızlık mücadelesinin ozanı José Martí' nin ilk ve tek romanı Tali..»»
Noam Chomsky

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

***ABD, yalnızca siyahi karşıtı değildi, en başından beri ırkçı bir ülkeydi. Jefferson'ın hayalleri bu yöndeydi, öbürleri de bu fikre aşağı yukarı katılıyorlardı. Yani ABD yerleşimci sömürgeci bir toplumdur. Yerleşimci sömürgecilik tartışmasız en kötü, en vahşi emperyalizm türüdür, çünkü yerli halkların yok edilmesini gerektirir. Bence bu, ABD'nin bir başka yerleşimci sömürgeci toplum olan İsrail'..»»
Faruk Yücel

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

Orhan Pamuk'un romanlarının ardındaki felsefi bakış ve zengin anlatım tekniği, bunların Türk yazınına katkıları, diğer yazarlar üzerindeki etkilerinin ne yönde olduğu, yazın dünyasında fazla irdelenmeyen konulardır. Doğu ve Batı'nın yazın dünyasını çok iyi bilen ve bunları roman ve yazılarına yansıtan Pamuk, Türk yazınının geliştirilmesinde kendine de bir rol biçmiştir, başka bir anlatımla, bunu k..»»
Tansu M. Gülaydın

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

'Köpek geçti galiba,' dedi şehir, 'Yoksa bana mı öyle geldi?' O. İzlendiğinin farkındaydı. Sezilmek hoşuna gidiyordu.Zamanın ona göre ayarlanmış olmasından keyif alıyordu. Uzunluğun, uzaklığın referansı olmaktan keyif alıyordu. Bir köpek geçişi kadar şehir. Bir köpek geçişi uzunluğunda şehir. Nesin sen? Bir köpek geçişi kadar şehirsin. Şehrin içinden, şehri içine çeke çeke geçenlerin hikâyesi. İçi..»»
D. H. Lawrence

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

***Messina istasyonunda, bu iğrenç delikte dikilmiş, kış yağmurunu ve iki mahkûmu seyrediyorum. AklımaReading Zindanı'ndaki Oscar Wilde geldi. Birinin, ayaktakımı tarafından kurban edilmesine müsaade etmek ne kadar da yanlış. Herkes istediğini söyleyebilmeli.*** ***Bana aşkın eski, tuzlu halini verin. Aşırı hassasiyet ve asaletten, vıcık vıcık modern sevgi gösterilerinden öyle tiksiniyorum ki!***..»»
Simla Sunay

Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık

***Bir gün bir saka giriyor içeri. Nasıl çıkacağını bilemiyor kuş. Camlara vurup vurup duruyor. Dayanamayıp çıkıyor avluya. Bir kaç cam açıyor, açılabilenleri, ulaşabildiklerini. Kuş her keresinde kapalı olan cama gidip gagayı tosluyor. Kanat çırpınışları yankılanıyor boşlukta. Daha çok ürkmesin diye yazıhaneye geri dönüyor. Sonra bir bakıyor kuş gitmiş. O yazmaya daldığı bir anda açtığı camı bulu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.