İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Aya Kitap

Aya Kitap

• Aya Kitap Kitapları | • Aya Kitap İletişim Bilgileri | • Aya Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Aya Kitap isimli yayınevine ait Toplam 53 kitap bulunuyor.
Aya Kitap 2006 yılında yayın dünyasına yeni bir soluk getirme iddiası ile kuruldu. Güncel ve gelecek tartışmalarını insanlığın entelektüel birikimi ile besleyecek yayın politikasını temel olarak belirledi. Bu amaçla Türkiye ve Dünyanın diğer ülkelerinde üretilmiş edebi, felsefi, sosyal ve sanatsal eserlerle okur arasında bir köprü olmayı ve bu eserleri okuru ciddiye alan bir titizlikle sunmayı ilke edindi. AYA Kitap yeni bir yayınevi ama kurucusu ve destek sunanlarıyla yayın dünyasının uzun yıllardır içinde olan geniş bir aile. Bu ailenin bireyleri de yayın dünyasının sorunlarını ve gereksinimlerini de yakından bilen insanlar… Bir kişinin kurduğu düşün yalnızca bir düş olduğu; ama aynı düşü bir diğeri daha kuruyorsa yeni bir gerçekliğin başlangıcı olduğuna inanan insanlar.. Belleklerinde yarattıkları çözümleri hayata geçirmek isteyen insanlar . Eğlendirmekten çok düşünmeye teşvik eden bir yayın politikası izlemeyi hedefleyen, bir türle sınırlı kalmadan yayınlanmaya değer her türlü kitabı gücü yettiği ölçüde yayınlamaya çalışacak olan AYA Kitabın temel bakışı kitabın bir ticaret nesnesi değil kültür nesnesi olduğudur. Aya Kitap değişik ülkelerdeki yayınevlerinin Türkiye temsilciğini üstlendiği Aya Ajans olarak da faaliyet yürütmektedir. Aya Ajans başka ülkelerde yayınlanmış olan kitapları, bir meta gibi pazara sürmek yerine, Türkiye’deki yayınevlerinin yayın politikalarını izleyerek kitapları yayınevlerine tanıtmak ve yayın haklarından kitapların çevirilip basılmasına kadar aktif bir ajans faaliyeti sürdürmeyi amaçlamaktadır.
Son Yayınlanan Kitapları
Şükrü Levent Deniz

Aya Kitap

“Göç ediyoruz.” dedi kaptan; şivesinden Rum olduğu anlaşılıyordu. Sigarasından bir nefes aldıktan sonra bu sefer o sordu: “Siz kimlerdensiniz, nereye gidiyorsunuz?” “Biz Midilli’nin Ağra Köyü’ndeniz, biz de göç ediyoruz, Anadolu’ya.” dedi babam. “Kader.” dedi kaptan. Kendi teknesi..»»
Orhan Bahtiyar

Aya Kitap

"Tam dünyanın merkezindeyiz işte... İda'nın zirvesi... Zeus'un evi..." dedi Yorgan Dede. Ardından kelimeler aynı destansı anlatımla dudaklarından dökülmeye başladı. "İda... İki anlamı var. İlki odun veya orman. İkincisi ise fikir. Anadolu tanrıların yoludur. İda ise yaşadıkları yerdir. Eski çağlarda bu bölgeye Ideon denirdi. Yani Düşünce Ülkesi. Buralar aklın ve mantığın doğduğu topraklardır... D..»»
Anais Martin

Aya Kitap

"'Yaşamak seni sevmektir.' Şimdi geriye dönüp baktığımda yılların nasıl geçtiğini anlayamıyorum. Keşke zamanı durdurma elimden gelseydi. Sen hep kollarımın arasında kalıp, o güzel, sevgi dolu gözlerinle bana bakıyor olsaydın. Yeniden sevişebilsek ve tek vücut olabilseydik. Yaşamak, yaşamak, yaşamak...." "Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!" diyor Virginia Woolf 'Kendine Ait Bir Oda' ..»»
Nevra Bucak

Aya Kitap

Sana Evime Gel Demiyorum, Benim Uçsuz Bucaksız Yalnızlığıma Gel! "Sen benim için yalnızca Verdi'den söyle. Sen de, Verdi operalarındaki o yürekli kadınların gizemini görüyorum. Sevgilisiyle birlikte mezara diri diri gömülen Aida, kocasının hastalıklı kıskançlıklarının kurbanı saf ve dürüst güzeller güzeli Destemona, sevdiği erkeğin yaşaması için düşünmeden ölüme giden soylu Leonora..." "Beni güze..»»
Erdoğan Yılmaz

Aya Kitap

Eğitim yazarlığında dengeleri tutturmak çok zordur; ya eğitim pratiğinin sığlığına sıkışır kalırsınız ya da eğitim teorisi içinde kurur kalırsınız. Erdoğan Yılmaz, bu dengeleri tutturmuş bir eğitimcidir. Teori ve pratiğin merceklerini öyle ustaca yerleştirmiştir ki, yazılarında hem pratiğin ışıltısı ve canlılığı, hem de teorinin ufukluluğu ve derinliği vardır. Ayla OKTAY, Haluk YAVUZER, Ali BAYKAL..»»
Akın Arılısoy

Aya Kitap

Beni anlayacağını,’ diyordu. Anlamak... Kim anlayacaktı? Ben mi? Ben! Evet, anlıyordum, burada geçen her bir günümde, her bir saatimde, tahammülsüz bir acının, ona kadar uzanan yansımasının verdiği sıkıntıları. İçimi bir boşluk, bir hiçlik kaplıyordu. Hiç hareket etmeden, duymadan, görmeden, göz kırpmadan, nefes almadan bir buz kalıbı gibi olmak istiyordum. Yaşam sanki ne benle, ne bensiz ..»»
Fikret Yıldırıcı

Aya Kitap

İdealleriniz için kendinizi bile öldürebilir misiniz? "Dalga geçme, ben eski Yunan'dan bahsediyorum, zeytin ağacını Kral Zeus'a o armağan etmiş ve o gün bugün dünyanın en kutsal meyvesi zeytin olmuş. Kur'an'da, İncil'de ve Tevrat'ta adı geçer..." "Senin dine inandığını düşünmezdim..." "Dinden değil, zeytinden bahsediyoruz, barışın, bilgeliğin temsilcisi zeytinden, bana göre bir çiçekten daha değe..»»
Mehmet Fırat Pürselim

Aya Kitap

"Bir ev ne zaman ölür? Yıkılınca mı, temellerinden sökülünce mi? Bir evin kalbi neresinde atar? Odalarında mı, duvarlarında mı? Bir ev neden içinde yaşayanların mutlulukları gibi acılarına da ortak olur? İnsanlar taşınıp gittikleri halde, ev neden her şeyi hatırlamaya devam eder? Pencerelerine yansıyan görüntüler, koridorlarında yankılanan sesler neden silinip gitmez? Sahi, bir ev ne zaman ölür?" ..»»
Nevra Bucak

Aya Kitap

Bu bizim öykümüz. Bir tutkunun öyküsü. Baş edilmez, onulmaz bir saplantının coşkusu belki de. Aslında ona yazıldı. Ona Ait. ....Laledeki Gözyaşı, bir edebiyat uyarlamasıydı, romandan alınmıştı. Sultan III. Ahmed´in sevgili sadrazamı Nevşehirli İbrahim Paşa´nın saltanat yıllarında geçen bir öykü; dahası Lale Devri´nin görkemli atmosferinde yaşanan yasak bir aşkın öyküsü...»»
Suat Sezer

Aya Kitap

Harika bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz. Ormanların büyülü dünyasında sizi nelerin beklediğini keşfetmeye çok yakınsınız. Arkanıza yaslanıp kitabınızı elinize alın, dünyanın en büyük ağacının nerede olduğunu ve ne kadar büyüklükte olduğunu öğreneceksiniz az sonra. Ağaçların güzel fısıltılarının ardında bize nasıl güzellikler sunduğuna şahit olacaksınız. Baharda açan çiçeklerinin hangi meyvelere d..»»
Orhan Bahtiyar

Aya Kitap

Elohim'in Çocukları" düşünceleri hallaç pamuğuna çevirip bilgilerinizi sorgulatacak... "Daha önce hiç Tevrat'ı okudun mu?" diye sordu Uriel. "Ezbere bilmesem de evet..." yanıtını alınca sözlerine devam etti. "Tevrat iki Adem'den bahseder. Bunlardan biri Elohim'lerin yani benim ve yardımcılarımın meydana getirdiği galaktik insandır. Yani Mu halkı... Yani Adem -1... Diğeri de Yahve ırkının yani ..»»
Işıl Özgentürk

Aya Kitap

Yaşamın kıyısında kalmış insanların gerçek hikayeleri... "İnsan genç olunca insanın isteyeceği her şeyi ister. Ayakkabı ister, elbise ister, gezmek ister. Ben bunları değil sadece karnımı doyurmak istiyordum. Hizmetçilik değil, onurlu bir iş yaparak karnımı doyurmak. Binlerce işsizin sokaklarda iş iş diye dolaştığı bir ülkede ilkokulu bitirebilmiş bir kız ne yapar? Hademelik, fabrika işçiliği. Ç..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.