Kızgınken karar veren, fırtınalı havada yelken açan bir insandır. Euripides [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Athena Yayıncılık

Athena Yayıncılık

• Athena Yayıncılık Kitapları | • Athena Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Athena Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Athena Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 14 kitap bulunuyor."Athena Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
William Shakespeare

Athena Yayıncılık

Timon hemen hemen tüm karakterlerin hazır bulunduğu büyük bir parti vermektedir. Timon savurganlıkla herkese para dağıtmaktadır; herkes daha fazla para alabilmek için onu memnun etmeye çalışmaktadır. Ancak insanların iyiliğine inanmayan sinik filozof Apemantus bu cömertliğe konu olmamakta, kendine para verilmeden bir kenara bırakılmaktadır. Çünkü Timon onun fikirlerinin değerini an..»»
William Shakespeare

Athena Yayıncılık

Othello, Shakespeare'in en önemli tragedyalarından biridir. Öyküde, mağrilpli olan Othello, Venedikli beyler tarafından çok saygı gören bir savaşçıdır. Savaşçı dehası olduğuna inanılan Othello Kıbrıs için gönderilen ordunun başkomutanlığına atanır. Venedikli Disdemona Othello'yla başından geçen serüvenler için değil erdemleri için evlenmiştir. Öyküde ailelerin evliliğe karşı çıktığı g..»»
Franz Kafka

Athena Yayıncılık

Gecenin geç bir vakti köye vardı, K. Köy karlara gömülmüştü. Şatonun bulunduğu tepeden iz eser yoktu ortada; sis ve zifiri karanlık tepeyi kuşatıyor, büyük şatoyu ele veren en sönük bir ışık seçilmiyordu. K. anayolu köye bağlayan ahşap köprüde uzun süre dikildi, gözlerini kaldırıp yalancı boşluğa baktı.... (Kitabın İçinden) »»
Lev Nikolayeviç Tolstoy

Athena Yayıncılık

Tolstoy'un ikinci şaheseridir. Anna Karenina, Savaş ve Barış'tan pek çok hususlarda ayrılır, fakat birincisinin belli başlı özelliği şuurlu bir şekilde ahlaki bir ders üzerinde durmuş olmasıdır: Kadın ve erkek arasındaki ilişki, birinin, diğerine sahip olma ihtirası üzerinde kurulduğu, bencil hislere hareket edildiği zaman yıkıcıdır; bencil olmayan bir aşk ile yürütüldüğünde takdirde ..»»
Knut Hamsun

Athena Yayıncılık

Kristiania'da, acılarını çekmeden hiç kimsenin terk edemediği bu tuhaf şehirde, karnım zil çalarak avarelik ettiğim günlerdeydi. Çatı katında uzanmıştım. Alt katta bir saatin altıyı vurduğunu duydum. Ortalık adamakıllı ışımıştı, insanlar merdivenleri inip çıkıyorlardı. Morgenblatt gazetesinin eski sayılarının kapladığı oda kapısının alt tarafında Fenerler müdürlüğünün bir duyurusun..»»
William Shakespeare

Athena Yayıncılık

Oyun, şimşek ve gökgürültüleri arasında, Üç Cadı'nın bir sonraki buluşmalarının Macbeth'le olmasına karar vermeleriyle başlar. Bir sonraki sahnede, yaralı bir asker, İskoç Kralı Duncan'a, Macbeth (Glamis Baronu) ve Banquo'nun ayaklanan Macdonwald tarafından yürütülen Norveç ve İrlanda güçlerini bozguna uğrattıklarını bildirir. (Kitabın İçinden) »»
Michel De Montaigne

Athena Yayıncılık

Bu kitapta yalan yanlış yok. Şunu ilk baştan söylemeliyim ki, yakınlarım ve kendim dışında hiçbir amacım olmadı. Kendime ün sağlamak veya sana hizmet etmek hiç aklımdan geçmedi; böyle bir şeye gücüm de yetmez. Bu kitabı yakınlarıma beni tanımaları için bir kolaylık olsun diye yazdım. -Montaigne-1 Mart 1580 (Önsöz'den) »»
Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Athena Yayıncılık

Ünlü Rus düşünür ve edebiyatçı Dostoyevski'nin en son ve en iyi yapıtı olan Karamazov Kardeşler, yaşlı bir toprak sahibi ve onu öldürmeye niyetli dört oğlunun öyküsüdür. (Tanıtım Bülteninden) »»
Gustave Flaubert

Athena Yayıncılık

Romandaki her detayı gerçeklerle yoğurmaya önem veren Flaubert'in, Emma'nın intiharını anlatmak için arseniğin tadına bakacak kadar ileri gittiği ve bu yüzden hastalandığı söylenir. ***Madame Bovary***de Romantizm hareketinin duygularına kapılan ve onlan ciddiye alan boşkafalı bir kadının nasıl felakete sürüklendiğini gösterir. Bir küçük burjuva kadınının trajedisinin arkasında yatan ..»»
Ahmed Mithat Efendi

Athena Yayıncılık

Felâtun Bey ***alafranga yaşamak için*** Üsküdar'daki bahçeli güzel konağını satıp Tophane'nin Beyoğlu'na yakın taraflarında bir ev yaptırır. Görünüşte ***büyük kalemlerin birinde*** memurdur. Ancak günlerini gezip tozmak ve eğlenmekle geçirir. Babasının ölümünden sonra payına düşen on altı bin liralık mirası çarçur ettikten sonra yaşamın zorluğunu anlar... (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Franz Kafka

Athena Yayıncılık

Subay, Eşsiz bir alet dedi yolcuya ve kendisine hiç de yabancı olmayan makineyi hayran hayran süzdü. Yolcu, büyüğe saygısızlık ve hakaret suçuyla ölüme mahkum edilen bir askerin idamında bulunmayı teklif eden komutanın çağrısını, sırf nezaket gereği kabul etmişe benziyordu... (Kitabın İçinden) »»
Maksim GorkiJosef Stalin

Athena Yayıncılık

İşçi mahallesinde sıradan bir gün daha başlıyordu. Fabrikanın düdüğü her sabah olduğu gibi yine mahallenin dumanlı havasını keskin bir çığlıkla yaladı. Kasları ritmini bulamamış, gözlerinden uyku akan yüzler, küçük karanlık evlerden sokağa yayılmaya başladılar İşçi ve köylülerin Çarlık rejimine karşı yürüttükleri mücadelenin öyküsü.Maksim Gorki´nin en önemli eseri olan 'Ana' da Çarlık..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.