Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Assos Yayınları

Assos Yayınları

• Assos Yayınları Kitapları | • Assos Yayınları İletişim Bilgileri | • Assos Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Assos Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 23 kitap bulunuyor."Assos Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
İsmail Ersevim

Assos Yayınları

Dr.Ersevim bu yapıtıyla, psikanalizin kurucusu Freud'un yaşadığı devrin kültür merkezi olan Viyana'da Tıp devlerinin ve düşünürlerinin Mesmerizm'den başlayarak, Charcot, hipnoz ve çok kişilik, rüya analizleri evrelerinin gelişimsel ve metodolojik bir tarihçesini portrelediği gibi, Freud sonrasu kuram gelişimleri, savunma mekanizmaları, nö..»»
İsmet Değirmenci

Assos Yayınları

"Hiçbir insan bir ada değildir" diye başlar John Donne, ünlü (Hemingway'i de esinlendirmiş) "çanlar kimin için çalıyor" konulu vaazına. Doğrudur. Bir ada değildir hiçbir insan; yapayalnız, tek başına, değil - ama bazı insanlar, adalı kişilerdir - ve yalnızdırlar... İsmet Değirmenci de onlardan biri; bir adalı ressam; ama burada, ..»»
İbrahim Şimşek

Assos Yayınları

Bu kitapta Masalcı Dede, sizlere bugüne dek hiç duymadığınız, hiç okumadığınız masallarını anlatacak... Bu masalı okurken, sıra hayvanlara gelince, onların ölçülü ve uyaklı konuşmaları, dinleyenlere daha başka bir zevk veriyor, yüreklerine ayrı bir heyecan katıyor... Bunun gibi, hayvanlar konuşarak insanlara olumlu dersler verdikleri masallara, dü..»»
Mustafa Kemal Atatürk

Assos Yayınları

Nutuk, M. Kemal Atatürk'ün yazdığı ölümsüz ve destansı bir kitaptır. Nutuk'ta, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Emperyalist devletler tarafından işgal edilmek istenen yurdumuzun, Ulusal güçler tarafından nasıl kurtarıldığını ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin nasıl kurulduğunu anlatır. "Yüz Temel Eser" kitapları i&ccedi..»»
Halit Karaoğlu

Assos Yayınları

Hiçbir insan yoktur ki, ben rüya görmüyorum desin. İnsan ruhu belki gelecekten bir haber almakta, belki iç dünyasından birtakım manzaralarla karşılaşmaktadır. Rüyaların sırrı henüz anlaşılmış değildir. Gördüğünüz birtakım olayların ve nesnelerin, neler üzerine yorumlanabileceğini anlattığımız bu kitabı, sizlerin rüya konusun..»»
Friedrich Wilhelm Nietzsche

Assos Yayınları

XIX. yüzyılın en önemli ve en etkili Alman filozoflarından F.W. Nietzsche, felsefenin temeline, çağının düşünce ve değerlerine toptan bir karşı çıkışı kor. En büyük amacı, insanı kurtarmak, onu kuru akılcılıktan uzaklaştırarak kendisinin ne olduğu üzerine düşündürmektedir. Nietzsche'nin önemli spekülatif düşünc..»»
Hayri Solmaz

Assos Yayınları

Günümüz insanları, gerek ekonomik ve gerek sosyal bakımdan büyük bir karamsarlık içerisinde bulunmaktadırlar. Yayınevimiz insanlar için bir gereksinim olan, gülmeyi adeta unutmuş olan siz okurlarımız için TÜRK MİZAHINDAN derlediği en güzel fıkraları bu kitapta bir araya getirdi. Amacımız sizi biraz da olsa güldürmek...»»
Mehmet Vedat Onat

Assos Yayınları

Masonluğa ait bir derleme. Masonluğun yakın tarihimizde, özellikle 1876-1908 istibdat devri denilen zaman aralığında etken faaliyetlerini içeren denemeler... Yazar bu denemelerle geçen yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu içinde türlü mason grupların oynadıkları ve etkileri günümüze kadar izlenebilecek oyunları ortaya koyabilmeyi amaçlıyor. ..»»
İsmail Ersevim

Assos Yayınları

"Bu tür sihirli dönüşüm, tüm dramatik sanatın beklenilen, önvarsayımlı bir uvertür´üdür. Bu sahnelemede, Dionizyen cümbüşçü, kendini bir hicivci olarak görür; ve bir hicivci olarak, Tanrı´yı sezer ve görür. Bu, kendisinin dışında, kendi yapısının, Apollonian kaynaklı, tamamlayıcı bir öğesin..»»
Enver Töre

Assos Yayınları

Romanda, lügat çalışmalarında, çeviri eserlerde dönemin önemli çalışmalarına imza atan Şemseddin Sami, yeni bir tür olan Avrupa'i tiyatro sahasında da devri için başarılı eserler vererek Tanzimat döneminde, ikisi tarihi dram olmak üzere üç piyes yazmıştır. (Arka Kapak) »»
Halit Karaoğlu

Assos Yayınları

Günümüz insanları, gerek ekonomik ve gerek sosyal bakımdan büyük bir karamsarlık içerisinde bulunmaktadırlar. Yayınevimiz, insanlar için bir gereksinim olan gülmeyi adeta unutmuş olan siz okurlarımız için öğrenci Fıkralarının en güzelini bu kitapta bir araya getirdi. Amacımız sizi biraz da olsa güldürmek! »»
Yasunari Kavabata

Assos Yayınları

Japonya`nın en iyi romancısı sayılan Yasunari Kawabata 1968 Nobel Ödülünü aldıktan sonra dünyaca tanındı ve bütün uygar dillere çevrildi eserleri. Japon panoları gibi ince bir sanatla işlenmiş olan romanlarında insan ruhunun derinliklerine inen bir gözlemci ustalığı sezilir.
Bu kitap size onun en değişik romanlarından birini sunuyor. Burada bütün olay bir evin aynı odasında geçer.
Bir randev..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.