Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Arkadaş Yayınevi

Arkadaş Yayınevi

• Arkadaş Yayınevi Kitapları | • Arkadaş Yayınevi İletişim Bilgileri | • Arkadaş Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Arkadaş Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 394 kitap bulunuyor.
Yayın dünyasına 1980 yılında kitap dağıtıcılığı ile giren Arkadaş, sonraki yıllarda kurulan Arkadaş Kitabevi ve Arkadaş Yayınevi ile Türk okuyucusuna hizmet vermeyi sürdürmüştür. Bir süre önce bu alanlara Microsoft Yazılımları Yetkili Çoğaltıcılığı (MS Authorized Software Replicator) da eklenmiştir. Arkadaş Yayınevi Microsoft Press kitaplarını lisanslı olarak Türkçeleştiren tek yayınevidir ve dilimize çok sayıda güvenilir bilgisayar kitabı kazandırmıştır. Son yıllarda, Microsoft Press kitaplarını ülkemizdeki bilgisayar eğitimi veren kurumların ve okulların gereksinimine göre yeni (Türkiye'ye özgü diziler) biçimlerde de yayımlamaktadır. Son olarak orijinal Microsoft yayınlarından bazılarının tıpkı basımını da gerçekleştirmeye başlamıştır. Arkadaş aynı zamanda, Microsoft Press'in Türkiye'deki tek distribütörüdür. Yayınevimiz, bilgisayar kitapları dışında roman, mizah, ilgi, araştırma-inceleme, Türkçe sözlükler, müzik, eğitim ve çocuk edebiyatı alanlarında da kitaplar yayımlamaktadır. Authorized Replicator (AR) Arkadaş, Microsoft OEM yazılımlarının yetkili çoğaltıcısıdır. Microsoft Yazılım Distribütörleri (DSP) ve Makine Üreticilerinin (OEM) yazılım siparişlerini Microsoft adına üretmektedir ve ülkemizde bu önemli misyonu yerine getiren tek kuruluştur. Arkadaş, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'da 50'den fazla ülkeye 20'nin üzerinde dilde yazılım ihraç etmektedir.
Son Yayınlanan Kitapları
Colleen Sell

Arkadaş Yayınevi

Kız kardeşler arasındaki özel bağ üzerine öyküler. Hiç kimse sizi kız kardeşinizden daha yakın tanıyamaz. Her ne kadar birbirinizden farklı olsanız bile, her zaman onun desteğine, rehberliğine ve hiçbir yerde bulamayacağınız güvenlikte bir kucağına güvenebilirsiniz. 'Kız Kardeşler hakkında Bir Fincan Huzur' elliden fazla hikâye ile kız kardeşler arasındaki özel bağı anlatıyor. Yeni anne o..»»
Meral Tüzün

Arkadaş Yayınevi

Bu bir rüyaydı ya da daha çok bir kâbus... "Dairemizin penceresinden sarkmış, kızıma bakınıyor ama onu göremiyordum. Ona sesleniyor, bağırıyordum. Sonra birden onu gördüm, bir çukurun dibinde. Sonra birdenbire, havaya kaldırdığı kollarını ve başını görüyordum fakat kayboluyordu. Haykırıyordu, "Anne, anne!" diye. Allak bullak olmuş bir durumda uyandım. Gördüklerim, yakamı hiçbir zaman bırak..»»
Perihan Akçam

Arkadaş Yayınevi

Bir daha yaşanmaması için yaşanılanların unutulmaması ve toplumsal bellekte hep canlı kalması gerekir. Anı kitabı yazmak, kişinin yaşadıklarını okuyucuya aktarmasından başka bir şey değildir. Anılar, kişinin belleğinden süzülen, onun denetiminden geçen öznel anlatılardır. Bu nedenle tarihsel bir metin olmaktan ziyade tarihçi için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı niteliği taşırlar. Oysa bazı an..»»
Colleen Sell

Arkadaş Yayınevi

Büyüme çağındayken, babamızın bizim için taşıdığı anlam, tıpkı bir kedi "miyav"ı gibi, dünyadaki bütün iyi ve güzel sözcükleri içine alacak kadar büyüktür. O dünyanın en cesur, en zeki, en komik, en güçlü, en kibar, en tatlı ve en iyi babasıdır. Ayrıca çok da yakışıklıdır. Üstelik her şeyi onarabilir; bisikletlerden, hıçkırıklara ve kırık kalplere kadar her şeyi. Ancak onun ne büyük bir adam ve ..»»
Robert Louis Stevenson

Arkadaş Yayınevi

Çocuk edebiyatının en seçkin örneklerinin yer aldığı Arkadaş Çocuk Serisi'ne tamamı resimli bir kitap daha eklendi. Ali Aydoğan tarafından, özenli ve titiz bir çalışmayla dilimize uyarlanan, tamamı özgün çizimlerle bezenmiş kitaplar, çocukların dil eğitimine önemli katkıda bulunacak. İçerdikleri hikaye ve masallarla çocuklara iyiliği ve kötülüğü, adaleti, paylaşmayı, empati kurmayı, doğayı s..»»
Rick de Garis Doble

Arkadaş Yayınevi

Deklanşörün çıkardığı bir klik sesi ve farenizin birkaç tıklamasıyla dudak uçuklatan fotoğraflar çekmeniz mümkün... üstelik bunları bütün dünya ile paylaşmak da hiç zor değil. Dijital fotoğrafçılık, ustalığa giden yolun en kısa olduğu sanatlardan biri-tabii nasıl yapacağınızı biliyorsanız. Her Yönüyle Dijital Fotoğrafçılık, her geçen gün büyük bir hızla gelişmeye devam eden bu sanat dalında u..»»
Komisyon

Arkadaş Yayınevi

İlçe ve mahalle adları, otobanlar, bulvarlar, caddeler, sokaklar ile demiryolu, Metro bilgileri, resmi ve özel kurumlara ait işaretlemeleri içermektedir. 70x100 cm ebatlarında, kuşe kağıt, 4 renk çift taraflı baskıdır. Tek tarafı selefon kaplı, yırtılmaya karşı çok dayanıklıdır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Ernie Jackson

Arkadaş Yayınevi

Bu kitap sayesinde akustik ya da elektrogitar çalmayı kolayca öğreneceksiniz. Kolayca anlaşılan, adım adım ilerleyen açıklamalar, şekiller ve uygulama ipuçlarıyla donatılmış bu pratik ve faydalı rehber, basit akorları ve şarkıları hemen çalabilmenizi mümkün kılacak. Profesyonel bir müzisyen ve öğretmen olan Ernie Jackson tarafından hazırlanan bu kitap, -gitar müziğinin tarihi, -klasik, ro..»»
Mehmet Morkoç

Arkadaş Yayınevi

Önemsemediğiniz, hatta duymazlıktan geldiğiniz küçük bir soru, büyük bir kuşkunun tohumlarını atıverir zihninize. Kuşku bilinmezin çağrısıdır; sizi gerçek hayatın içine sürükler. Gerçeğin ardına düşmeye cesaretiniz yoksa, size verilen hayatı yaşarsınız. Cesaret gösterip gerçeğin peşine düşerseniz, kâbusa dönüşenin sadece size verilen hayat olduğunu görürsünüz. Gerçekler üzerinde kurduğunuz hayat..»»
Nancy Tillman

Arkadaş Yayınevi

Bu kitap Seni Seviyorum demek. Her yaştan insana hitap eden, hediye edildiğinde sevgi mesajı taşıyan, çocuklara okunduğunda özgüven geliştiren, dünyada iki milyonun üzerinde satış yapan ve mega bestseller olarak anılan Doğduğun Gece kitabını size ve sevdiklerinize sunuyoruz. (Tanıtım Bülteninden) »»
Eleanor H. Porter

Arkadaş Yayınevi

Çocuk edebiyatının en seçkin örneklerinin yer aldığı Arkadaş Çocuk Serisi'ne tamamı resimli bir kitap daha eklendi. Ali Aydoğan tarafından, özenli ve titiz bir çalışmayla dilimize uyarlanan, tamamı özgün çizimlerle bezenmiş kitaplar, çocukların dil eğitimine önemli katkıda bulunacak. İçerdikleri hikaye ve masallarla çocuklara iyiliği ve kötülüğü, adaleti, paylaşmayı, empati kurmayı, doğayı se..»»
Charles Dickens

Arkadaş Yayınevi

Çocuk edebiyatının en seçkin örneklerinin yer aldığı Arkadaş Çocuk Serisi'ne tamamı resimli bir kitap daha eklendi. Ali Aydoğan tarafından, özenli ve titiz bir çalışmayla dilimize uyarlanan, tamamı özgün çizimlerle bezenmiş kitaplar, çocukların dil eğitimine önemli katkıda bulunacak. İçerdikleri hikaye ve masallarla çocuklara iyiliği ve kötülüğü, adaleti, paylaşmayı, empati kurmayı, doğayı s..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.