Sevgi birliğe, bencillik yalnızlığa götürür. SCHİLLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Arion Yayınevi

Arion Yayınevi

• Arion Yayınevi Kitapları | • Arion Yayınevi İletişim Bilgileri | • Arion Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Arion Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 52 kitap bulunuyor.
Arion Yayınevi hukuktan arkeolojiye, edebiyattan psikolojiye, güncel konularla ilgili gezi veya anı kitaplarına kadar uzanan geniş bir yelpazede yayıncılık faaliyeti göstermektedir. Arion Yayınevi, değişik konularda klasikleşmiş veya yeni, Türk okuruna ve kültür hayatına katkıda bulunacağına inandığı eserleri, bu konuların uzmanları ile birlikte ortak bir çalışma halinde yayına hazırlamaktadır. Yayıncılık anlayışımız belirli bir alanda kısıtlı olmayıp, klasikleşmiş eserlerin yanı sıra, güncel ve dünyada belli bir başarı kazanmış eserleri de dilimize kazandırmayı amaçlamaktadır.
Son Yayınlanan Kitapları
Yakup Aymelek

Arion Yayınevi

The eight stories in this book will take the reader on a journey through time and space. The stories include a fairytale world where a boy befriends an eagle, the Jewish quarter of Ankara during the Second World War, a ship sailing from Haifa to Istanbul, east of Eden just after the Fall, the peaceful town of Ion, and more as these are just some of the stops along the way. Wherever of whenever the..»»
Murat Aykaç Erginöz

Arion Yayınevi

Duygulu, enteresan bir hırsız. Çaldığı bir çanta içinde ilginç bir giz taşıyan bir mektup bulur. Gayrimeşru bir çocuğun varlığı üzerine bir devlet adamının, bir başbakanın yasal sorumluluklarından kaçışı, dahası çirkin buyruğu yazılıdır. Yaşayıp yaşamadığını bilmediği bu çocukla kendi arasında özdeşlik kuran duyarlı hırsız, yıllardır tanımadığı babasına duyduğu kinle, devletin yüksek katındaki b..»»
Bülent Kuyumcu

Arion Yayınevi

"...Tarihçi Bernard Lewis'in '300 yıldır sorulan soru: Hata neredeydi' adlı kitabında, İslam'la ilgili olarak ortaya konmuş olan çoğu soru doğru, ancak temel prensiplerdeki yanlış analiz ve yorumlar ve bu soruya verilmesi gereken cevaplar ortaya çıkarılmaya çalışılmıştır. Oysa 'Hata neredeydi?' sorusunun cevabı çok net ve basittir..." "Bilgisayarların ve internet kullanımının hızlandırdığı v..»»
James Duffy

Arion Yayınevi

MS 65 yılında Roma İmparatorluğu Avrupa`nın her köşesine hükmediyordu. Gladyatör oyunlarında yerdeki kum kanla yoğruluyordu. Arenada şiddet ve ölüm yaşamın normal akışıydı... Roma`nın en zengin ailelerinden birine mensup olan Quintus Honorius Romanus yakınlarını, gücünü ve dolayısıyla unvanını kaybettiğinde gladyatör okuluna katılmaya karar veriyor; böylece kendisinin her şeyini çal..»»
Murat Aykaç Erginöz

Arion Yayınevi

İstanbul 1896. Hanzade`nin hikayesi, "Kızıl Sultan" II. Abdülhamit`in saltanatında başlamıştır. Hanzade, Padişah`ın Hukuk Danışmanı olan babası Mustafa Kamil Efendi`nin görevleri sırasında, Dolmabahçe`nin ihtişamında, Boğaz`ın dingin dalgalarının sesini dinleyerek, cariyeler, haremağaları, paşalar ve diplomatlar arasında, tasasız güzellikler içinde büyüyecektir. 1915. Osmanlı İmpara..»»
Murat Aykaç Erginöz

Arion Yayınevi

Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılış döneminin bir bölümü; reformlarla ayakta kalmayı sağlama, eskimiş kurumları ye­nileştirme çalışmalarıyla geçer. III. Selim ve II. Mahmut’un önderlik ettikleri bu dönemin, gerçek saray kişilerinin rol aldığı bu romanın baş kişisi Nakşidil... Haremin Büyüsü, bir kadının sevgi ve kininin tarihe yön verişini kanıtlayan olayların romanıdır. Saray duvarlarının ve katı k..»»
Murat Aykaç Erginöz

Arion Yayınevi

Mimarlık ve Şehircilik tarihine akademik alanda katkıda bulunacak olan kitap, aynı zamanda konuya ilgili okur için bir kaynak; eserleri ve döneminin özelliklerini resim ve çizimleri eşliğinde anlatarak, gezginler için de bir rehber olacaktır. Mezopotamya, Mısır, Yunan, Roma’nın ardından Orta Çağ’a ve Anadolu Türk Mimarisi ile 20. Yüzyıla değin uzanan bir tarihsel silsilede bu dönemlerin mima..»»
Meher Baba

Arion Yayınevi

Meher Baba yeni bir din tesis etmeye gelmedi. "Bunlardan yeterince var" derdi. Bireylerin görevi onun dinini kendi üzerlerinde pratik olarak çalışmak ve başkalarına hizmet yoluyla yaşamaktır kendi görüşlerine uydurmak için başkalarını değiştirmek veya dönüştürmek değil.. Gelişim süresince her aşamanın olgunlaşması çeşitli farklı görüş noktalarıyla tanımlanmıştır ve bu yolda bazı anahtar adı..»»
Yakup Almelek

Arion Yayınevi

Uyanış»»
Yakup Almelek

Arion Yayınevi

Dadı»»
Yamamoto Tsunetomo

Arion Yayınevi

Hagakure, 1700`lü yılların başında yedi yılda yazılmıştır. Tsunetomo, savaşçılıkla ilgili düşüncelerini, deyişleri ve hikâyeleri anlattıkça yardımcısı Tsuratomo özenle yazmaya başlamıştır. Yedi yıl süren çalışmaların ardından Tsunetomo, Tsuramoto`nun topladığı on üç bin yazının yakılmanın istediği hâlde, Tsunetomo`nun ölümünden sonra, efendisini onurlandırmak isteyen Tsuratomo çok sevdiği öğret..»»

Ercan Akbay

Arion Yayınevi

On dört yaşında, erkekliğin başlangıcında, sıradan bir serüvene yürümeye karar veren iki yatılı okul öğrencisinin okuldan kaçışı nasıl bir hayat dönemecine varabilirdi ki? Hayat, nereye gideceği belirsiz yol ayrımlarının bulunduğu otoyoldan başka bir şey değildi; bizlere yaşam enerjisi veren rastlantılar, ölüme götüren serüvenlere kolayca dönüşebilirdi. Bu kitapta, suçun karanlık dünyasındak..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.