Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ares Kitap

Ares Kitap

• Ares Kitap Kitapları | • Ares Kitap İletişim Bilgileri | • Ares Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Ares Kitap isimli yayınevine ait Toplam 29 kitap bulunuyor."Ares Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Ares Kitap

Orgeneral Emin Alpkaya Ortaokulu öğrencileri, hayallerini, duygularını, umutlarını, düşüncelerini, kısacası ‘içinden gelenleri’ bizlerle paylaşıyorlar.       »»
Zafer Elçi

Ares Kitap

Sevip de söylemez maşuk, Vakit geçince kaybeder âşık, Dilinde düşürmez bir dörtlük, Yanıma bakıyorum boş, Bir de yanındakine, Yakışmıyor yanına, Sol yanım ağlar sol yanına… Bahaneler çok, Zamanında söylemesen sevdiğini, Karalar bağlasan da boş…       »»
Hicran Tercan Aktürk

Ares Kitap

Bazen çok şey söylemektir susmak, Anlatamadıklarını anlatmak, Söyleyemediklerini haykırmak,  İçini yırtarcasına bağırmak… Avuçlarında camdan parçaları, Sıkarcasına, Aslında anlatamadığın kadar çok şey, Söylemektir,  Susmak… Sen sustuğun zaman, Meleklerin senin için konuştuğu, Vakittir, Susmak…     Editör:Lilay KoradanYayın Yönetmeni: M. Endülüs Özbay Yay..»»
Mehmet Refik Onuk

Ares Kitap

Her lisandır birer insan, Böyle bilir ehli iman, Lisanlarda pür heyecan, Diller kaynaşmaktır beyler.   Senin dilin benim dilim, Bencillikler büyük elim, Ben üstünüm diyen zalim, Dil bölücü değil beyler.   Nefis ve şeytana uyma, Herkesten üstünüm sanma, Kibirlenip gururlanma, Diller kibarlıktır beyler.   İnsan lisanla anlaşır, Hayvan koklaya kaynaşır, Tat..»»
Mehmet Refik Onuk

Ares Kitap

Akıl ne jı mezınahiye. Ne jı pıçukiye.   Âlım bıdelileki iqna  dıbın. Cahıl bı sed delili  iqna nabın.   Aş çuye  tu  lıpey çeqçeqoqê  keti.   Bab rez dıde kurê kur goşiyet tıri nade babê.   Bahr  bıdevê seheki haram nabe.   Bê emrê xweda pel jıdarê naweşın.   Belahê nezana jı ê zalıman xeraptıre.   Beriya baranê  baye  beriya mırınê taye.   Bı gurêra  dı..»»
Mehmet Refik Onuk

Ares Kitap

Eku talim dıde ınsan Mamoste u medresene E hin  dıkın din u zıman Ulema u mamostene   E ku dıçın heta hive Pır xwendane zanın peyve E ku jıwan dıbe hivi Ulema u mamostene   E ku lı asiman dıgerın Dı behrada sobe berın E pır zana u serwerin Ulema u mamostene   E ku reşu sıpi dine E ku qelba dı nuxmine E ku tarixa baş zane Ulema u mamostene   E ku ılme ..»»
Alper Doğan

Ares Kitap

Tattığım en güzel duygu, sana hissettiğim aşktı. Hayallerimin başrolünde hep sen vardın. İçimde taşıdığım kalp yalnız bana ait değildi. Ya da atmaya yaramıyordu sadece. Seni seviyordu koşulsuz. Aldığım nefesim, tuttuğum elim, yaşama sebebimdin. Adını duymak bile mutlu olmama sebepken; hiçbir şey olmamış gibi çekip gittin benden. Ve sonra… »»
R. Melih Kuran

Ares Kitap

Sensizlik yıldızları saymak gibi bir şey Sensizlik Samanyolu demek Sensizlik kar tanesi sanki Sensizlik tipiye tutulmak gibi Sensizlik ölmek için Allah’a yalvarmak Sensizlik her gece kâbus görmek Sensizlik her şeye rağmen sevmek Sensizlik beni yavaş yavaş öldüren şey Sensizlik nereye kadar böyle gidecek Sensizlik sanki sonsuzluk… »»
Osman Alpsoy

Ares Kitap

Bizde cesaret yok bir adım sen at! Ah bu devir nasıl devir İbrahim? Yıkılmadı henüz lat, uzza, menat: İçimde putları devir İbrahim! Rabbim bu dünyada denedi seni, Rahman ve rahimdir yakar mı teni? İsmail misali kurban et beni, Tam kıbleye doğru çevir İbrahim! Mancınıkla seni ateşe itti, Ateşin yerinde balıklar bitti! Sanma senin ile nemrutlar gitti, Bitmedi dünyada, c..»»
Mustafa Yıldız

Ares Kitap

Bütün yollar bir tek yol’un sonunda birleşir. Mecazi aşk’ı bulup Mecnun olan da var, İlahi aşk’ı bulup, Mecnun gibi Meczup kalan da. Leyla’dan Mevla’ya varmak için birer basamaktır aşk. Aşk bütün sayıları çıkarıp O (c.c)’na inanmaktır. Çift’lerden uzak, tek bir olanı beyan etmek ve tek bir olanın kuvvetine sığınmaktır. Aşk; “Tek hece, üç harf’tir”. Ne anlatmaya lisan..»»
Ömer Faruk Reca

Ares Kitap

Okula Yeni Başlayan Çocuklar İçin Anne Baba ve Öğretmen Rehberi! Güzel çocuklarımız okula başladı. Peki çocukluk dönemini geride bırakıp okullu olduğunda onu neler bekliyor! Nasıl problemler ve sıkıntılar çocuğunuzu karşılayacak! En önemlisi de siz bu sorunlar ortaya çıktığında çocuklarınıza nasıl yardımcı olabileceksiniz! İşte b..»»
Paşazade Cemil

Ares Kitap

Hayatın Tüm Bilgilerinin Üstünde İlim İrfan İnsanı Temel binlerce yıldan beri oluşan Türk zekasının günümüzde dilden dile dolaşan bir yansımasıdır. Temel Karadenizli olmasına rağmen kalbi tüm coğrafyalardadır. O sorunları yok saymaz ama, dertlerinin altında kalmaz. O çapkındır ama asla başkasının bacısında gözü yoktur. O parayı sever ama cömertlikte dağ gibidir. O bilgiyi sever ama bunun için dirs..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.