Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Anı Yayıncılık

Anı Yayıncılık

• Anı Yayıncılık Kitapları | • Anı Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Anı Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Anı Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 684 kitap bulunuyor."Anı Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Cahit Kavcar

Anı Yayıncılık

Gerçek anlamda öğretmenlik hem bir sanat hem bir meslektir.Bu saygın mesleği 50 yıl yaşamış ve yaşatmış olmak,binlerce on binlerce öğrenci yetiştirmek bir kişi için büyük bir onurdur.İşte bu onuru yaşayan ve bugün de eğitimciliğini sürdüren Cahit Kavcar,Türk bilim ve eğitim yaşamına 50 yıl hizmet veren bir Cumhuriyet öğretmenidir.»»
Özlem Göğer

Anı Yayıncılık

Yakın bir zamanda hayatını kaybeden ve Türk eğitim tarihinde önemli bir yere sahip olan eğitimci Cavit Binbaşıoğlu'nun alanına sağlamış olduğu katkıların değerini henüz kendisi hayattayken tespit etmiş olan eser, aynı zamanda Binbaşıoğlu'nun onlarca yıllık birikimini anlama fırsatını da sağlıyor.»»
İlknur Çalışkan Maya

Anı Yayıncılık

Oktay Eser

Anı Yayıncılık

The author of this book insightfully captures the spirit of the age with the key concepts he tackles like ethics, cultural environment, professionalism, translator competence, standards, sustainability, T and I services, marketing, interdisciplinarity, and the corpus of the Australian case in professionalism set as a successfully working model. - Prof. Ayşe Nihal Akbulut, Translation and Interp..»»
Hakkı Kızıloluk

Anı Yayıncılık

Bu kitap farklı dergilerde yayınlanmış makalelerin derlenmesiyle oluşmuştur. Amaç sosyal, siyasal ve edebi alanlarda bu makaleler aracılığıyla okurların ilgili alanlardaki bilgi birikimine mütevazi de olsa bir katkıda bulunmaktır. Öteden beri tartışılan ve güncelliğini bir türlü yitirmeyen sosyalleşme, siyasi temsil, seçim yasaları, kadınların siyasal katılımı gibi konular üzerine okurların dikkat..»»
Diana Burton,Steve Bartlett

Anı Yayıncılık

Öğretmenlik meslek bilgisi ve beceri alanına yönelik olarak öğretmen adaylarına okutulan önemli derslerden biri "Eğitim Bilimine Giriş" tir. Bu ders, "Eğitim bilimleri" alanına yönelik temel kuramsal yapının oluşmasına katkıda bulunan, giriş niteliği taşır. Üniversitelerde bu derste kaynak kitap olarak okutulan ve Türk akademisyenler tarafından yazılmış bir çok ders kitabı bulunmasına rağmen çevir..»»
Yüksel Kocadoru

Anı Yayıncılık

Kitap, yazarın çeşitli tarihlerde sunduğu Almanca, İngilizce ve Türkçe bildirilerin gözden geçirilmiş halidir. Makaleler, Alman Dili ve Edebiyatı üzerine bilimsel literatür ışığında hazırlanmış, Alman Dili ve Edebiyatı ile Alman Dili Eğitimi ile ilgilenen tüm okurlara faydalı olacağı düşünülmüştür.»»
Yılmaz Arıkan,Tuğba Selanik Ay,Selçuk Şimşek,Tuba Çengelci Köse,Vesile Alkan,Işıl Horzum,Ebru Uzunkol,Döndü Özdemir Özden,Emine Nur

Anı Yayıncılık

İlkokullarda eğitim verecek sınıf öğretmenleri ve adaylarının alanı iyi tanımaları ve alanla ilgili konularının öğretimi konusunda teorik ve pratik bilgi-becerilerle donanık duruma getirilmeleri büyük önem arz etmektedir. Sınıf Öğretmenliği alanı birden çok disiplini bir arada barındıran bir alan olması nedeniyle öğretmen ve adaylarının iyi bir bilgi ve beceriye sahip olmalarını gerektirmektedir. ..»»
Özlem Fırtına

Anı Yayıncılık

Alman Dili ve Edebiyatı Üzerine Anı Yayıncılık»»
Mehmet Arslan

Anı Yayıncılık

Dünyadaki hızlı gelişme ve değişimler, hemen her alanda dönüşüme yol açmıştır. Siyasal, sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik bakımdan, bugün, bırakınız uzak geçmişi, yakın geçmişimize göre dahi farklı bir dünyada yaşıyoruz.Çok klasik bir deyiş olsa da, bu hızlı değişime uyum sağlamada anahtar rol "eğitim" dedir. Geniş anlamda eğitim, dar anlamda öğrenme-öğretme alanında ortaya çıkan kuram ve y..»»
A. Özgül İnce Samur

Anı Yayıncılık

0 ile 6 yaş arası çocukları ele alması açısından bu çalışma, ülkemizde gereksinim duyulan önemli bir konuya yanıt vermesi bakımından da ilk yapıtlardan biridir. Yıllarca benim de tez izleme jürisinde yer aldığım, emekle örülü bu doktora çalışması, 0 ile 14 yaş arası bireylere okuma kültürü edindirme basamaklarını oluşturması, okuma kültürü kavramının anlam çerçevesini akademik düzlemde yanıtlaması..»»
Kerim Demirci

Anı Yayıncılık

El kitabı formatındaki bu ders kitabında Türkiye Türkçesindeki kelime türleri olan isim, fiil, sıfat, zarf, zamir, edat, bağlaç ve ünlemler bütün yönleriyle incelenmiştir. Kitabımız temelde Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri ile Türkçe Öğretmenliği bölümlerinde okutulan Sözcük Bilgisi veya Kelime Bilgisi dersinin içeriğine göre hazırlanmış olsa da adı geçen bölümler dışında üniversitelerin değişik f..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.