Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Anatolia Kitap

Anatolia Kitap

• Anatolia Kitap Kitapları | • Anatolia Kitap İletişim Bilgileri | • Anatolia Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Anatolia Kitap isimli yayınevine ait Toplam 61 kitap bulunuyor."Anatolia Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Dağıstanlı

Anatolia Kitap

BU ROMAN, KURTULUŞ SAVAŞININ KADIN KAHRAMANI, EMPERYALİST GÜÇLERE VE ONLARIN TETİKÇİLERİNE KARŞI BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ VEREN, GEREK KAFKAS CEPHESİNDE VE GEREKSE İZMİT, SAKARYA, BOLU, BURSA, BALIKESİR BÖLGESİNDE RUM VE ERMENİ ÇETELERİNE KARŞI AKIL ALMAZ DİRENİŞ GÖSTEREN, İZMİT’İN İŞGAL GÜÇLERİNDEN TEMİZLENMESİNDE ÇOK ÖNEMLİ ROLÜ OLAN ÜSTEĞMEN KARA FATMA HİKAYESİDİR. »»
Murat Kömür

Anatolia Kitap

Okulun rehber öğretmeni parlak bir gelecek vaat eden “Girit Uluslararası Havacılık Okulu” için Kayra Alp ve Ege’yi düşünür. Yetiştirme yurtlarında zor şartlar altında büyüyen bu iki gence mutlu bir gelecek fırsatı sunmak istemiştir.             İki genç, okula başladıktan hemen sonra tuhaf tavırlarla karşılaşır. Bu itici tavırlara garip olaylar da eşlik etmeye başlar. B..»»
Recep Örek

Anatolia Kitap

Gölge; kimilerine karanlığı, kimilerine dünyanın gelip geçiciliğini, kimilerine varlıkla yokluk arasındaki o ezeli ve ebedi karmaşayı anımsatır. Tüm bu çağrışımlarının yanında tatlı bir serinliğinin olduğu yadsınmayacak özelliklerindendir. Recep Örek, insan ruhunun dehlizlerine indiği öykülerini  “Gölgelerin Sessizliği” ismiyle bir araya getirmiş. Düşünsel birçok ayrıntı..»»
Barış Demirbaş

Anatolia Kitap

İş toplantısından hastane koridorlarına, mafyatik ortamlardan emniyet masalarına… Her ortamı, kendine mahsus kişileri ve olayları, kendi jargonuyla gözler önüne seren bu romanda bir taraftan dünyanın en saf ve düzgün insanı, diğer tarafta içlerinde karanlığın bin bir tonunu barındıran kişilerin çaresiz ilişkileri…Genç bir iş adamının kızına kavuşabilmek için bulaştığı ol..»»
Murat Kömür

Anatolia Kitap

Arka Kapak Yazısı     Merak ve gizemli bir kitap yüzünden karşı karşıya kalınan olaylar kahramanlarımıza unutulmaz anlar yaşatmıştır. Tek istedikleri eve ve ailelerine sağ salim dönebilmektir. Lakin bunun için akıl, cesaret, bilgi ve şans gerekmektedir.Ellerindeki yakutu almak isteyen son derece güçlü krallar son ana kadar pes etmeyecektir. Kahramanlarımızı kurtarabi..»»
Murat Kömür

Anatolia Kitap

Arka Kapak Yazısı     Akıllara kazınacak bir uğraş ile kazanılan kırmızı yakutun müthiş bir özelliği var. Bunun için zamanın tüm güçlü kralları onun peşinde. Kahramanımız hem kendi canını hem de tılsımlı yakutu koruyarak biricik amacına ulaşabilecek mi? Sizi bulunduğunuz yerden alıp çok uzaklara sürükleyecek bir serüvenle baş başasınız.      »»
Dilruba Yıldız

Anatolia Kitap

“Hiçbir yaşayan doğmamış gibi; hiçbir ölü yaşamamış gibi; hiçbir anı yaşanmamış gibi olmaz. Hiçbir kan dökülmemiş gibi; hiç bir savaş yapılmamış gibi; hiçbir güvercin vurulmamış gibi olmaz…” Biri Bahriyeli, diğeri Harbiyeli, ötekisi ise polis memuru olan üç erkek kardeş, çok sevdikleri babalarının izini takip edip vatan için gizli görevlerde etkin ve önemli rol oynarlar..»»
Murat Kömür

Anatolia Kitap

Sırlarla dolu bir kitabı keşfeden iki genç, zaman içinde kaybolup bambaşka diyarlara gider. Geri dönebilmeleri için ölümsüzlüğü bulmak zorundadırlar. Bunun için nefes kesen bir macera,gizemli ülkelere uzanan bir yolculuk onları beklemektedir. Bakalım geri dönmeyi başarabilecekler mi? Tek solukta okuyacağınız bir macera serisi sizi bekliyor.       ..»»
Semra İmamoğlu

Anatolia Kitap

Tutsaklık daha önce hiç bu kadar çekici değildi, ölü bedenler içine sıkışan; ölmek ve ölmemek arasında kalan birer ceset gibi sağı solu prangalar olan bir kadın, hiçbir kadının cesaret edemeyeceği kadar cesur… Tutsaklığı, başlangıcı… Sonu ise Mezarcı olan… Aslan, namı diğer Mezarcı ve Ormanın Kral’ı olan güçlü bir adam, hayatını intikam üzerine kurup bütün arkasını top..»»
Galip Şefahet

Anatolia Kitap

Galip Şehafet, 1973 yılında Azerbaycan’da dünyaya geldi. 1997 yılında tıp fakültesini bitirdi. Kardiyolog olarak görev yapan yazarın Azerbaycan’da yayımlanmış iki şiir kitabı bulunmaktadir. Kırık Merdiven isimli hikâye kitabı, yazarın şiire ve nesre hakimiyetinin somut göstergesi olarak nitelendirilebilir. Çağdaş Azerbaycan edebiyatının dikkat çeken isimlerinden olan Gal..»»
Yılçay Atar

Anatolia Kitap

Bir yanda hayal dünyasındaki kahramanları içinde yaşatan genç bir kız, diğer yanda Obsesif Kompulsif Bozukluğu olan genç bir adam...   Başarılı bir iş adamı olmasının yanı sıra, sıkıntı ve kaygılarını en uç noktada yaşayan Kadir, zihnindeki endişe ve kontrol edemediği takıntılarının etkisiyle çevresindekileri zorlu bir hayatın eşiğine getirir.   İstediği aşkı ve şefk..»»
Kader Yayaset

Anatolia Kitap

Aşk mı, nefret mi? Aşk, nefreti yok edebilecek mi? Yoksa nefret aşkı kendi karanlığına mı çekecek? Biri tutkularının esiri, diğeri duygularının… Bir tarafta intikam ateşi içinde kavrulan genç bir adam, diğer yanda kendi çabasıyla ayakta durmaya çalışan genç bir kız. Tutku dolu bir nefretle rakip olurlar ve kazanılması güç bir yarışa girerler. Genç adamın tutkusu ona b..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.