Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Anahtar Kitaplar

Anahtar Kitaplar

• Anahtar Kitaplar Kitapları | • Anahtar Kitaplar İletişim Bilgileri | • Anahtar Kitaplar Hakkında Bilgi
Sitemizde Anahtar Kitaplar isimli yayınevine ait Toplam 58 kitap bulunuyor."Anahtar Kitaplar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nazım Güvenç

Anahtar Kitaplar

Arka Kapak Yazısı   Atatürkçüler olarak en büyük hatamız: Atatürk’ün izi’nden gitmek oldu. Yolu’ndan gitmeliydik.    Atatürk bize bir altın anahtar bırakmıştı; fark etmedik!  “Ekonomi devleti” kavramı sadece Türkiye’de değil, dünyada da ilk kez Atatürk’ün 1923’te kullandığı bir kavramdır. Bu“buluş”tıpkı Kristof Kolomb’un Amerika kıtasını bulması fakat Hindistan sanm..»»
Jean Racine

Anahtar Kitaplar

Arka Kapak Yazısı     Fransız edebiyatının büyük klasik değerlerinden Racine [Rasin]’in birbirinden güzel ve ilginç üç tragedyası. Fransızca özgün metindeki gibi nazım düzeninde, her dizesi kafiyeli olarak Türkçeleştirildi.  Racine’in ilk tragedyası: Düşman Kardeşler Racine’in Osmanlı Sultanı: Bayezid’i konu eden tragedyası: Bayezid - Racine’in zirve eseri olarak n..»»
Meltem Bostancı

Anahtar Kitaplar

 Suriye’deki savaş sürecinde Türkiye’ye sığınmacı olarak gelen insanların yaşadıkları ve bu olayların basına yansımaları inceleniyor.       »»
Erol Mütercimler

Anahtar Kitaplar

Bu kitapta Ertuğrul Faciası, Osmanlı resmi deniz ve Japon gazete arşivlerinin Türkiye'de ilk kez karşılaştırılarak yazılması yanında, bu olayla ilgili, bugüne kadar sorgulanmayan bir çok soruya da açıklık getirilmektedir. Bu olayın dışında, 2. Abdülhamid'in denizcilik ve dış politikasını; Japon kalkınma mucizesini ve bu mucizenin Türkiye'ye model g&oum..»»
Dablia Porter

Anahtar Kitaplar

İster yaşam boyu dostlarımız, ister en sevgili rakiplerimiz olsunlar, kız kardeşlerimiz en içten en önemli arkadaşlarımızdır. Gönüllerden kopmuş bu sımsıcak 365 söz, duygusal bağları, aile anılarını ve sadece kız kardeşlerin oluşturduğu o özel yakınlığı anlatıyor. İnsanın kız kardeşi, asıl benliğinin bir bölümü, gönlünün, ruhunun ve anı..»»
Werner Jung

Anahtar Kitaplar

"Georg Simmel 1 Mart 1858'de Berlin'de doğdu. Leipziger ve Friedrich caddelerinin kesiştiği köşede bulunan doğduğu evin üstünde, Beytüllahim'in çocuklar yurdunun üstünde barış vaad eden kutsal ester gibi parıldayan hiçbir şey yoktu. Hayır! Binaların üstündeki abartılı ışıklı reklamlar, kirli bir dünyada, büyük..»»
Kemal Aslan

Anahtar Kitaplar

Kemal Aslan, bu çalışmasıyla önemli bir eksiği gideriyor. Sorunun amacını, kaynakla nasıl iletişim kurulması ve onun nasıl ikna edilmesi gerektiğini, sözel ifadeler kadar beden dilinin de soru sormada etkili olduğunu ortaya koyuyor.    İletişim fakültesi öğrencileri, bu alanda çalışan gazeteciler ve soru sorma konusunda kendini geliştirme..»»
Osman Korkmaz Karamanoğlu

Anahtar Kitaplar

Kemal Aslan

Anahtar Kitaplar

Haberde İdeoloji, Söylem Göstergeler dünyasında dolaşan metinleri okumak hem o metinlere hem de o metinleri üreten araca dair bir okur yazarlığı gerektirir. Çünkü her metnin, üretildiği aracın içinde şekillenen bir söylemi vardır. Haber de böylesi bir metindir. Hayatın görünümlerini gerçekliğe en yakın biçimler..»»
Jacques De Guibert

Anahtar Kitaplar

Napoleon ve Clausewitz'in Hocası, Entelektüel Bir Asker, Çağının İlerisinde Bir DüşünürKont Guibert (1743-1790) Yedi Yıl Savaşları'nın pek çok askeri seferine katıldı. 1785'te askeri akademide hocalık yaptı ve bundan üç yıl sonra da mareşal oldu. Şöhretini savaşlardaki başarılarından çok, bir kuramcı olarak yaptı. Kendisinden önceki dönem ve yaşadığı yüzyılın savaşlarını çok iyi irdelemiş ve bunla..»»
Esat Korkmaz

Anahtar Kitaplar

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.