Büyükler neden mi büyüktür? Biz, dizlerimizin üstüne çökmüşüz de ondan. Artık ayağa kalkalım! Stirnera [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Anahtar Kitaplar Yayınevi

Anahtar Kitaplar Yayınevi

• Anahtar Kitaplar Yayınevi Kitapları | • Anahtar Kitaplar Yayınevi İletişim Bilgileri | • Anahtar Kitaplar Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Anahtar Kitaplar Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor."Anahtar Kitaplar Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Miyamoto Musashi

Anahtar Kitaplar Yayınevi

1584'de doğan Miyamoto Musashi, Japonya'nın en tanınmş savaşcılarından biri oldu. Bir Samurai idi ve 30 yaşına geldiğinde 60'dan fazla döğüşü kazanmış, karşıtlarının tümünü öldürmüştü. Yenilmezliğine güven getirdikten sonra, "Kılıç Yolu" felsefesini biçimlendirmek için çalışmaya koyuldu. Beş Çember KitabıI'nı, 1645 yılında ölmeden birkaç hafta önce çekildiği Kyushu dağlarındaki bir mağarada kaleme..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Altmışlı ve yetmişli yıllarda Batı Avrupa ve ABD gençliği arasında en yaygın okunan ve tartışılan yazarlardan biridir. Halil Cibran ve 1974'de "Ermiş"in, Aytunç Altındal tarafından Türkçe'ye kazandırılmasıyla ülkemizde de tanınmaya başladı ve ilgi gördü. Yaşadığı günlerde kitaplara egemenlerce, tehlikeli, ihtilalci ve gençliği zehirleyici bulunarak meydanlarda yakılmış, kendisi de Maonit Katolik K..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

"Keşke sesimi kanatlandırmak ve mırıltılarımı şarkılara döndürmek için burada olsaydın. Yine de "yabancılar" arasındayken görünmez bir "dostun" beni dinleyip tatlılık ve duyarlılıkla gülümsediğini biterek konuşacağım." - Halil Cibran "Sana karşı taşmalarım - ne demek bu? Bütün bunlarla ne demek istediğimi gerçekten bilmiyorum. Ama senin sevdiğim olduğunu ve sevgiye saygı duyduğumu biliyorum. Ş..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Lazarus ve Sevgilisi adlı oyun, özel bir dinleyici topluluğuna okunduğu sırada Cibran 46 yaşındaydı. Hayatının önemli olaylarını geride bırakmıştı. Ermiş'in bütün dünyaya yayılan hayranları sabırsızlanıyordu. Ve O, öleceğini biliyordu... (Arka Kapak'tan) »»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

"Cibran, Yakın, Orta ve Uzak Doğu'nun geleneksel öğretilriyle Batı düşüncesini karşılaştırmış, bireysel ve toplumsal olgulara çeşitli sentezler getirmiştir.Yapıtlarında şiirsel bir anlatım kullanmış, Doğu düşüncesini Batı diliyle yazmıştır. Bu nedenle Cibran'ın eserlerini okuyanlar, bir bakıma Peygamberlerin kitaplarını okuyormuş izlenimine kapılırlar. Tıpkı kutsal kitaplardaki gibi yazım büyük ö..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

"Ülkelerindeki politik çalkantılara ve dış müdahalelere rağmen Araplar, güçlü kimliklerini koruyup geliştirebilmişlerdir. Batı dünyası kendi sorunlarına bilimin ışığında pratik çözümler ararken, Arap dünyası kendi sorunlarına bilimin ışığında pratik çözümler ararken, Arap dünyası ise hayata edebi ve felsefi açıdan bakmayı tercih etmiştir. Hazreti Muhammed ve takipçilerinin öğretileri doğrultusunda..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Çağlar önce bir kral yaşardı ve bilge bir kraldı o. Ve tebası için yasalar yapmak istiyordu. Bin farklı aşiretten bin bilge adamı başkentine çağırıp yasa yapmalarını istedi. Ve hepsi olup bitti. Ama bir parşömen üzerine yazılı bin yasa kralın önüne getirilip de onları okuduğu zaman, yüreği kan ağladı; çünkü krallığında bin çeşit suç olduğunu bilmiyordu. Ardından katibini çağırdı ve dudakla..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

"Haberci", Cibran'ın ikinci kitabı olmasının yanında, meramını çizgilerle resmeden sanatçının, sözcük-leri ustalıkla kullanan bir bilge kişiye dönüşmesinin de habercisidir. Geniş bakış açılı, daha derin bir bilgelik; sıcak, yumuşak bir sevecenlik taşıyan, yine de kontrollu bir ironiye sahip, bir çoğu güncelliğini yitirmeyen meseller. Aşk ve özlem dalgasıyla yazılmış, Ermiş'e açılan kapının eşiğ..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

"Siz çoksunuz, oysa ben tekim. Bana dilediğinizi söyleyin ve yapın. Dişi koyun gecenin karanlığında kurtların avı olabilir, fakat kanı vadinin taşlarında tan ağarıp da güneş yükselene değin duracak." Cibran'a özgü görkemli betimlemelerin ve kanatlı sözlerin yer aldığı bur öyküleri kitabı. (Arka Kapak) »»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

"Dünya tanrısı çıldırmış, bir erkek ve bir kadın dışında bütün yaşamı yok etmişti. Toprak bir kafatası gibiydi, çukurları kuru, nehir yatakları gri, yüzeyi maden griliğinde. Kadınla erkek gözyaşlarıyla suladı toprağı ve tekrar verimli kıldı, böylece yaşam geri döndü dünyaya." Halil Cibran'ın Dünya Tanrıları adlı kitabı yukarıdaki tek tanrı idolünü kıran ve bu sayıyı üçe çıkaran üçlü bir duygu y..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Din bir tarladır insanlar için, Sadece menfaati olanlar sürer o tarlayı. Kimi cennete gitmeyi umut eder dindarların, Kimi de cehennem ateşinden korkar cahilce. İbadet etmezdi insanlar hiçtir Tanrı'ya Yeniden dirilme korkusu olmasaydı. Ve inkar ederlerdi Tanrı'yı, Sevap beklentisi olmasaydı. Sanki din bir ticarethanedir onlar için, işlettiklerinde kazanıp ihmal ettiklerinde zarara uğradık..»»
Halil Cibran

Anahtar Kitaplar Yayınevi

İsa, bir mesîh ve peygamberdi, ama aynı zamanda da Nasıra'dan yola çıkmış bir insandı. İşte Cibran, İsa'yı insan olarak, bir ozan, bir bilge olarak irdeliyor. Doğumundan ölümüne değin çarmıhını yanında taşıyan isa'yla birlikte yaşamış gibi sağlam bir tanıkla ve destansı bir dille kaleme almış o günleri. Bu yapıtta, bilgesinden tüccarına, rabiş esinden hırsızına varana kadar isa'ya tanık olmu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.