İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM



Kitap Ara:
Kitap Kişi
AltınPost

AltınPost

• AltınPost Kitapları | • AltınPost İletişim Bilgileri | • AltınPost Hakkında Bilgi
Sitemizde AltınPost isimli yayınevine ait Toplam 16 kitap bulunuyor.



"AltınPost" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..



Son Yayınlanan Kitapları
Nathaniel Hawthorne

AltınPost

New England yakınlarında,yan sokaklardan birinin ortalarında eski bir ahşap ev vardır.Farklı yönlere bakan keskin uçlu yedi çatısı ve ortada da toplu halde yükselen bacalar bulunur.Sokak,ismini bu eski Pyncheon Evi'nde alan Pyncheon Sokağı'dır.Kapının önünde duran iri siyah ağacı da semtte doğan herkes Pyncheon Kara Ağacı olarak bilir.Bu şehre yaptığım her ziyaretimde sırf bu iki tarihi değerin,bu..»»
Edgar Wallace

AltınPost

Belinham kütüphanesinde iki bayan memur çalışıyordu. Martin biri ile görüşmek üzere kütüphaneye gitti. Kütüphane biraz nemli ve yüksek kitaplıklardan oluşuyordu. Genç bir bayan masada kitapları fişlemekle uğraşıyordu yavaşça yanına geldi; Merhaba ben Scodland Yard'dan geliyorum adım Martin bir hırsızlık ihbarı için geldim. Konuşurken gözleri raflardaydı. Karşı cinse saygılıydı fakat çok ilgilenmez..»»
Edgar Wallace

AltınPost

Uzak bir yerden gelip köye yerleşen kişiye kuşkuyla bakılırdı. Bu kişi yıllar yılı dürüst hareket ettikten sonra ki bilgili yahut hünerliyse herhangi bir yanlışı görülmezdi. Diğer yandan köylünün alışılmadık şeyleri görmesi onları korkuturdu. Bunun için konuşmak ve anlaşmak onlar için önemliydi. Köylüler yavaş ve olağan şeyleri bildikleri için hızlı ve beceri isteyen işlere yabancıydı öyle ki onla..»»
Gürsel Karataş

AltınPost

Fark eder mi gönül, yanında yar olmayınca... Ha kış, ha bahar yada yaz olduğunda. Hazanda yapraklar tek tek döküldüğünde, Sen yine gelmişsin son seyran. Mevsimleri sensiz yaşıyorsa bu can, Neye yarar gecemde olsa ayçam. Düştü yapraklar sanki ömürden, Sen yine gelmişsin son seyran. Gözleri açıp kapatıncaya kadar yıllar geçmiş Geride bırakma sakın gençlik elden de gitmiş. Görmeden geld..»»
İlhan Koruyucu

AltınPost

Yazar İlhan Koruyucu yaşamı boyunca edebiyata tutkulu iyi bir okur ve deneyimli bir yazar olmuştur. Yazdığı eserlerine kendince can katarak aynı ruhu okuyucuya geçirmeyi hedeflemiş üstün sezgi ve şiire olan sevgisiyle tüm eserlerini benimsemiştir. Yazar bu kitabında siz okuyuculara aldığı eğitimlerle ve ruhunun hassaslığı ile yazdığı, yazarken yaşadığı tüm duygularını aktarmış, kendince hayatı, a..»»
İsmail Doğan

AltınPost

ÖMRÜMÜN SON FAHİŞESİ Humuslu toprak gibisin Bire beş veren Hercai kokular saçan Gülümsün, bir değil yedi veren İsyanı öncesi İblis'in ruhu Çileler, vefalar güruhu Her şeye rağmen Seni terk edip unutacağım Nokta (.) Şimdi yeni bir cümleye başlayabilirsin Kusursuz, Fütursuz, Dumrul'suz (Tanıtım Bülteninden) »»
Musa İşleyen

AltınPost

Naçiz bir hatıradır bu resmim Bakıldıkça hatırlana cismim Dokuz yüz elli beşte doğmuşum Nüfus kaydında Musa'dır ismim. (Arka Kapak) »»
Muammer Özdayıoğlu

AltınPost

Tevfik Karabulut

AltınPost

Yine hazan vakti geldi dayandı Ağaç hüzünlendi dal yarelendi Mevsim döndü artık bağlar bozuldu Bülbül hüzünlendi gül yarelendi Işıkları biraz soldu gözlerin Ağrıları uç veriyor dizlerin Keyfi kaçtı cümlelerin sözlerin Ağız hüzünlendi dil yarelendi Başlar eğik artık omuzlar düştü Eller hüzünlendi kol yarelendi Adımların hızı bile değişti Ayak hüzünlendi yol yarelendi Birer birer d..»»
Necati Kırış

AltınPost

Önce iyiler hayır, kötüler de şer idi; Şerlerin bazıları şimdi ehven sayıldı. Ne kadar yüksek değer varsa içi oyuldu; Yüce aşkın yerine yazık, şehvet koyuldu Bilge, âlim, hocalar bir kenara itilip Sahte unvan sahibi cahillere uyuldu. Zenginler daha zengin, fakirler daha fakir; Eş ve dost zengin oldu sahipsizler soyuldu Rantçılar, fırsatçılar ihaleyi kapınca Zevkten dört köşe olup ..»»
Kenan Olpak

AltınPost

Mine eski iş yerinin karşısındaki pastaneye erken gelmiş, arkadaşlarını bekliyordu. Tülin, Nilgün ve Sema, bu sabah işe gelir gelmez toplanmışlar, Mine'nin neden onları çağırdığına dair kafa yoruyorlardı. Nilgün ***Yine bir aşk hikâyesidir*** deyince Tülay ***Aman bizi karıştırmasın***, Sema da ***Az sıkıntı çekmedik onun eski aşkından*** dedi. Üç arkadaş masalarına dönerken eski olayları şöyl..»»
Murat Gökhan Dalyan

AltınPost

Eski çağlardan Sanayi Devrimi'ne kadar kervanlar, ulaşım ve ekonominin olmazsa olmaz çarkıdır. Sanayi toplumlarında kervan soymak bir kahramanlık ve bir cesaret işi olup çevreye nam salmaktır. Köroğlu, Bolu Dağları'ndaki ününü bir anlamda kervanları soymakla kazanmıştır. Dede Korkut Hikâyeleri'ndeki figürlerden Bay Püreoğlu, yurtlarına gelen bir kervanı soyguncuların elinden almakla ***Bamsı Beyr..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.