Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Altıkırkbeş Yayınları

Altıkırkbeş Yayınları

• Altıkırkbeş Yayınları Kitapları | • Altıkırkbeş Yayınları İletişim Bilgileri | • Altıkırkbeş Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Altıkırkbeş Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 155 kitap bulunuyor."Altıkırkbeş Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları

Altıkırkbeş Yayınları

Karanlık nedir? Eve ve içe kapanık olarak bilinen, kadınlardan neredeyse uzak duran, en sağlam dostluklarını sayısı yüz bini aşan mektupları aracılığıyla kuran ve bu konuda haklı bir ün edinen, yaşarken öykülerinin toplu basımını göremeyen, oldukça çıkık çeneli, tuhaf ve donuk bakışlı bir adam: H. P. Lovecraft. Ve onun, doğaüst&u..»»
Philip K. Dick

Altıkırkbeş Yayınları

Bilimkurgunun büyük ustası Philip K. Dick'ten yaşam, ölüm ve gerçeklik üstüne bir başyapıt daha... Ben Ubik'im. Evrenden önce ben vardım. Güneşleri ben yarattım. Yaşamları ve yaşanacak yerleri ben yarattım; onları buraya getirdim ve onları oraya koydum. Benim istediğim gibi davranırlar, ben ne dersem onu yaparlar. Benim sözüm ..»»
John Ronald Reuel Tolkien

Altıkırkbeş Yayınları

Kayıp Öyküler Kitabı; Hobbit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion ile tanıdığımız sevdiğimiz Tolkien'in 12 ciltlik yapıtı Orta Dünya Tarihi'nin ilk cildi. Kayıp Öyküler Kitabı bütün Orta Dünya tasarımının en başında durmakta, çünkü bu kitap Silmarillion denilen mitolojinin kağıda dökülmüş ilk biç..»»
Franz Kafka

Altıkırkbeş Yayınları

Her insan içinde bir oda taşır.»»
Tahir Musa Ceylan

Altıkırkbeş Yayınları

Ilık Sarı Işık Rüyadaki kadın terk etti. Nemli gözleri Tuhaf bir karanlıkta eriyor Ve yüzün üstünden akıp yere yığıldıkça zincirleri Paslı demir sabahlarında gövde biraz daha çöküyor Hep böyle olur Yüz karanlık yatağın içinde bir gökyüzü gibi durur Açıldığında bir zaman ..»»
Mehmet Kösemen

Altıkırkbeş Yayınları

Hayal gücü; insanı insan yapan özelliklerin en önemlisidir. Atalarımız onun sayesinde duvarlara göz alıcı hayvan resimleri çizmiş, taş ve ahşaptan yüce tapınaklar dikmiş ve asırlar boyunca yankılanan edebi eserler üretmiştir. Bu bitmek bilmez üretim boyunca insanlar karşılaştıkları şeyleri açıklamak için de hayal güçlerine..»»
John Ronald Reuel Tolkien

Altıkırkbeş Yayınları

Kayıp Öyküler Kitabı 2, on iki ciltlik Orta Dünya Tarihi'nin ikinci cildini oluşturuyor. Sİlmarillion denilen mitolojinin Kayıp Öyküler 1 ile başlayan anlatımı elinizdeki kitapla tamamlanıyor. Altıkırkbeş ağır ama sağlam adımlarla on iki ciltlik maceraya devam ediyor.»»
Philip K. Dick

Altıkırkbeş Yayınları

Nicole "Yakalayın onu!" deyince koruma doğrudan Goltz'a ateş etti. Tam o anda Golt zaman makinesini kullandı, etrafı bulanıklaştı ve Goltz kayboldu. Yine aynı odada, geleceğin kolay kolay ele geçmeyen hayaletlerinin tam ortasındaydı. Düzensiz bir sırayla, psikoinetik Richard Kongrosian'ı önce arınma ayinlerinde sonra da Wilder Pembroke ile birlikte tuh..»»
H. G. Ginger

Altıkırkbeş Yayınları

Kabala'nın yaratılmasından çok önce tapınılan ve çarılan eski çağlara ait güçler vardır. Bunlar Sümer inancındaki kadimlerdir ve Aleister Crowley'in majisinde ve H. P. Lovecraft'n mitosunda yaşarlar. Dünyayı bir kez daha yönetmek için kapının hemen ardında beklemektedirler... Uzun süredir kayıp olan sihirbazın elki..»»
H. G. Ginger

Altıkırkbeş Yayınları

Kabala'nın yaratılmasından çok önce tapınılan ve çarılan eski çağlara ait güçler vardır. Bunlar Sümer inancındaki kadimlerdir ve Aleister Crowley'in majisinde ve H. P. Lovecraft'n mitosunda yaşarlar. Dünyayı bir kez daha yönetmek için kapının hemen ardında beklemektedirler... Uzun süredir kayıp olan sihirbazın elkitabı, b..»»
Mehmet Ada Öztekin

Altıkırkbeş Yayınları

Mehmet A. Öztekin, işitsel konstrüksiyonu görsel bir anlatıya dönüştürerek sunar. Onun metinlerini okurken ideal bir okur tipinin izleyici durumuna düşmemesi olası değildir. Cümleler karelere, pasajlar sekanslara dönüşüyor ürettiği metinler boyunca. Size sunduğu metin, görsel bir şölen havasına bürünüyor; bunun te..»»
Umut Kullar

Altıkırkbeş Yayınları

Altını şer İncisi ker...»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.