Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Altıkırkbeş Basın Yayın

Altıkırkbeş Basın Yayın

• Altıkırkbeş Basın Yayın Kitapları | • Altıkırkbeş Basın Yayın İletişim Bilgileri | • Altıkırkbeş Basın Yayın Hakkında Bilgi
Sitemizde Altıkırkbeş Basın Yayın isimli yayınevine ait Toplam 67 kitap bulunuyor."Altıkırkbeş Basın Yayın" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Emre Dirağ

Altıkırkbeş Basın Yayın

Hakimiyet hiyerarşisinin dijital ortamda yeniden biçimlenmesiyle paylaşımlara alınan “beğeniler”; kullanıcılar arasında takas edilen, hep daha fazlası arzulanan, bağımlı kılan, esarete sürükleyen, karşı konulamaz bir yükseliş arzusunun sembolleşmiş hâli oldu. Bu durum öyle geniş kitlelere yayıldı ki kendini üstün hissetme saplantısını temsil eden narsisizm bir kusur olmaktan çıkıp “norm” halin..»»
A. Tufan Palalı

Altıkırkbeş Basın Yayın

Sözcüklerin peşinde olduğu için okuduğu kitabın adını önemsemeyenler gibi; Henri Cartier-Bresson’da görünene odaklanmanın değil, iyi fotoğrafın peşindeydi. Onu iyi fotoğrafa ulaştıran düşünce pratiklerine yaklaşabilmek için, ‘kavrayış’ olarak düşünce ile ‘kaşına kaşına tasarlayıp durma’ anlamındaki düşünceyi ayırt etmek gerekir. Bu ayrım, zihinden-bakışa yönelmek yerine,..»»
Berxwedan Yaruk

Altıkırkbeş Basın Yayın

Gece yarısı akla düşen gölgeler gibi. Kuş bakışı kayar o topraklar yeşilin gövdesine. Onun sesi de, sessizliği de kitapta yaşar. O masada tarihi yazan da şairdir. Sorumluluğu ve aşkı büyüktür. Hafifletilemez bir suç yaratır kendinden. Kimsenin haddi düşmez sözün değmesine. O çoktan yolculuğuna çıkmıştır, ince ince. Sızım sızım.   -Umay Umay-         ..»»
Mehmet Öztekin

Altıkırkbeş Basın Yayın

Kaybedenler Kulübü bundan yaklaşık yedi yıl önce gösterime girdiği günlerde kült bir iş olacağının işaretlerini vermişti. Öyle de oldu. İkinci filmin çekileceği duyulduğunda ciddi bir dirençle karşılaştı. Birinci gibi olmaz diyenlerden, ne gerek vardı diyenlere, 2 dakikalık fragmandan sayfalarca film eleştirisi yazan sanal alem kahramanlarına kadar. Yolda 2018 yılının Ma..»»
Kaan Çaydamlı

Altıkırkbeş Basın Yayın

Arka Kapak Yazısı       "Sonra sevişelim dedi, doğurmak istiyorum kendimi..."     K.       »»
Yusuf Reha Alp

Altıkırkbeş Basın Yayın

Arka Kapak Yazısı     “… 2013’ün Nisanı’nda İstanbul’dan New York’a gidecek uçağa bindiğimde başıma geleceklerden habersizdim elbette. Bir önceki seyahatimde tanıştığım bir Şaman yardımcısının daveti ve bir dostun ısrarı üzerine çıktığım bu yolculuğun, yaşamımın en sıra dışı yolculuğu olacağını da bilemezdim.” Şamanizm, bugüne kadar çok sayıda araştırmacı tarafından..»»
A. Tufan Palalı

Altıkırkbeş Basın Yayın

“Kitabın en önemli yazılış nedenlerinden biri olan kış bahçe­si fotoğrafını ne kitabın içinde ne de başka bir mecrada göre­meyiz. Adeta saklıyordur fotoğrafı Barthes.’’ Elinizdeki kitap işte bu fotoğrafın peşine düşüyor ve müthiş bir “Camera Lucida Anlama Kılavuzuna’’ dönüşüyor. Fotoğraf yazınının tartışmasız baş yapıtı olan Camera Lucida, “hayat küçük yalnızlık darbeler..»»
Aliester Crowley

Altıkırkbeş Basın Yayın

Simon Iff bir majisyendi. Majisyenler batıl inançlı ahmaklardır. Bu yüzden Simon Iff, Amerika’ya giderken yanına kullanışlı bir el çantasından başka bir şey almamıştı.       »»
Sigmund Freud

Altıkırkbeş Basın Yayın

Korktuğu kurt babasıydı şüphesiz...       »»
Seçil Demirhan

Altıkırkbeş Basın Yayın

Kum okula başlıyor.. İlk’ler heyecan vericidir. İlk’ler macera doludur. Ama her macera çözülmesi gereken problemlerle doludur, yoksa o macera olmaz ki.     Afacan Kedi Kum’a  İlk’lerle dolu bu maceralarında arkadaşlık etmek çok eğlenceli olacak…       »»
Seçil Demirhan

Altıkırkbeş Basın Yayın

Kum ilk defa Parka gidiyor… İlk’ler heyecan vericidir. İlk’ler macera doludur. Ama her macera çözülmesi gereken problemlerle doludur, yoksa o macera olmaz ki.     Afacan Kedi Kum’a  İlk’lerle dolu bu maceralarında arkadaşlık etmek çok eğlenceli olacak…       »»
Doğuş Kökarttı

Altıkırkbeş Basın Yayın

yirmi yaşında dünyanın en güzel gökyüzünün altında bütünümle ileri akıyorum   gezgin suların üzerinde   gezegenin göçebe yerlisi   varoluşunda sonsuz suların üzerinde nehir yolcusuyum.       »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.