İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Akış Yayıncılık

Akış Yayıncılık

• Akış Yayıncılık Kitapları | • Akış Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Akış Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Akış Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Akış Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Can Alpgüvenç

Akış Yayıncılık

Bediüzzaman'dan Hastalık Dersleri Hastalık ve belâ sevilir mi? Bu soruya 'evet' cevabı vermek ne kadar zor! Fakat Said Nursî (Hz) hastalık ve musibetleri sevdiriyor. Bu kısacık kitapta hastalık ve belâların neden ve nasıl sevileceğini öğreneceksiniz! İnanmıyor musunuz? O halde okuyun! Bediüzzaman Hazretleri, 'Hastalar Risalesi' adlı eserinde, hastalıklardan duyulan korku ve üzüntünün se..»»
Can Alpgüvenç

Akış Yayıncılık

Yaşlı bir adam, yolda iki kat olmuş, bastonuna dayana dayana güçlükle ilerliyormuş. Babasının elinden tutup yürüyen küçük bir çocuk, insanoğlunun günün birinde belini dik tutmasının bile başarılması güç bir iş olduğunu bilmediği için, onu yerde bir şey arıyor sanmış ve babasına dönerek: 'Baba, bu dede yerde ne arıyor?' Diye sormuş. İhtiyarın neyi kaybettiğini çok iyi bilen babası: 'Gençliğ..»»
Ünal Sakman

Akış Yayıncılık

Her caddesinde, her sokağında bir-iki gazete ve dergi idarehanesinin bulunduğu Cağaloğlu ve onun kucağındaki Babıâli artık yok. Gazetecilerin iç içe yaşadığı bölgede şimdi halıcılar, hediyelik eşya satıcıları, kafeler var. Boyunlarındaki fotoğraf makineleriyle hızlı hızlı yürüyen, koşan gazetecilerin yerini, turist rehberleri aldı. Babıâli, yaşlı belleklerde bir hâtıra olarak kaldı. Gençler ise,..»»
İsmail Fatih Ceylan

Akış Yayıncılık

Bu roman 12 Eylül öncesi dönemde geçen olayları konu edinmektedir. O dönemin militan gençlerinden olan Cihan, etrafındaki insanların hayran kaldığı, pek çok insanın etkilendiği bir gençtir. Müthiş hareketliliği ve bilgisiyle gençleri yönlendiren, fikir tartışmalarında rakiplerini bozguna uğratan ve konuştuğu her insanı etkileyen Cihan, gençlerin örnek aldığı bir ideal tiptir. Kardeşi Timuçin'i d..»»
Seval Alkan

Akış Yayıncılık

Senin üstüne vazife değil. Sen iyi olmana bak. Kötülük senin sınırlarında durakladı mı, kalmadı mı? Sana sirayet etti mi, etmedi mi? Sana bulaşamadığı, seni karartıp bozmadığı dakikada kötülük hezimete uğradı gitti. İnsan benimsediği düsturları unutmamaya gayret etmeli. Hoş unutsa da günün birinde mihnet ve elemle hatırlayıp tazelemeye mahkûmdur. Düsturların, senin hayat ve ebediyyet mayandır..»»
İsmail Fatih Ceylan

Akış Yayıncılık

Neslihan Hanım, iman hizmetinde yer alan, Nur sohbetleri ve hanım faaliyetlerinde bulunan gayretli bir kadındır. Kızı Beyza'yı da öyle yetiştirmiştir. Kocası Sırrı Bey, farklı yapıda olmasına rağmen tercihlerine saygı duyar. Beyza, arkadaşlarıyla Yavuz Sultan Selim Camiinin bahçesinde sohbet ederken acı haberi alır: Annesi, bir ders sonrası Avcılar'dan dönerken kaza yapmıştır. Neslihan Hanımı..»»
İsmail Fatih Ceylan

Akış Yayıncılık

Mete, zengin bir ailenin tek erkek çocuğu olmasına rağmen, mutsuz ve yalnız bir gençtir. Tek yakın dostu, dert ortağı ablası Banu, fiziki kusurunu abartan Mete'yi teselli etmeye çalışsa da, kardeşi yalnızlığı seçmekte, geceyi ve yıldızları her şeyden fazla sevmektedir. Teyzeleri ünlü romancı Emel Hanım ile kızı Burçin ziyaretlerine geldiğinde, sadece Mete'nin değil bütün ailenin hayatı değiş..»»
Meryem Aybike Sinan

Akış Yayıncılık

Yazmak, yanmaktır. Aşk da ateşlerin en şiddetlisidir. Ateş de su gibi arıtır. Dert ağlatır, aşk söyletirmiş. Yazmayı geçici bir heyecanın ötesine geçerek sürdürenlerin gönlünde aşk ateşi mutlaka yanmaktadır. Bilmek sevmekle özdeştir bizim geleneğimizde. Sevmek ise yapmaktır. Bilgi, kuru bir dava değil, kendinde tecelli eden İlahi isimlerin sırlarının açılmasıdır. Böylesi bir yetkinleşme ..»»
Meryem Aybike Sinan

Akış Yayıncılık

Meryem Aybike Sinan hanım, yazdıklarıyla farkedilen ve kendi okuyucu kitlesini yazdıklarının güzelliğiyle oluşturan bir yazar. Günümüzde bu tarz yazarların sayısı az. Öyle olduğu için, Meryem Hanım'ın yazarlığı gerçekten de hem farklı, hem anlamlı. Gerek yazılarında, gerek hikayelerinde, soylu ve kutsal yazı geleneğini ihtişam ve zarafet tülüne bürüyerek devam ettiriyor. Kalemine doladığı ma..»»
Bilgesu Erenus

Akış Yayıncılık

"Dilsizdir başsızdır demedik, otuzsekiz yılını konuşturduk! Giden canlara yazıksa da bu da bir şeydir! Yeniden yaşarken, aklın ışığında baktık ki, yıllardan bi yıl otuzsekiz, yirmisekiz de olabilirdi, ellisekiz de, doksansekiz de, ikibinsekiz de... Aklın ışığında baktık ki, bizim suçlarımızı silmese de, asıl suçlu savaş denen illet, insanı insanlıktan çıkarıyor iki yanlı. Savaşı değil de, yıl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.