İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Akçağ Yayınları

Akçağ Yayınları

• Akçağ Yayınları Kitapları | • Akçağ Yayınları İletişim Bilgileri | • Akçağ Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Akçağ Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 383 kitap bulunuyor.
Başkent Ankara'da faaliyet gösteren AKÇAĞ YAYINEVİ; başkentte kültür merkezi eksikliğini hisseden bir grup idealist üniversite öğrencisinin ortak girişim ve katkılarıyla, 1968 yılında kooperatif olarak yayın faaliyetine başladı. Kooperatif ortağı öğrencilerin mezuniyetlerinden sonra değişik illerde, devletin çeşitli kademelerinde görev almaları nedeniyle yönetimde güçlükler yaşandığı için, şirketin faaliyetine bir süre ara verildi. 1977 yılında Anonim Şirket olarak tekrar faaliyetlerine başlayan AKÇAĞ, o günden bu tarihe kadar aralıksız Türk kültür hayatına hizmet etmeye devam etmiş/etmektedir. En büyük hisse sahibi olan şirket kurucularından Ahmet Hikmet ÜNALMIŞ'ın yönetiminde faaliyete devam eden AKÇAĞ, kurulduğundan bu yana kültür kitapçılığı ve edebiyat eserleri yayıncılığında Türk kültür hayatına çeşitli ciltlerden oluşan 1000'e yakın eser kazandırmıştır. 42 yıldan beri yayın yelpazesini dini yayınlardan üniversite ders kitaplarına kadar kendi içinde çeşitlendiren ve genişleten AKÇAĞ YAYINEVİ, okuyucu beklentilerine gereken önemi vermektedir. AKÇAĞ YAYINEVİ, kuruluş ilkesi doğrultusunda, genelde; Türk insanının öz kültürünü yansıtan eserleri yayınlayarak genç nesillerin geçmişle kucaklaşmasını, geçmişiyle barışık olmasını, geçmişini tanıdıkça da geleceğe daha emin ve güvenle bakmasını; özelde ise, bu ülkede fikir ve kültür hayatının zenginleşmesine karınca kararınca katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. AKÇAĞ BASIM YAYIM PAZARLAMA A.Ş. adıyla faaliyetine Ankara Kızılay mağazasında sürdürmektedir.
Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Güneş

Akçağ Yayınları

Katü'l-Amare Zaferi, dünyaya hükmetmiş büyük imparatorluklar içinde sadece Osmanlı Cihan Devleti'nin Çanakkale Savaşı'nı ve Kutü'l-Amare Muharebesi'ni kazanıp, bu muhteşem galibiyetleri yaşadıktan ve "Kuğunun Son Çığlığı"nı gök kubbeye saldıktan sonra ihtişamlı bir gurub ile batışına tarihin şahitlik ettiği saklı kalmış bir büyük destandır. Kutü'l-Amare Zaferi; Anadolu'dan Kıbleye doğru akan Di..»»
Mustafa Kemal Yıldırım

Akçağ Yayınları

Ayrılık treni geldi artık, Vagonlar siyah mı siyah. Vagonlar keder, Vagonlar yalnızlık. Vagonlar aşkın mutluluğuna, Aşkın kavuşmasına hasret. Vagonlar, ağlamaklı gözler gibi yanıyor. Birazdan vagonlar ilerleyecek, Karanlıklar içinde, Ince raylar üzerinde. Raylar ince ve uzun, raylar. Raylar, karanlığın parlaklığını emmiş, Zehir! Raylar, aşkımızın sırtına bir kırbaç gibi Inmeye hazır, asi ve küstah..»»
Mustafa Berçin

Akçağ Yayınları

Gökyüzüm, Günün sonuna yaklaşıyoruz, hala yağmur yağıyor. Nisan yağmurları başladı. Buraların yağmurları da bir başladı mı artık gerisini sen düşün! Toprak çürüyecek, diye korkuyorum inan ki! O kadar çok yağıyor. Bu sabah yağmur erken sayılabilecek bir vakitte başladı. Ben de inadına yağmurda yürüdüm. İliklerime kadar ıslandım."Üşümedin mi ?" diye soruyorsan, cevabım hayır olacak. Neden mi? Çün..»»
Hayati Bice

Akçağ Yayınları

Bu kitaptaki yazıların yazılma sürecinde etkin politik-kültürel aktörler olarak yazılarıma konu olmuş ve bir kısmı ile tanışma şerefine nail olduğum- bazı Türk önderleri, yeryüzündeki fanî hayatlarını tamamlayıp Allah’ın engin rahmetine ve sonsuzluğa tevdi edildiler. Bu çerçevede Afganistan Türkeri’nin yiğit mücahid önderi Azad Bek Kerimî, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ebulfeyz Elçibey, ..»»
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

Akçağ Yayınları

Hak Dini Kur’an Dili Elmalılı Tefsiri 10 Cilt»»
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

Akçağ Yayınları

Başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere, çok sayıda kuruluş ve yayınevi tarafından Kuranın anlamını açıklayan mealler yayınlanmıştır. Ancak, Cumhuriyetten sonra yayımlanan Kuran tefsirleri ve mealleri içinde, ülkemizde en çok tutulan ve kabul gören tefsir hiç şüphesiz Hak Dini Kuran Dili adlı tefsir ile aynı adı taşıyan bu mealdir. Eserin yazarı Elmalılı Hamdi Yazırın ilmi otoritesi, günümüz i..»»
Hasan Can

Akçağ Yayınları

Olumsuz alışkanlık ve düşüncelerin insan mayasına işlememesinin teminatı nitelikli eğitimdir. Eğitim, insanı eğip bükmeyi değil, irfanla besleyerek yüceltmeyi amaç edinir. Bireyi arındıracağı yerde çamurlaştırarak çirkefleştiren; köşe dönmecilik, fırsatçılık ve doğru konuşmamaya şartlandıran bir süreci “eğitim” olarak tanımlamak güçtür.Türkiye'de bugünün okulu, nesillerin ruh kökünün kurutulduğu b..»»
Ali Berat Alptekin

Akçağ Yayınları

Aşık edebiyatı araştırıcıları, Aşıklar Bayramı’nı Ziya Paşa’nın Amasya mutasarrıflığı sırasında yapılan panayıra saz şairlerini de davet etmesiyle başlatırlar. Bunu 1. Sivas Aşıklar Bayramı, Bayburt Aşıklar Bayramı, 2. Sivas Aşıklar Bayramı ve Konya Aşıklar Bayramı (Türkiye Aşıklar Bayramı) takip eder. Elbette bayramların hepsinin kültür hayatımıza bıraktığı önemli izler vardır. Ama bunlar arasınd..»»
Nazmi Şimşek

Akçağ Yayınları

İnsan yaratılışı bakımından aklemin fiziksel olarak küçültülmüş bir modelini temsil eder. Düzlükleri çukurları zirveleri vardır. Çoşku ve hırsı zaman zaman fırtınalar kasırgalar oluşturur. Şimşekler hızında olayları kavrayışı yıldırımlar kadar kararlı ve serttir. Bazen durgun bir deniz gibi sakin sakinliği nispetinde de derinliği simgeler. Bazen gökyüzünün sonsuzluğu derecesinde idealleri vardır,u..»»
Talat Ülker

Akçağ Yayınları

giderken,ellerini götürmeseydin keşke…bir şeyler bıraksaydın geridehüzünden başka… gecenin alaca karanlığında,ateş denizine dönerken uyku,köz olupalnımı dağlarken terim,yanımda olmalıydı ellerin…giderken,ellerini götürmeseydin keşke… gece,bulutlarda uykusu,gelen küçük bir damla su,şebnem olup düşerken güllere,yanımda olmalıydı ellerin…giderken,ellerini götürmeseydin keşke… bakiyesi nedir ..»»
Ertuğrul Yaman

Akçağ Yayınları

İnsanoğlu, yaşadığı sürece hayatını devam ettirebilmek için mutlaka bir şeyler yapmak zorundadır. Kimisi öğrencidir, kimisi akademisyendir, kimisi memurdur, kimisi iş adamıdır, kimisi işçidir vb. Hangi konumda olursak olalım başarılı olmak için birinci şart; amaç ve hedeflerin belirlenmesi ise, ikinci olmazsa olmaz kural da planlama yapılmasıdır. Hayatımızda belirlediğimiz hedeflere ulaşabilmek, s..»»
Nazmi Şimşek

Akçağ Yayınları

Birden şimşekler çaktı, kadının çakır gözleri adamınki ile buluşuverdi. Adam, yüreğinde bir şey saplandığını zannetti. Yoğun bir gök gürlemesinin ardından düşen yıldırım sonucu ağaçların sallanmasından çıkan ses misali, adamın eklemleri çatırdadı, nesnelerin sağa sola uçuşmasını yaşıyor gibiydi sanki bütün adaleleri etrafa savruldu. Adam önce bir titredi, toparlanmaya çalıştı, ne olduğunu anlamadı..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.