Hatalarımı düzelten kimse uşağım bile olsa efendim olur. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Akademi Yayın

Akademi Yayın

• Akademi Yayın Kitapları | • Akademi Yayın İletişim Bilgileri | • Akademi Yayın Hakkında Bilgi
Sitemizde Akademi Yayın isimli yayınevine ait Toplam 19 kitap bulunuyor."Akademi Yayın" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Fatoş Tünay Yarman Vural

Akademi Yayın

Bilgisayar Bilimleri ve onun yarattığı Bilişim Teknolojileri, uygarlık tarihinde çoktan yerini aldı. Artık geçen kervana katılamayan toplumlar, tarihten silinmeye mahkum görünüyor.Bu kitap, bilişim dünyasının gizemli perdesini aralayan bir çalışma... Bilgisayar Sistemleri ile ilgili kavramları hem usta hem de ürkek bilişimciye aynı esneklik ve ..»»
Ünal Yarımağan

Akademi Yayın

Önsöz Bu kitabın konusu olan "özdevinirler (otomatlar) kuramı ve biçimsel diller" bilgisayar bilimleri ve mühendisliğinin kuramsal temelleri alanının en önemli konularından biridir. Bu nedenle bilgisayar bilimleri ve bilgisayar mühendisliği alanında eğitim veren lisans programalarının birçoğunda bu konunun işlendiği bir derse yer verilmekt..»»
Kolektif

Akademi Yayın

Irkçı Siyonist Devlet karşısındaki Filistin trajedisinin travması, aşağılayıcı yenilgi ve gerilemeler, nihayet Irak'ın işgali, Bağdat'ın dünyanın gözleri önünde vandal yapması, Abu Geraib'in, Guantanamo'nun Arap ruhunu yaralayan barbarlıkları, hepsi birden, derinden sarsıcı etkiler bıraktı umarsızlığa mahkum edilmiş milyonlarda. Ama yine de kadim halkların ve uygarlığın üzerine serpilen çürütücü "..»»
İbrahim Okçuoğlu

Akademi Yayın

Bu çalışmada sermaye ve üretimin uluslararasılaşması neredeyse tamamen ekonomik ilişkiler perspektifiyle ele alınmış ve sınıf mücadelesinin sorunlarına girilmemiştir. İşçi sınıfının gelişmesi, mücadele yöntemlerinde değişim, yeni örgütlenme olanakları, işçi sınıfı-devrim-parti ilişkisi, uluslararası komünist hareketin sorunları vb. bu çalışmayı tamamlayan konular olarak başka bir çalışmada ele alı..»»
Cemile Çakır

Akademi Yayın

***Benim için şiir, yağmurda, karda sığındığım, sözcüklerden kurulmuş bir evdir. Parayla satın alınmış mobilyalar yerine sözcüklerle döşenmiş bir evdir bu. Kışmevsiminde daha sıcaktır, yaz sıcaklarında ise daha serin... Benim için şiir, damarda akan kanın ritmidir. Bir ritim ki, yaşamın ritmine denk düşer. Benim için şiir, tıpkı suya düşen bir taşın, durgun suda yarattığı halkal..»»
Roberto Regalado

Akademi Yayın

Küba Komünist Partisi Merkez Komitesi üyelerinden Roberto Regalado, Latin Amerika'daki mücadelelerin bilançosunu çıkarıyor. Bu kitap, 20. yüzyıl sosyalist mücadeleleri ışığında, Latin Amerika'nın bugününe bakıyor. Venezuela, Bolivya gibi ülkelerde kurulan halkçı hükümetlerin başarılarını ve sınırlarını tartışıyor. Latin Amerika'daki ***sol yükseliş***in arka planını ortaya seriyor. Bu..»»
Gioconda Belli

Akademi Yayın

Adı tuhaf geliyor değil mi? Doğrusu bize de önce tuhaf geldi. Ama biraz uğraşınca başka bir ad vermenin mümkün olmadığını ve o coşkulu hayatların böyle anlatılmasının uygun olduğunu anladık ve öylece bıraktık. Portakal Ağacında Oturan Bir Kadın; bir kadın yazarın romanı. Kendi ve başka kadınların hayatıyla birlikte Amerika'nın arka bahçesi saydığı tipik bir Orta Amerika ülkesi..»»
Mao Zedung : E-Kitap | idefi

Akademi Yayın

1956 SBKP, 20. kongresi birçok bakımdan bir dönüm noktası. Kruşçev'in SBKP'yi geçmişinden koparma işini başlattığı bu kongre, Uluslararası Komünist Harekette de yeni bölünme ve ayrışmaların başlangıcı sayılır. Henüz kopuş fiili ve resmi hal almamışken, Sovyetler Birliğinde ekonomik inşaanın sorunları tartışılmaktadır. Sosyalist politik ekonomi bilimi üzerine yeni ders bir kitabı çıkar..»»
Zehra Akdağ

Akademi Yayın

Dünyanın çatısında kurulu küçük ve yoksul bir ülke olan Nepal'de iki yıldır kral yok. Ama ülke, 'kral'lardan kurtulabilmiş değil. Himalayaların zirvesinde 'bütün çiçeklerden bir bahçe' mücadelesi sürüyor. Kralı oy ve mermilerle deviren, ancak hükümet darbesi ile alaşağı edilen devrimciler, demokratik devrimin ikinci yılı dolarken hala bir çok engel ve sorunla boğuşuyor. Etkin Haber Aj..»»
İbrahim Okçuoğlu

Akademi Yayın

Marksist-Leninist politik ekonomi de bütünleşmiş dünya ekonomisi kavramı kullanılır. Marksistler bütünleşmiş dünya ekonomisinden, eşitsiz gelişme yasası, sürekli değişken olan güçler dengesi temelinde yükselen bir dünya ekonomisini anlarlar. Bu nedenle emperyalistler arası çelişkileri talileştiren ve Kautsky'nin ultra-emperyalizm'nden başka bir anlam taşımayan bütünleşmiş dünya ekonom..»»
Jacques Baynac

Akademi Yayın

Her camın ardına ölüm yerleşti. Her kapı köşesi bir pusu, her kavşak bir katliam alanı oldu. Bazen tek bir avludaki savunmayı kırmak için top getirildi. Milisler, partizanlar, keskin nişancılar düşman saflarını kırıp geçirdiler, ama her defasında düşman yeniden toparlandı. Geri çekilmek gerekiyordu. Yok olma sırası gelip çattığında, bir içgüdü ağır baskı altındaki kuşatılanları, eski ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.