Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Akademi Yayın

Akademi Yayın

• Akademi Yayın Kitapları | • Akademi Yayın İletişim Bilgileri | • Akademi Yayın Hakkında Bilgi
Sitemizde Akademi Yayın isimli yayınevine ait Toplam 24 kitap bulunuyor."Akademi Yayın" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Aleksandra Kollontay

Akademi Yayın

Aleksandra Kollontay’ın, Rusya’da Sosyalist devrimin ilk deneyimlerini de ele alan yazılarından seçilerek hazırlanan bu kitap sosyalizm deneyimleri üzerine tartışmaların yoğunlaştığı günümüzde okura ulaşıyor. Kitaptaki makaleler kapitalist toplumun ikiyüzlü ahlakının bekçisi durumundaki evlilik kurumu ve onun ikizi durumundaki kadın bedeni ticaretinin keskin bir eleştirisini yapıyor. Kollontay bu ..»»
Friedrich Engels,Karl Marx

Akademi Yayın

"Komünist Parti Manifestosu" veya yaygın kullanılan adıyla" Manifesto ", dünya çapında en çok baskısı yapılan ve yaygınlaştırılan eserlerden biridir. Gerçekten de yazılışından bu yana çok çeşitli dillere çevrilmiş, Kur'an ve İncil'le yarışırcasına yaygınlaştırılmıştır. Burjuvazi dönem dönem Marks ve Engels'i istemeyerek de olsa gündemleştirir. Dünya proletaryasının bu önderlerinin düşüncelerini..»»
Gökhan Baysoy

Akademi Yayın

Jacques Baynac

Akademi Yayın

Her camın ardına ölüm yerleşti. Her kapı köşesi bir pusu, her kavşak bir katliam alanı oldu. Bazen tek bir avludaki savunmayı kırmak için top getirildi. Milisler, partizanlar, keskin nişancılar düşman saflarını kırıp geçirdiler, ama her defasında düşman yeniden toparlandı. Geri çekilmek gerekiyordu. Yok olma sırası gelip çattığında, bir içgüdü ağır baskı altındaki kuşatılanları, eski işçi mahalles..»»
Arif Çelebi

Akademi Yayın

Kapitalizmde belirleyici tüm üretim araçları toplumsallaştığı için ve ikilemenin de engeli bizzat sermaye olduğu için fazla emek zamana bireysel el koyma dönemi tarihsel olarak aşılmış olacaktı. Bu fazla emek ancak ortaklaşa toplumsal ilişki biçimi ile çok daha verimli değerlendirilebilirdi. Komünal toplum fazla emek zamanı yaratacak denli toplumsal emeğin üretim güçlerinin gelişmemesinin, komünis..»»
Fatoş Tünay Yarman Vural

Akademi Yayın

Bilgisayar Bilimleri ve onun yarattığı Bilişim Teknolojileri, uygarlık tarihinde çoktan yerini aldı. Artık geçen kervana katılamayan toplumlar, tarihten silinmeye mahkum görünüyor.Bu kitap, bilişim dünyasının gizemli perdesini aralayan bir çalışma... Bilgisayar Sistemleri ile ilgili kavramları hem usta hem de ürkek bilişimciye aynı esneklik ve ..»»
Ünal Yarımağan

Akademi Yayın

Önsöz Bu kitabın konusu olan "özdevinirler (otomatlar) kuramı ve biçimsel diller" bilgisayar bilimleri ve mühendisliğinin kuramsal temelleri alanının en önemli konularından biridir. Bu nedenle bilgisayar bilimleri ve bilgisayar mühendisliği alanında eğitim veren lisans programalarının birçoğunda bu konunun işlendiği bir derse yer verilmekt..»»
Kolektif

Akademi Yayın

Irkçı Siyonist Devlet karşısındaki Filistin trajedisinin travması, aşağılayıcı yenilgi ve gerilemeler, nihayet Irak'ın işgali, Bağdat'ın dünyanın gözleri önünde vandal yapması, Abu Geraib'in, Guantanamo'nun Arap ruhunu yaralayan barbarlıkları, hepsi birden, derinden sarsıcı etkiler bıraktı umarsızlığa mahkum edilmiş milyonlarda. Ama yine de kadim halkların ve uygarlığın üzerine serpilen çürütücü "..»»
İbrahim Okçuoğlu

Akademi Yayın

Bu çalışmada sermaye ve üretimin uluslararasılaşması neredeyse tamamen ekonomik ilişkiler perspektifiyle ele alınmış ve sınıf mücadelesinin sorunlarına girilmemiştir. İşçi sınıfının gelişmesi, mücadele yöntemlerinde değişim, yeni örgütlenme olanakları, işçi sınıfı-devrim-parti ilişkisi, uluslararası komünist hareketin sorunları vb. bu çalışmayı tamamlayan konular olarak başka bir çalışmada ele alı..»»
Cemile Çakır

Akademi Yayın

***Benim için şiir, yağmurda, karda sığındığım, sözcüklerden kurulmuş bir evdir. Parayla satın alınmış mobilyalar yerine sözcüklerle döşenmiş bir evdir bu. Kışmevsiminde daha sıcaktır, yaz sıcaklarında ise daha serin... Benim için şiir, damarda akan kanın ritmidir. Bir ritim ki, yaşamın ritmine denk düşer. Benim için şiir, tıpkı suya düşen bir taşın, durgun suda yarattığı halkal..»»
Roberto Regalado

Akademi Yayın

Küba Komünist Partisi Merkez Komitesi üyelerinden Roberto Regalado, Latin Amerika'daki mücadelelerin bilançosunu çıkarıyor. Bu kitap, 20. yüzyıl sosyalist mücadeleleri ışığında, Latin Amerika'nın bugününe bakıyor. Venezuela, Bolivya gibi ülkelerde kurulan halkçı hükümetlerin başarılarını ve sınırlarını tartışıyor. Latin Amerika'daki ***sol yükseliş***in arka planını ortaya seriyor. Bu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.