Nasıl tanındığınıza değil nasıl biri olduğunuza önem verin. Çünkü karakteriniz gerçekte kim olduğunuzla ilgilidir, oysa şanınız çoğunlukla başkalarının hakkınızda düşündükleridir. John Wooden [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık


Yayınevi
ISBN
: 9755101586
Sayfa
: 464 s.
Yıl
: 2016
Yüzyıllık Yalnızlık Kitabı Tanıtım Yazısı"Yüzyıllık Yalnızlık'ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli kocaman bir evde, toprak yiyen bir kız kardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları bir örnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım, ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş, on altı yılımı aldı. Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü olağan şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı büyükannemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım. Bu romanı dikkat ve keyifle okuyan, hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım, kitabımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız."
(Tanıtım Bülteninden)

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yüzyıllık Yalnızlık Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Yüzyıllık Yalnızlık Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
ikibaharınvalsi
6 Şubat 2019 Çarşamba 22:57:39

Yıllar önce okudum. Tekrardan okumaya değer kitap
Okunmasını tavsiye etmiyor
VATAN BAYRAKTAR
4 Haziran 2017 Pazar 12:17:53

Aldıktan bir sene sonra okudum geç bile kalmışım öneririm
her kese
Okunmasını tavsiye etmiyor
ezop
6 Ocak 2017 Cuma 18:30:48

Kolombiya'nın dünya edebiyatına armağan ettiği Gabo'yu tanımaya vesile olan ve okuduğum ilk kitabıdır Yüzyıllık Yalnızlık. Kitabın ilk sayfasıyla büyülü bir kapı açılır ve sizi hemen etkisi altına alabilecek bir serüvenin içine sürüklüyeverir. Ursula ve Jose Arcadio Buendia ailesi üzerine yazılan bir kitaptır. Hikayenin esas kahramanı anne Ursula dır. Ursula hep domuz kuruklu bir çocuk doğurmaktan korkar Bu nedenle Ursula annesi dinler ve bekaret kemeri takar bu durum kasaba halkında alay konusu olur ve Jose bir adam öldürür ve Ursula bekaret kemerini çıkartır ve toprak ana gibi doğurmaya başlar lakün her doğurduğu çoçuğun götünü kontrol eder kuyruğu var mı yok mu diye. Ursula 100 yaşında ölür ve domuz kuyruklu bir çocuğu hiç olmaz. Fakat Ursulanın ölümünde sonra kızı evlenir ve kızının domuz kurukşu bir kızı olur. Ursulanın korkusu torununda ortaya çıkar. Okuyun ve okutun seveceksiniz Gabo'yu.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 1 kişi tavsiye ediyor.

ezop
Bu kitabı tavsiye etti.