Şimdiye kadar hiç kimse taklit yoluyla büyüklüğe ulaşamamıştır. -- Samuel Johnson [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Ve Dağlar Yankılandı

Khaled Hosseini

Khaled Hosseini hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.


Ve Dağlar Yankılandı


ISBN
: 9786051416779
Sayfa
: 0 s.
Yıl
: 2013
Ve Dağlar Yankılandı Kitabı Tanıtım Yazısı
Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah'a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kâbil'e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil... Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak...

Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan'ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kâbil'den Paris'e, San Francisco'dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor.

Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini'nin yazarlığında bir dönüm noktası.
(Tanıtım Bülteninden)Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Ve Dağlar Yankılandı Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Ve Dağlar Yankılandı Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
İsabella
25 Ekim 2018 Perşembe 00:11:04

Yazarın Bin Muhteşem Güneş adlı eserinden sonra okuduğum bu kitap ayni etkiyi ve begeniyi yaratmadı bende. Belki de son vuruş bin muhteşem güneş olmalıydı. Yani okumayanlar için ve daglar yankılandı'yi son sıraya bırakmayın. Yine de başarılıydı.
Okunmasını tavsiye etmiyor
Nar-ı Çiçek
5 Haziran 2017 Pazartesi 18:23:46


410 sayfa, aslında devam edebilirdi kitap lâkin yazar koyduysa noktayı vardır elbet bir sebebi.

Uçurtma Avcısı ve Bin muhteşem Güneş'ten sonra okurken hafif bir düşme hissetsem de yine de akıcı bir okutuş tarzı vardı yazarın..
Etkili ve okunmasını yine tavsiye ettiğim bir kitap.
Okunmasını tavsiye ediyor
uğur ukut
15 Haziran 2015 Pazartesi 00:06:56

Ben önce Bin Muhteşem Güneşi ardından Uçurtma Avcısını okudum. Fikrimce o kitaplar yazardan beklentilerimi yükseltti. Ve Dağlar Yankılandı beklentilerimin altında kaldı. Para kazanmak için alelacele yazılmış gibi geldi bana.
Okunmasını tavsiye ediyor
elzem
2 Şubat 2015 Pazartesi 19:51:41

Khaled Hosseini' nin kitaplarini okurken; bir ulke halkinin savaş karsisinda nasil parcalara ayrildigini, ailelerin ve sehirlerin nasıl yerle bir oldugunu gorebiliyorsunuz. Anlatimi iyi, okuyucuyu sıkmadan hikayeyi veriyor. Kesinlikle okunmalı..
Okunmasını tavsiye ediyor
gülkurusu
5 Mayıs 2014 Pazartesi 19:24:41

İnsanı insan yapan değerlerin ve insanı insanlığından utandıran karanlıkların bileşkesi...Muhteşem bir kalem, muhteşem bir anlatım...
Okunmasını tavsiye ediyor
erhanbay
13 Mart 2014 Perşembe 11:15:55

Khaled Hosseini'nini diğer kitapları gibi bir su gibi akıp giden nefis bir roman.Bu romandan esinlenerek "Peri'n Geldi Abollah'ım" adlı şiiri yazdım edebiyat defterinde.Herkese tavsiye ederim.
Okunmasını tavsiye ediyor
vURSACE38
10 Mart 2014 Pazartesi 10:41:46

khaled hosseini nin kalitesine dicek birşey yok zaten..bu kitabında da tam anlamıyla döktürmüş..diğer kitaplarını bekliyorumm
Okunmasını tavsiye ediyor
nur denizi
11 Aralık 2013 Çarşamba 21:50:31

Hayatın birbirinden kopardığı iki küçük kardeşin hazin hayat hikayesi. Khaled Hosseini' nin hayal kırıklığına uğratan romanı.
Okunmasını tavsiye ediyor
Davidoff
13 Kasım 2013 Çarşamba 12:17:11

Uçurtma Avcısı, Bin Muhteşem Güneş'in yazarı Khaled Hosseini'nin Ve Dağlar Yankılandı; ihanetle sadakatin her an kol kola gezdiği bir hayattaki, fedakar bir ailenin başına gelen dramını anlatmakta. Okumalısınız.
Okunmasını tavsiye ediyor
Mevlüt GÖZDE
3 Kasım 2013 Pazar 12:41:17

Baştan finale sürükleyici bir o kadar da düşündürücü, her sayfasında yeniden başlanmış hissine kapıldığım mükemmel bir roman. İki kardeşin küçük bir köyden başlayan ve Kâbil'e oradan da değişik coğrafyalara kadar uzanan trajik yaşam öyküsü. Mutlaka okunması gereken bir roman diye düşünüyorum.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 23 kişi tavsiye ediyor.

VATAN BAYRAKTAR
Bu kitabı tavsiye etti.
yaralı ozan
Bu kitabı tavsiye etti.
nur denizi
Bu kitabı tavsiye etti.
kül hece
Bu kitabı tavsiye etti.
esra karpuzz
Bu kitabı tavsiye etti.
Anurtarhan
Bu kitabı tavsiye etti.
Mevlüt GÖZDE
Bu kitabı tavsiye etti.
the life
Bu kitabı tavsiye etti.
kalemdar68
Bu kitabı tavsiye etti.
huseyn99
Bu kitabı tavsiye etti.