Uluslararası İlişkiler Dergisi Sayı: 28

Kolektif
  0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 226 okunma · 0 tavsiye
Kitap Künye
ISBN:
3047310
Sayfa:
157 s.
Yıl:
2011
Cilt 7, Sayı 28, Kış 2011

İçindekiler

Kuramsal
1. "Dış Politika": Yeni Bir Kavramsallaştırma Bağlamında Egemenlik Mitinin Analizi
-Ali Balcı-

2. Soğuk Savaş Sonrası Dünyada Demokratik Konsolidasyon Sorunu: Teorik Bir Çerçeve Arayışı
-Birol Akgün, M. Cüneyt Özşahin-

3. Yükümlülük Olarak Egemenlik, Koruma Sorumluluğu ve Uluslararası Düzen: Yükümlülük, Toplumsal Sonuçları Önleme ve Uluslararası Hukuk Üzerine
-Hannes Peltonen-

Bölgesel - Güncel
4. Türkiye'de AB Karşıtlığı-Küreselleşme Karşıtlığı İlişkisi
-Beril Dedeoğlu-

5. Sarmal Modeli Yarı Sarmak: Türkiye'de İnsan Hakları Kurumları-Devlet-AB İlişkisi
-Zeynep Alemdar-

Kitap İncelemesi
6. Eva Gross, Ulusal Dış Politikanın Avrupalılaşması: Avrupa Kriz Yönetiminde Devamlılık ve Değişim
-Zerrin Torun-

7. Johen Hippler (der.), Ulus İnşası: Çatışmayı Barışa Çevirmede Anahtar Bir Konsept mi?
-Engin Avcı-

Uluslararası İlişkiler Dergisi, Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) Derneği'nin uluslararası ilişkiler, siyasi tarih, devletler hukuku, strateji ve diplomasi alanlarında hazırlayıp yayınladığı basılı bir akademik çalışmadır. Uluslararası ilişkilerin her boyutuyla ilgili çalışmalara yer verilen dergi hakemli yapıda oluşturularak kalite ve etkinlik alanında yetkinliğe ulaşmayı hedeflemektedir. Dergide kuramsal ve analitik özgün çalışmaların yanı sıra kitap incelemelerine de yer verilmektedir.

Uluslararası İlişkiler Dergisi Türk dış politikasının ve uluslararası alanlardaki gelişmelerin değerlendirilmesinde akademik bakış açısının geliştirilmesini amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye'deki uluslararası ilişkiler literatürüne katkıda bulunmak ve bu konudaki boşluğu doldurmak başlıca hedefleri arasındadır. Bu vasıta ile ulaşılmak istenen, hem bilimsel çalışmalar için akademik zemin hazırlamak hem de söz konusu görüşlerin uluslararası ilişkiler camiasında paylaşılmasını sağlamaktır.
Uluslararası İlişkiler Dergisi kalite ve güvenden ödün vermeden kalıcılığı ile akademik camiada önde gelen yayınlardan olma iddiasındadır. Ulusal ve uluslararası kamuoyuna hitap eden, yeni fikirler ve açılımlar ortaya koyan, karar mekanizmalarında çalışanlara ve uygulayıcılara kadar her kademeye referans olabilecek bir yapıya sahip olmak ve yaygınlaşmak isteğindedir.
(Tanıtım Bülteninden)

İnceleme Ekle Alıntı Ekle

Henüz inceleme veya alıntı paylaşılmadı.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Kütüphaneye henüz ekleyen yok.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.