Uluslararası İlişkiler Dergisi Sayı: 17

Kolektif
  0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 197 okunma · 0 tavsiye
Kitap Künye
ISBN:
3047310
Sayfa:
210 s.
Yıl:
2008
Kuramsal
1. Uluslararası Politikanın Değişen Yapısı
-Kenneth Waltz-

Bölgesel - Güncel
2. Uluslararası Hukukta Soykırım Suçu ve Suça Zemin Hazırlayan Toplumsal Yapılar: Ruanda Örneği
-Ebru Çoban-

3. Avrupa Birliği'nde Çıkar Temsilinin Gelişimi
-Ahmet Arabacı-

4. Avrupa Birliği'nin Demokrasi/Siyasi Şartlılığında Çekme-İtme Dengesi ve Bu Dengenin Bozulması
-Ali Resul Usul-

Toplantı Tutanakları

İkinci Uluslararası İlişkiler Çalışmaları ve Eğitim Kongresi (19-21 Nisan 2007)
5. Türkiye Uluslararası İlişkiler Yazınında Tarihsel Olguculuk ile Disiplinlerarasıcılığın Analitik Yaklaşıma Etkisi ve Türkiye Uygulaması
-Erol Kurubaş-

6. Türkiye Uluslararası İlişkiler Disiplininde Özgün Kuram Potansiyeli: Anadolu Ekolünü Oluşturmak Mümkün mü?
-Ersel AydınlıI & Julie Mathews-

Kitap İncelemesi
7. Josep Fontana, Çarpıtılmış Geçmişe Ayna: Avrupa'nın Yeniden Yorumlanması, (Çev. Nurettin Elhüseyni)
-Evren Altınkaş-

8. Kevin C. Dunn ve Timothy M. Shaw, (der.), Africa's Challenge to International Relations
-Feyzullah Yılmaz-

Kitap Tanıtım Yazısı :
Uluslararası İlişkiler Dergisi, Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) Derneği'nin uluslararası ilişkiler, siyasi tarih, devletler hukuku, strateji ve diplomasi alanlarında hazırlayıp yayınladığı basılı bir akademik çalışmadır. Uluslararası ilişkilerin her boyutuyla ilgili çalışmalara yer verilen dergi hakemli yapıda oluşturularak kalite ve etkinlik alanında yetkinliğe ulaşmayı hedeflemektedir. Dergide kuramsal ve analitik özgün çalışmaların yanı sıra kitap incelemelerine de yer verilmektedir.

Uluslararası İlişkiler Dergisi Türk dış politikasının ve uluslararası alanlardaki gelişmelerin değerlendirilmesinde akademik bakış açısının geliştirilmesini amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye'deki uluslararası ilişkiler literatürüne katkıda bulunmak ve bu konudaki boşluğu doldurmak başlıca hedefleri arasındadır. Bu vasıta ile ulaşılmak istenen, hem bilimsel çalışmalar için akademik zemin hazırlamak hem de söz konusu görüşlerin uluslararası ilişkiler camiasında paylaşılmasını sağlamaktır.
Uluslararası İlişkiler Dergisi kalite ve güvenden ödün vermeden kalıcılığı ile akademik camiada önde gelen yayınlardan olma iddiasındadır. Ulusal ve uluslararası kamuoyuna hitap eden, yeni fikirler ve açılımlar ortaya koyan, karar mekanizmalarında çalışanlara ve uygulayıcılara kadar her kademeye referans olabilecek bir yapıya sahip olmak ve yaygınlaşmak isteğindedir.
(Tanıtım Bülteninden)

İnceleme Ekle Alıntı Ekle

Henüz inceleme veya alıntı paylaşılmadı.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Kütüphaneye henüz ekleyen yok.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.