Terörden Kurtuluş Savaşı

Osman Akagündüz
  0,0 / 5 0 kişi · 0 yorum · 384 okunma · 0 tavsiye
Kitap Künye
ISBN:
786058977969
Sayfa:
240 s.
Yıl:
2009
Emekli Kurmay Albay Osman Akagündüz'ün, terör ve Pkk terörü üzerine büyük tecrübelerini ve çözüm önerilerini kaleme aldığı Terörden Kurtuluş Savaşı, uluslararası bir insanlık ve düzen problemi olan teröre net ve keskin bir bakışa sahip bir çalışma. Belli bir soruna, dolambaçsız bir yaklaşım ve net çözüm önerileriyle yaklaşan bir kaynak.

PKK'nın mevcut varlığı ve uygulamadaki politikaları ile Kürt Teali Cemiyeti dönemi uygulamaları arasında kurduğu paralelliklerle, Türkiye'nin asırlık bir oyunla karşı karşıya olduğunu iddia eden Akagündüz, bununla ilgili olarak şöyle diyor kitabında:

"Aslında oldukça uzun bir dönemdir örtülü bir harp içindeyiz. Bu harbin sadece Pkk terör örgütüne karşı değil, aynı zamanda örgüt üyesi olmadığını iddia edip sürekli olarak gerek Pkk terör örgütünün yan kuruluşu gibi çalışan ve gerekse Kürt kökenli vatandaşlarımızı Pkk terör örgütü ile özdeşleştirmeye çalışarak onlar adına çeşitli tavsiyeler ve önerilerde bulunup yazılar yazan, tarafsız raporlar hazırladıklarını iddia eden ve hatta bu işleri 'Özür dilemeliyiz' noktasına kadar getiren, içimizdeki aydın geçinen işbirlikçilere ve hainlere karşı da sürdürülmesi gerektiğini artık anlamalı ve milletimizi aydınlatarak bilgilendirmeliyiz. Çünkü düşmanla işbirliği içine giren ve parçalanmakta olan Osmanlı Devleti ile Kurtuluş Savaşı veren milletimizi arkamızdan hançerlemeye çalışan Kürt Teali Cemiyetinin işbirlikçileri ve üyeleri bugün yine hortladılar ve tıpkı o tarihlerdeki söylem ve eylemlerine de başladılar."

Kitabın amacı; günümüzde çeşitli şekillerde de uygulansa, dünyanın çeşitli bölgeleri ve ülkelerinde politik bir silah olarak kullanılmaya çalışılan ve "terörizm" adı verilen şiddet faaliyetleri hakkındaki temel esasları ortaya koymak, ülkemizde PKK Terörü olarak karşımıza çıkan illetin amaç ve yöntemlerini açıklayarak okuyucuları bilgilendirmek. İlave olarak, bu terörün arkasındaki devletlerin, kuruluşların, grupların niyetlerini ortaya koyarak, sürdürülmekte olan mücadelenin daha da etkin olmasını temin maksadıyla, devletimizin ilgili tüm kuruluşlarının sürekli birarada çalışacak temsilcilerinin mutlaka biraraya getirilip ivedilikle kurulması gerekli olan teşkilat ile Genel, Politik, Askeri, Sosyo-Ekonomik ve Psikolojik harekât alanlarında derhal alınmasının uygun olacağı tedbirler sunmak. Kitapta tüm bunlar, düşmanın, yani PKK terörünün ağırlık merkezini tespit etme yöntemine göre (terör örgütünün esas can alıcı noktasını tespit, terörün kuvvet aldığı ana destek kaynağını belirleme yöntemine göre) ortaya konulmuş ve bu koordineli tedbirler hakkında önerilerde bulunulmuş.

Kitapta, teröre ve özellikle Pkk terörüne karşı en çok "bir şey yapıyormuş görünmeyi" tercih eden, menfaatleri gereği sessiz kalan, hatta bu durumun devamı için çalışan ülkeler, onları bu tercihlere götüren menfaatleri başlıklarında incelenmiş. Bunlara ve örgüte karşı yapılabilecekler maddeler halinde sunulurken, bu ve benzeri sorunlarla daha önce karşılaşmış bölge ve ülkelerin bu problemin üstesinden nasıl geldiklerine dair ipuçları ve derslere yer verilmiş.

Terör ve terörizm ile ilgili olarak aradığınız her türlü bilgiyi bulabileceğiniz, Pkk terörünün tüm detaylarına ulaşabileceğiniz ve genel anlamda Pkk terörüne ve tüm terörizme karşı ülkemizin ilgili kuruluşlarının tam bir işbirliği içinde her alanda alması gereken tedbirleri öneren, hükümetlerden, askeri yetkililer dahil tüm bürokratlara, konuya duyarlı, etnik kökeni ne olursa olsun tüm vatandaşlarımıza kadar herkese bilgi verebilecek detayda bir kitap olan Terörden Kurtuluş Savaşı'nı, tavsiye ediyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)

İnceleme Ekle Alıntı Ekle

Henüz inceleme veya alıntı paylaşılmadı.
Kitaba puan verin.
Puanınız:
Kitabı Kütüphanesine Ekleyenler
Kütüphaneye henüz ekleyen yok.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.