Hedefe kestirmeden giden yol en tehlikeli yoldur. Çünkü o kurşunların gittiği yoldur. Jerzy Lec [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Problemlerle Fizik

Problemlerle Fizik


ISBN
: 9786053061861
Sayfa
: 0 s.
Yıl
: 2017
Problemlerle Fizik Kitabı Tanıtım YazısıFizik dersi alan öğrenciler, fizikte problem çözmenin önemini iyi bilirler. Problem çözerek fizik konularını kavramak, bütün dünyada yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.
Bu kitap mekanikten, katı hal fiziğine kadar fiziğin birçok alanından problem çözümlerini içermektedir. Kitap hazırlanırken; dünyanın en iyi liselerinde, kolejlerinde ve üniversitelerinde, en çok sorulan sorular referans alınmıştır. Asya, Avrupa ve Amerika’daki birçok okulun sınav soruları ve bu okullarda kullanılan kaynak kitapların önemli soruları, kitabın formatına uygun olarak bir miktar değiştirilerek burada sunulmaktadır. Bu yapılırken, ülkemizde fizik dersi alan öğrencilerin dünya ile entegrasyonu amaçlanmıştır. 
Kitapta problemler iki seviyede verilmektedir. Birinci seviye daha çok lise, ikinci seviye ise lisans seviyesindedir. Fizik olimpiyatlarına hazırlanan öğrenciler; birinci aşama için seviye-1 sorularına, daha ileri aşamalar için seviye-2 sorularına çalışabilirler. Bu alanda soruların sıralaması aynı zamanda dünyadaki çalışmalar referans alınarak yapılmıştır.
Kitapta verilen problemlerin birçoğu farklı çözüm yöntemleriyle de çözülebilir.
 

 
 


Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Problemlerle Fizik Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Problemlerle Fizik Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.