Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Yabancı Yönetmenler

Yabancı Yönetmenler isimli konu başlığında toplam 18 kitap bulunuyor.
  Yabancı Yönetmenler kategorisindeki kitaplar
Bruce SklarewS. GerardT. Jefferson Kline

Agora Kitaplığı

“Babama öykünüp şiir yazmaya başladıktan, ardından babamdan kurtulmak için şiir yazmayı bıraktıktan sonra benim sinemaya ilk adım atışım, Pasolini’nin asistanlığını üstlenmekle olmuştur. Pasolini bir dil icat ediyordu ve ben de onun yardımcısıydım. O zamanlar Marksizmi seçen bir burjuvadan beklenecek bütün sevgi, tutku ve umutsuzluklarla dolu bir Marksisttim. Gece tartışmalar ve hayallerle uykuya ..»»
Ala Sivas

Es Yayınları

BIR BERNARDO BERTOLUCCI KITABI»»
Şenol Erdoğan

Es Yayınları

BIR QUENTIN TARANTINO KITABI»»
Hamdi Arslan

Es Yayınları

BIR WIM WENDERS KITABI»»
Judith ButlerAlain BadiouSlavoj ZizekUdi Aloni

Encore Yayınları

Bu kitap/dvd seti politika ve teoloji arasındaki ilişkiyi, özellikle laikliğin teolojisini vurgulayarak inceleyen İsrailli sinemacı, yazar Udi Aloni`nin Bağışlamak filmini ve onun psikanalitik teolojik yazılarını içerir. Aynı zamanda kitapta üç büyük düşünür S. Zizek, A. Badiou ve J. Butler`ın Aloni filmleri bağlamında ele aldıkları Filistin/ İsrail sorunu ve Yahudilik üzerine metinleri de yer alm..»»
Ingmar Bergman

Afa Yayınları

"Genelde dostluk kurma yeteneğim konusunda kendimi hiç hayale kaptırmıyorum. Ben gerçi sadık ama son derece kuşkucu biriyim. Eğer bana ihanet edildiğini farkedersem, ben de hemen ihanet ederim. Dışlandığımı hissedersem, ben de hemen dışlarım. Kuşku götürür ve tipik Bergman`vari bir yetenek.

Kadınlarla dostluk daha kolaydır. İçtenlik belirgindir (böyle düşünmek istiyorum), hiçbir şey talep e..»»

Ingmar Bergman

Agora Kitaplığı

"Filmlerimdeki ritim masa başında senaryodan doğar, kamera karşısında da yaşamaya başlar. Her tür doğaçlama bana yabancıdır. Eğer çabuk karar vermeye zorlanırsam ter içinde kalır ve korkudan kaskatı kesilirim. Film çekimi benim için ayrıntılı planlanmış bir yanılsamadır; yaşadıkça bana daha da aldatıcı görünen bir gerçeğin yanılsaması. Film, belge olduğu zamanın dışında bir düştür. Bundan dolay..»»

Yon Barna

İzdüşüm Yayınları

Yon Barna`nın kitabı bize yalnızca yedi tane bitirilmiş film bırakan Eisenstein`ın başka yorumcu ve eleştirmenler tarafından büyük ölçüde anlaşılamamış düşünce yapısını daha iyi ortaya koymayı amaçlar. Eisenstein`ın sanat eserleri, filmleri ve film projeleri daha anlaşılır bir şekilde, bu kitapta gözler önüne serilmiştir. Onun çalışmalarında bir buzdağının yalnızca suyun üzerindeki bölümü görül..»»

Robin Wood

Kabalcı Yayınları

HITCHCOCK SINEMASI»»
Alain G. Barbour

Afa Yayınları

HUMPREY BOGART FILMLERI-HAYATI»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.