Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ud

Ud isimli konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
  Ud kategorisindeki kitaplar
Gülçin Yahya

Yurtrenkleri Yayınevi

Ud Alıştırmaları kitabında metot eğitiminin yanısıra bu eğitimi destekleyici, geliştirici, pekiştirici ve hızlandırıcı alıştırmalara yer verilmiştir. Böylece öğrencinin çalgıya olan hakimiyetinin daha fazla arttırılması hedeflenmiştir. Buna göre bestelenen alıştırmalar konularına göre sınıflandırımış ve yedi başlık altında ele alınmıştır:»»
Onur Akdoğu

Senfoni Müzikevi Yayınları

Ud Metodu»»
Temel Hakkı Karahasan

Alkım Yayınları

Armut biçiminde büyük gövdeli bir saz olan ut kucağa alınarak çalınır. Maun, gül, ceviz kelebek, ardıç, gürgen vb. Ağaçlardan yapılır. Sırt kısmı 17,19,21 dilimi olup aralarında filetolar bulunur. Göğüs kısmıyla genellikle köknar ağacından ve üç parçadan oluşur. Göğsün incelen yerinde bir sap, sapın üzerinde de 12 burgusu vardır. Göğüs üzerinde ikisi küçük, biri daha büyükçe üç yuvarlak delik deli..»»
Gülçin Yahya

Yurtrenkleri Yayınevi

Müziği oluşturan en önemli ifade araçlarından biri çalgıdır. Tarih boyunca çalgıyı en çok kullanan milletlerden biri olmanıza rağmen, çalgı müziğimiz yeterince gelişme gösterememiş, daha çok sese eşlik eder konumda olmuştur. Türk çalgıları için yapılan besteler ise insan sesinin verebileceği alt ve üst sınırları içinde kalmış, bu nedenle çalgıların gerçek icra kapasiteleri ortaya konamamış ve g..»»

Dinleyerek*** 2 (DVD`li)

Bemol Müzik Yayınları

Görerek - Duyarak 2

Bu Kitap+DVD, 40 yılı aşan bir ud eğitimciliğinde kullanılmış olan bir sistemin görme ve işitme desteği ile sunuluşudur. Yüzlerce ud öğrencisinin yetişmesinde hizmeti olan bu sistem, verilen derslerle oluştu.

Konservatuarlar, dernekler, dershaneler ve özel dersler için çok önemli bir kaynak, siz müziksever dostlarımızın beğenisine sunulmuştur. Mutlu Torun ismiyle ..»»

Dinleyerek*** 1 VCD`li

Bemol Müzik Yayınları

Görerek - İşiterek

Ud metodu-Görerek-Dinleyerek VCD 1 eğitim seti olan bu kitap, 40 yılı aşan bir ud eğitimciliğinde kullanılmış olan bir sistemin görme ve işitme desteği ile sunuluşudur.

Yüzlerce ud öğrencisinin yetişmesinde hizmeti olan bu sistem, verilen derslerle oluştu. Konservatuarlar, dernekler, dershaneler ve özel dersler için çok önemli bir kaynak, siz müziksever dostlarımızın..»»

Şerif Muhiddin Targan

Çağlar Musuki Yayınları

20. yüzyılın en önemli udilerinden ŞERİF MUHİDDİN TARGAN’ın, ud öğrenmek isteyenler için kaleme almış olduğu ders notları ilk defa yayınlanmıştır. Eşi Sayın Safiye AYLA’nın özel izniyle, Süleymaniye Kütüphanesindeki aslından aynen alınarak kitap haline getirilmiştir.

ŞERİF MUHİDDİN TARGAN, ud’da bir virtüözdür. O’nun için Amerika’da verilen unvan: Paganini’nin kemanda yaptığını, ud’da yapa..»»

Mutlu Torun

Çağlar Musuki Yayınları

Bu metod, 25 yılı aşan bir eğitim uygulamasıyla iç içe gelişti. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı`nda kullanılan "UD DERSLERİ"nin ilavelerle yeniden düzenlemesiyle oluştu. Türk Müziği`nin GELENEĞİ`ndeki icra üslubunu hazmetmiş, üstün teknik ve yorum gücüne sahip GELECEĞİN icracılarının yetişmesine yardımcı olması amaçlanan bu metodda: Sesler, makamlar, usuller, formlar T..»»
DVD`li

Bemol Müzik Yayınları

Bu 3.seviye olan DVD ve kitabımız, ud eğitiminde 40 yılı aşan bir süreden beri tecrübeyle gelişerek kullanılmakta olan sistemin görme ve işitme desteği ile sunuluşudur. Aşkefza, Kürdi, Acemaşiran, Acemkürdi, Nihavend, Şehnaz Buselik, Hisar Bûselik makamları, bu makamlarda seyir-taksimler. Notaları ve icralarıyla Aşkefza Saz Semaisi, Küçük Zeybek, Göksuda Gördüğüm, Gel ey denizin nazlı kızı, İnatçı..»»
Bahattin Turan

Ekol Müzik Merkezi

Ud Metodu "Uygulamalı Kolay Ud Öğrenimi"»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.