Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türk Yönetmenler

Türk Yönetmenler isimli konu başlığında toplam 16 kitap bulunuyor.
  Türk Yönetmenler kategorisindeki kitaplar
Ertekin Akpınar

Agora Kitaplığı

Ertem Eğilmez hangi sebeple yönetmen oldu, Yılmaz Güney “Endişe” filmini çekerken hangi olaylarla karşılaştı, Erden Kıral Türkiye’yi neden terk etti, Halit Refiğ “Yorgun Savaşçı”nın yakıldığını duyunca nasıl tepki gösterdi, Memduh Ün “Zıkkımın Kökü”nü bir yıl sora neden yeniden kurguladı, Ali Özgentürk “Selvi Boylum Al Yazmalım”ın finalini nasıl değiştirdi, Ömer Kavur film çektiği mekanlara neden ..»»
Derleyen:Müjde Arslan

Agora Kitaplığı

50 yılı aşkın sürede 113 film: Atıf Yılmaz, ölümüne kadar neredeyse hiç sinema kitabını okumadığını söylese ve sinemayı bir sanat olarak hafife aldığını yer yer ifade etse de, katıksız bir sinema âşığıydı ve bütün ömrünü sinema sanatına adadı. Yılda altı film birden çektiği de oldu, uzun yıllar hiç kamera arkasına geçmediği de. Ortaokulda bir arkadaşının taktığını söylediği İsimle bir `rejisör`..»»

Giovanni Scognamillo

Doğan Kitap

Bu kitabın yazılışı beş yıl sürdü, büyük bir hız ve heyecanla başladı; üst üste yapılan görüşmelerle... Sonra, İnanoğlu her zaman çok meşgul bir adam olduğundan, duraklamalar oldu; yazılanlar yeniden yazıldı, eklemeler yapıldı, bu eklere başka ekler eklendi, kimi bölümler kısa geldi, uzatıldı. Sonra... Kimi bölümler kısa geldi, birleştirildi. Müsveddeleri her okuduğunda İnanoğlu`nun aklına başka v..»»
Agah Özgüç

Agora Kitaplığı

Yılmaz Güney: 53 yıllık kısa ömrüne tam 111 film sığdıran Türk sinemasının çirkin kralı; seyircinin gönlüne taht kurmasını sağlayan ilk dönem filmlerinin yanı sıra, gerçek sinemacı kimliğini oluşturduğu ``Acı``, ``Ağıt``, ``Umutsuzlar``, ``Umut``, ``Zavallılar`` ve ``Arkadaş`` gibi filmlerle, toplumsal duyarlılığını sinema anlayışının orta yerine yerleştiren bir devrimci tutum takınırken, ``İzi..»»

Aslıhan Doğan Topçu (Editör)

De Ki Basım Yayım

Editör: ASLIHAN DOĞAN TOPÇU Yazarlar: Z. Tül AKBAL SÜALP - Müberra YÜKSEL - Hülya DOĞAN - Ahmet SerdarAKTÜRK - Zahit ATAM - Serpil KIREL - Alâ SİVAS - Brian Bergen AURAND - Aslıhan DOĞAN TOPÇU - Hilmi YAVUZ - Meral ÖZÇINAR - Erol ÇATALBAŞ

Derviş Zaim çok katmanlı, sembollerin birbirine örüldüğü, kahraman olamayan kahramanları ile tarihin üst üste binmiş katmanlarındaki ortak anlara ..»»
Ali Karadoğan

Phoenix Yayınevi

FILM CEVIRIYORUM ABI SERIF GOREN SINEMASI`NDA OYKU»»
Alim Şerif Onaran

Afa Yayınları

LUTFI O.AKAD»»
Kurtuluş Kayalı

Dost Kitabevi Yayınları

Türk sinemasının temel taşlarından Metin Erksan üzerine kaleme alınan bu kitapta, Kurtuluş Kayalı, Türk sinemasının geçirdiği dönüşümün ve kat ettiği mesafenin bütünlüğü içinde, Erksan`ın yapıtını özlü ve sinemanın özgül anlamının ötesine geçen bir çerçevede irdeliyor. Erksan üzerinden geliştirdiği soruşturmayı belli bir dönem ya da tarihsel kesitle sınırlamayarak Türk sinemasının sorunları üze..»»

Hasan Akbulut

Bağlam Yayınları

Anlatı, zaman ve mekan öğeleri bağlamında Nuri Bilge Ceylan sinemasının genel karakteristiğini ortaya çıkarmaya çalışan Nuri Bilge Ceylan Sineması’nı Okumak: Anlatı, Zaman, Mekan adlı elinizdeki çalışma, bir tür Ceylan sinemasının anlam haritasını çizme denemesi olarak da değerlendirilebilir.

Kitapta, Ceylan’ın Kasaba’dan, hatta ilk kısa filmi Koza’dan Uzak’a kadar olan ve öyküsel açıdan o..»»

Nuri Bilge Ceylan

NTV Yayınları

FİLMLER (3 DVD) - UZAK (110 dakika, renkli, 16:9, Türkçe, Dolby Digital 5.1 ve 2.0 – İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Felemenkçe altyazılı) - MAYIS SIKINTISI (130 dakika, renkli, Türkçe, Dolby Digital 5.1 ve 2.0 – İngilizce, Fransızca altyazılı) - KASABA (82 dakika, siyah beyaz, Türkçe, Dolby Digital 5.1 ve 2.0 – İngilizce altyazılı) EKSTRALAR (DVD) - KOZA (Kısa film, 18 dakika, siy..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.